Vadovėlis „Ekonomika ir verslumas‟

„Ekonomika ir verslumas“ – tai ekonomikos ir verslumo vadovėlis ir ugdymo programa, skirta 11–12 klasių mokiniams, sukurta ilgamečių Lietuvos Junior Achievement bendruomenės narių: dr. Raimondo Kuodžio, mokytojos ekspertės Daivos Strielkūnienės ir mokytojų metodininkių Danutės Bareikienės, Ingos Niuniavaitės ir Rasos Juodviršienės.

Programa kurta remiantis geriausia pasaulinio „Junior Achievement“ tinklo turinio praktika, papildyta realiais Lietuvos verslų, startuolių veikimo pavyzdžiais, šalies ekonomikos statistiniais duomenimis bei informacija apie Europos Sąjungos ekonominę politiką.

Sužinok daugiau apie programą:

Ugdymo turinys

  • Lietuvos Junior Achievemnt  2017 metais išleido „Ekonomikos ir verslumo vadovėlį 11-12 klasėms“, kurį sudaro I ir II dalys. Vadovėlis parengtas vadovaujantis vidurinio ugdymo „Ekonomikos ir verslumo“ bendrąją programa.

 

  • Pirmoje vadovėlio dalyje nagrinėjamos pagrindinės mikroekonomikos temos, padėsiančios skaitytojams geriau orientuotis rinkoje: alternatyviosios sąnaudos ir jų vertinimo būtinybė, paklausa, pasiūla, rinkos kaina, verslo organizavimo formos. Tiems, kas turi idėjų ar ambicijų kurti savo verslą – verslo finansavimo šaltiniai bei naudingi patarimai ir nuorodos verslo pradžiai. Nemažai dėmesio skiriama asmeniniams finansams bei vartotojų elgsenai. Svarbios temos šioje vadovėlio dalyje – investavimo būdai, galimybės, rizikos veiksniai ir perspektyvos.

 

  • Antroje vadovėlio dalyje nagrinėjamos pagrindinės makroekonomikos ir tarptautinės ekonomikos temos: bendrasis vidaus produktas, infliacija bei jos priežastys, darbo rinka ir nedarbo pasekmės, valstybės vaidmuo ekonomikoje, tarptautinė prekyba, valiutų kursų pokyčių poveikis šalių ekonomikoms bei globalizacijai. Apžvelgiamos tarptautinės organizacijos, kurioms priklauso Lietuva arba kurios turi poveikį Lietuvos verslams ir žmonėms.

 

  • Vadovėlio autoriai: dr. Raimondas Kuodis, mokytoja ekspertė Daiva Strielkūnienė, mokytoja metodininkė Danutė Bareikienė, mokytoja metodininkė Inga Niuniavaitė, mokytoja metodininkė Rasa Juodviršienė

Nuotoliniam mokymui (-si)

  • Sukurta galimybė naudotis vadovėliu „Ekonomika ir verslumas“ nuotoliniu būdu.
  • Visi mokymus pabaigę mokytojai gauna prisijungimą prie Junior Achievement Mokymosi Platformos (JAMP), kurioje patalpinta skaitmeninė medžiaga.

Mišriam ir kontaktiniam mokymui (-si)

  • Šiuo metu vadovėlis yra prieinamas tik skaitmeniniu būdu Lietuvos Junior Achievement Mokymosi Platformoje (JAMP).

LJA Efektas

„Ketvirtį amžiaus Lietuvoje ir net 100 metų pasaulyje taikomos Junior Achievement programos formuoja aiškią žinią – praktinis jaunimo verslumo, finansinio raštingumo ir ekonomikos ugdymas pamatuojamai atsiperka valstybės ekonomikai. Vis labiau suprantame praktinio verslumo ugdymo teikiamą naudą ir visi prisiimame savo atsakomybės dalį už verslumo ugdymo diegimą mokyklose. Tikiuosi, kad sukaupta svari mūsų ekspertinė patirtis ir toliau prisidės prie vieno iš svarbiausių darbų – ugdyti savimi pasitikinčius ir sėkmingus Lietuvos piliečius“, – Andželika Rusteikienė, LJA direktorė.

Plačiau

Mokinių

+0

Mokytojų

+0

Mokyklų

+0

Daugiau informacijos ir prieigą prie vadovėlio galima įsigyti pateikus užklausą el. paštu: [email protected]