Visų laikų rekordas – 2021 metais, nepaisant pandemijos iššūkių, Lietuvos moksleiviai sukūrė daugiau nei 800 jaunųjų bendrovių! ,,accelerator_x” programa šiais metais išsiplėtė net 3 kartus ir pasiekė daugiau nei 3000 jaunuolių visoje Lietuvoje. 

 

„accelerator_x“ išsiplėtė tris kartus

 

„accelerator_x“ – tai „Lietuvos Junior Achievement“ programa ugdanti jaunimo antreprenerystės kompetenciją ir suteikianti 9-12 klasių mokiniams  realią verslo patirtį dar mokyklos suole. Mokiniai spręsdami vietos problemą, atliepdami rinkos poreikį arba tiesiog testuodami savo idėjas kuria skirtingus verslus ir skleidžia verslumo dvasią. Ši programa nėra verslo simuliacija, tai realaus verslo kūrimo patirtis supažindinant, kaip verslas yra vystomas, valdomas bei leidžiant mokiniams patiems priimti svarbiausius su jų verslu susijusius sprendimus.

 

Šiemet „accelerator_x“ programoje dalyvauja daugiau nei 800 bendrovių. Lyginant su pernai metais, jaunųjų bendrovių skaičius išaugo daugiau nei tris kartus. Mokyklose, įsteigdami jaunuosius verslus, antreprenerystės mokosi daugiau nei 3000 mokinių iš 40 Lietuvos miestų ir miestelių. „Rekordiniai rezultatai pasako viską – metas sisteminiam pokyčiui Lietuvoje, kad kiekvienas mokinys turėtų galimybę įgyti praktinio verslumo ugdymo patyrimo dar mokykloje. Lietuvos moksleiviams tai galimybė  išbandyti save verslo kūrimo srityje ir dėti visas pastangas, kad mokomoji bendrovė būtų sėkminga. Mes tikime kiekvieno jaunuolio beribiu potencialu ir esame labai dėkingi mokytojams, partneriams, kad kartu tiki tuo pačiu. Kartu su visa mokytojų, verslo savanorių bendruomene galime pasiekti didesnį mokinių skaičių, sistemingai plėsti ilgalaikį poveikį ir sėkmingai įgyvendinti programą“ – sako Andželika Rusteikienė, „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė.

Rekordiniai metai įmanomi tik valstybei, švietimo įstaigoms ir verslo partneriams prisidedant prie organizacijos veiklos. Šiemet rekordinę „accelerator_x“ programos plėtrą inicijavo verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva”.

 

„Ilgus metus bendradarbiaujame su „Lietuvos Junior Achievement“ skatindami moksleivių verslumo ugdymą. Džiaugiamės, jog šiemet prisidėjome prie rekordinio „accelerator_x“  programos augimo ir galėjome tūkstančiams moksleivių suteikti progą lavinti savo verslumo įgūdžius. Verslumas – šiuolaikiniam žmogui ypač svarbus kompetencijų rinkinys, apimantis kur kas daugiau nei tik gebėjimą kurti verslą. Tai lyderystė, drąsa rizikuoti, prisiimti atsakomybes, o šios savybės svarbios tiek verslininkams, tiek vadovams, mokslininkams, kūrėjams ar kitų specialybių atstovams“, – kalba Inga Juozapavičienė, „Versli Lietuva“ Verslumo departamento direktorė.

 

„Partnerystė — tai vienintelis kelias, kaip pasiekti sisteminio pokyčio ugdant antreprenerio požiūrį – verslių, savarankiškų ir iniciatyvių Lietuvos piliečių kartą. Smagu, kad kuo daugiau moksleivių gali pradėti antreprenerystės mokytis jau mokyklos suole“, priduria A.Rusteikienė.

 

Programa neįmanoma be mokytojų ir savanorių

 

„accelerator_x“ programoje moksleiviai susiduria su daug verslo kūrimo iššūkių – kaip sukurti patrauklų produktą, kaip išspręsti tiekimo grandinės, rinkodaros ar kitas problemas. Sprendimų šioms problemoms turi verslo profesionalai bei mokytojai, skiriantys savo laiką programos vykdymui.

 

„Nuoširdžiai dėkojame mūsų LJA tinklo mokytojams, kurie šiemet kaip niekada anksčiau įrodė savo antreprenerišką požiūrį. Kokie stiprūs ir drąsūs yra mokytojai, kurie pradėjo žengti antreprenerystės ugdymo keliu tik šiemet – ačiū ir jums. Dar viena padėka — verslo savanoriams, kurie skiria savo laiką ir padeda moksleiviams kurti sėkmingas bendroves“, sako A.Rusteikienė. Ji prideda, kad pasiekus jaunųjų bendrovių rekordą, „Lietuvos Junior Achievement“ bendruomenė — stipresnė nei bet kada anksčiau.