Kaune — naujas startas. Kartu su Kauno miesto savivaldybe „Lietuvos Junior Achievement“ gruodžio mėnesį pradeda mokymų programą 15-16 metų moksleiviams. Mokymų programos metu mokiniai sutelks dėmesį į verslumo ir lyderystės gebėjimų stiprinimą, skaitmeninį raštingumą. 

 

• Prasideda gruodžio mėnesį ir truks iki kovo.

• Į mokymų programą kviečiami 15-16 metų Kauno mieste gyvenantys moksleiviai.

• Atranką įveiks 50 moksleivių, registracija atvira iki lapkričio 25 dienos.

 

Registracija

 

Moksleivių lyderystės ugdymo programos tikslas – suteikti moksleiviams žinias ir įgūdžius, reikalingus tapti aktyviais savo bendruomenių lyderiais, skatinti aktyvų moksleivių įsitraukimą į jaunimo organizacijų veiklą, ugdyti moksleivių skaitmeninio raštingumo gebėjimus. Moksleivių praktinių įgūdžių ir lyderystės ugdymo programą įgyvendinanti lektorių komanda siekia, kad jaunuoliai įgytų svarbių XXI a. kompetencijų ir taptų įvairių sektorių lyderiais ne tik Kauno mieste, bet ir visoje Lietuvoje. 

 

Didžiausias dėmesys šios programos įgyvendinimo metu bus skiriamas mokinių tikėjimo savo galia veikti stiprinimui, kertinių mokinių verslumo, lyderystės ir skaitmeninio raštingumo įgūdžių stiprinimui per novatoriškus, patyrimu grindžiamus mokymosi metodus.

 

„Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė pasakoja, kad vienas svarbiausių šios programos akcentų — tai poveikis ateities lyderystei. „Šios programos įgyvendinimo pradžioje ieškosime motyvuotų jaunuolių, norinčių kurti Lietuvai ir Kauno miestui bei įtrauksime juos į programą, po kurios, tikimės, jie prisijungs prie Kauno miesto jaunimo ir kitų organizacijų.“, sako Andželika.

 

Moksleivių praktinių įgūdžių ir lyderystės ugdymo programą sudaro trys temos: lyderystė, verslumas, skaitmeninis raštingumas.

Lyderystės ir verslumo užsiėmimų metu didžiausią dėmesys bus skiriamas verslumo kompetencijos ugdymu. Ši kompetencija — tai būtiniausios XXI amžiaus žmogiškojo kapitalo asmenines savybės: gebėjimas identifikuoti galimybes, kūrybiškumas, etikos ir tvarumo principais grindžiamas mąstymas, pasitikėjimas savimi ir tikėjimas savo galia veikti, motyvacija bei atkaklumas. Mokymų dalyviai įsitrauks į „accelerator_x“ programą, kurios metu augins savo mokomuosius verslus.

Skaitmeninio raštingumo užsiėmimų metu dalyviai mokysis, kaip kurti efektyvias reklamas, įmonės įvaizdį, pristatymus. Mokiniai mokysis, kaip komunikacijos profesionalai naudoja socialinius tinklus, kaip ruošiamos reklamos strategijos, susipažins su vizualų kūrimu, SEO.

 

Visos veiklos mokymo programos metu paremtos interaktyviais ir inovatyviais metodais. Be praktinių seminarų ir mokymų, vyks praktinės dirbtuvės, susitikimai su verslininkais, simuliacijos, ekskursijos.