Organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ lapkričio 28-ą dieną Londone apdovanota dar vienu svarbiu apdovanojimu – „TJ BATA Quality Award“. Tai – antrasis organizacijos pelnytas apdovanojimas per dvi savaites. Lapkričio 16-ąją organizacija Bankoke apdovanota „Bold Tech“ apdovanojimu už technologines inovacijas švietime. Naujausias apdovanojimas „TJ BATA Quality Award“ įteiktas už kokybišką darbą ir antreprenerystės ugdymo plėtrą, aprėpiančią jau visas Lietuvos savivaldybes.

 

Šis apdovanojimas pelnytas už pasiekimus ir lyderystę stiprinant visą „Junior Achievement“ tinklą, daug dėmesio skiriant inovacijoms ir naujoms strateginėms partnerystėms. Lietuvos komanda išrinkta kaip dirbusi geriausiai iš visų 43 Europos „Junior Achievement“ organizacijų.

 

Apdovanojimas – už plėtrą ir unikalius jauną verslą skatinančius sprendimus

 

„Lietuvos Junior Achievement“ įvertinta už augantį moksleivių pasiekiamumą, savanorių ir verslo mentorių įtraukimą, naujas ir inovatyvias mokymo programas, taip pat už įkurtą neliečiamo kapitalo fondą („Jaunaragiai“) Lietuvoje bei pagalbą kuriant analogišką fondą Europoje.

 

„Tai visiškai žmonių, dirbančių „Junior Achievement“ komandoje, nuopelnas. Esu labai dėkinga organizacijos valdybai ir visiems darbuotojams už antreprenerystės kultūros auginimą Lietuvoje,“ – sakė organizacijos vadovė Andželika Rusteikienė.

 

„Laimėjusi organizacija ne tik atitiko visus vertinimo kriterijus, tačiau ir parodė savo motyvaciją atliepti antreprenerystės vertybes, ugdyti antreprenerius kaip individualias asmenybes ir kartu – kaip komandos narius. Noriu atkreipti dėmesį į įspūdingus „Lietuvos Junior Achievement“ augimo rezultatus, taip pat inovacijų ir strateginių iniciatyvų gausą“, – sakė Elvira Pignal, apdovanojimą skyrusio Bata Shoe fondo komisijos atstovė.

„Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė ir valdybos pirmininkas Vladas Lašas po apdovanojimo paskelbimo.
„Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė ir valdybos pirmininkas Vladas Lašas po apdovanojimo paskelbimo.

Į ugdymą įtraukti ir Ukrainos moksleiviai

Organizacija praėjusiais metais pasiekė rekordą, kai jos kurtos antreprenerystės, ekonomikos, finansinio raštingumo ir ugdymo karjerai programos tapo įgyvendinamos absoliučiai visose 60 Lietuvos savivaldybių. 16 % savivaldybių pradėjo taikyti progresinį finansinio ugdymo modelį, kitaip tariant, tęsti finansinio raštingumo ir ekonomikos mokymą nuo pradinių klasių iki abiturientų.

 

Penktadaliu išaugo į pradinukų mokymo programas įsitraukusių moksleivių skaičus, beveik 40 % – vyresnių klasių moksleivių, dalyvaujančių finansinio ir verslo ugdymo programose skaičius. Į finansinį ir antreprenerystės ugdymą įtraukti ir nuo karo pabėgę Ukrainos moksleiviai. Šiemet užbaigtas projektas „UPLIFT YOUTH“, įgyvendintas kartu su organizacija „UNICEF“. Per metus  arti 2000 ukrainiečių moksleivių mokėsi įgūdžių, praversiančių kuriant savo verslą arba siekiant karjeros. Kai kuriuose renginiuose veiklos vyko kartu su lietuvių moksleiviais.

 

Jau 30-metį veikianti „Lietuvos Junior Achievement“ iš finansinio raštingumo ugdymo organizacijos virsta verslumo kompetencijų ugdymo centru.

Akimirka iš Ukrainos jaunimo stovyklos projektui „UPLIFT YOUTH“, įgyvendinto kartu su „UNICEF“.
Akimirka iš Ukrainos jaunimo stovyklos projektui „UPLIFT YOUTH“, įgyvendinto kartu su „UNICEF“.

Nuo žaibiškų pitch‘ų iki akcijų biržos ir rizikos kapitalo fondo – daugybė galimybių jaunam verslui

 

Siekdama pasiekti kuo daugiau mokslevių „Lietuvos Junior Achievement“ pradėjo organizuoti virtualias inovacijų ir verslumo ugdymo stovyklas, kuriose kasmet dalyvauja apie 3000 moksleivių bei 150 verslo mentorių. Palyginus, iki perkeliant šį renginį į virtualią erdvę, stovyklose galėdavo sudalyvauti keli šimtai moksleivių.

 

Taip pat 2022-aisiais pradėtas organizuoti tarptautinis „Pitch Battle“ arba žaibiškų verslo idėjos pristatymų turnyras, pakvietęs prisijungti „Junior Achievement“ programose dalyvaujančius moksleivius iš visos Europos.

 

Akimirka iš tarptautinio konkurso „Pitch Battle“.
Akimirka iš tarptautinio konkurso „Pitch Battle“.

 

Dar arčiau realaus verslo modelio moksleivius priartino „Lietuvos Junior Achievement“ sukurta inovacija – akcijų birža. Mokomosios mokinių bendrovės turėjo progą ribotą laiką platinti savo bendrovės akcijas. Šios virtualios akcijų biržos metu moksleiviams pavyko pritraukti daugiau nei 10 000 eurų investicijų.

 

Galiausiai sukurta „šešėliavimo“ programa ir EdTech sprendimas www.seseliavimas.lt, leidžiantis moksleiviams aplankyti didžiausias šalies įmones, įvairių sričių profesionalus ir stebėti, kokias konkrečiai užduotis jie atlieka visą dieną. Tai leidžia moksleiviams lengviau apsispręsti dėl būsimos profesijos.

 

„Lietuvos Junior Achievement“ 30-mečio proga įkurtas ir „Jaunaragiai“ (angl. Junicorns) neliečiamo kapitalo fondas, kuris, planuojama, kasmet atsirinks kelis perspektyvius verslus – ar netgi individualius antreprenerius – ir į juos investuos. Tai buvo dar viena organizacijos pritaikyta naujovė Lietuvoje, kuri netruko išplisti – toks fondas jau kuriamas ir Europos mastu.

 

Visas šias veiklas organizacijai  „Lietuvos Junior Achievement“ padeda įgyvendinti valstybės ir verslo partneriai: Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Inovacijų agentūra, ilgametis poveikio investuotojas „SEB bankas“, bendrovės „Moody‘s Lietuvoje“, „The Coca-Cola Foundation“, „Narbutas“, „UPS Lietuvoje“, „Scandagra“, Mariaus Jakulio Jason fondas, „Nordcurrent“, „Kauno grūdai“. „Pepco“, „Western Union“ ir kiti.