Lietuvos Junior Achievement drauge su partneriais įgyvendina įvairius projektus ir renginius, vykstančius skirtinguose Lietuvos regionuose.

 

„X KLASĖ“

Lietuvos Junior Achievement kartu su Mariaus Jakulio Jason (MJJ) fondu įgyvendina naują verslumo ugdymo projektą Lietuvoje – „X Klasė“. Pirmajame projekto etape dalyvauja ir jaunąsias bendroves kurs net 100 dešimtų bei vienuoliktų klasių moksleivių iš Alytaus, Jonavos ir Šiaulių mokyklų.

 

Pirmosiose verslumo ir finansinio raštingumo ugdymo klasėse moksleiviai, padedami ekonomikos ir verslumo mokytojų, iki metų pabaigos sukuria net 15 inovatyvių verslo idėjų. Projekte taip pat dalyvauja ir profesionalūs verslo mentoriai, kurie su moksleiviais dalijasi savo patirtimi, praktiniais patarimais ir įžvalgomis.

 

„X Klasė“ – tai kultūrinį pokytį švietime pažyminti iniciatyva. Išradingas problemų sprendimas, galimybėms atvira mąstysena, atkaklumas siekiant tikslų ir pasitikėjimas savo galia veikti – tai sėkmingos karjeros 21 amžiuje X faktorius. Šių įgūdžių „X klasėje“, sukursiančioje palankią erdvę moksleiviams mokytis vieni iš kitų, dalintis atradimais, išmoktomis pamokomis, ir mokome“, – startavusiu projektu džiaugiasi Lietuvos Junior Achievement vadovė Andželika Rusteikienė.

 

Pasak MJJ filantropinio fondo įkūrėjo ir verslininko Mariaus Jakulio Jason, reikalingų ekonominių ir finansinio raštingumo žinių šiandien negauna net 50% penkiolikmečių moksleivių Lietuvoje. „Jaunųjų bendrovių kūrimas ugdo moksleivių verslumą ir finansinį raštingumą. Išbandydami realaus verslo valdymą dar mokykloje, jaunuoliai stiprina savo supratimą apie ekonomiką iš praktinės patirties. Tyrimai rodo, kad verslumo ugdymo kelią perėję jaunuoliai pamato, kiek daug galima pasiekti tėvynėje, ir nusprendžia čia likti studijuoti bei kurti savo ateitį. Džiaugiuosi, kad MJJ fondas investuoja į sumanų švietimą ir padeda auginti verslią Lietuvos ateities kartą“, – sako Marius.

 

Projekto pabaigoje sėkmingiausias jaunąsias bendroves įkūrusių komandų atstovai dalyvaus jaunųjų lyderių stovykloje, kurios metu jie susitikinės su verslininkais, lankysis inovatyviose įmonėse, dalyvaus papildomų lyderystės kompetencijų ugdymo programose.

 

„Praktinio verslumo ugdymo programos įgyvendinimas Lietuvos mokyklose”

Lietuvos Junior Achievement kartu su verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva“ įgyvendina praktinio verslumo ugdymo programą, skirtą 9-12 klasių mokiniams. Projekto metu mokiniams sutiekiama galimybė realizuoti savo verslo idėjas ir įkurti mokomąsias bendroves. Mokiniams organizuojamos mentorystės principu paremtos verslumo ir inovacijų stovyklos, eXpo renginiai bei kitos veiklos, kurios padeda lavinti komandinio darbo, komunikacijos ir verslumo įgūdžius, taip pat – stiprina supratimą apie ekonomiką ir verslą iš praktinės pusės. Mokytojus ir mokyklų administracijos atstovus ruošia bei konsultuoja ilgametę patirtį turintys mokytojai ekspertai.

„YOUTH EMPOWERED“

„Coca-Cola HBC“ inicijuota edukacinė programa, skirta jaunimo nedarbui mažinti.

 

Programa jau trejetą metų įgyvendinama 28-iose šalyse, tarp jų – Austrijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Graikijoje, taip pat ir Baltijos šalyse.

 

„Youth Empowered“ renginiuose jau dalyvavo daugiau nei 130 tūkst. jaunuolių.

 

„Europos pinigų viktorina“

Europoje vykstantis konkursas, kurio tikslas – gerinti 13–15 metų vaikų ir paauglių finansinį raštingumą.

 

Lietuvos Junior Achievement ir Lietuvos bankų asociacija kviečia mokinius dalyvauti viktorinoje kartu su tūkstančiais jaunuolių iš 30 Europos valstybių.

 

„Nepamiršk parašiuto“

Bendradarbiaujant su Sodra, Lietuvos mokytojams yra organizuojami seminarai ir renginiai apie valstybinio socialinio draudimo sistemą, jos veikimo principus, poveikį visuomenei.