Lietuvos Junior Achievement (LJA) – pirmoji Lietuvoje nevyriausybinė organizacija, 30 metų sėkmingai įgyvendinanti progresinio ekonominio, verslumo ugdymo, finansinio raštingumo ir ugdymo karjerai programas bendrojo ugdymo mokyklose inicijavo „JA šešėliavimo“ programą 9-12 klasių mokiniams.  Pagrindinis „JA Šešėliavimo“ programos tikslas – padėti mokiniams geriau pažinti save, sudaryti sąlygas bendrauti su įvairių sričių profesionalais, pamatyti, kaip atrodo jų svajonių darbo vieta bei padėti siekti savo profesinių tikslų per praktinę patirtį.

 

„Lietuvos Junior Achievement“ komanda kviečia 2024 sausio 23 d. 11:30 dalyvauti „JA Šešėliavimo“ padėkos renginyje, kurio metu pasidžiaugsime ir įvertinsime aktyviausius 2023-ųjų „šešėliavimo“ iniciatyvos  dalyvius, plačiau pristatysime „JA Šešėliavimo“ iniciatyvą ir naujoves, kurios laukia 2024-aisiais metais.

 

Data: 2024 sausio 23 d. 11.30 val. 

 

Vieta: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, A. Volano g. 2, 01124 Vilnius

 

Dalyviai: viešojo ir privataus sektoriaus, mokyklų bendruomenių atstovai, visi, kuriems įdomi „šešėliavimo“ iniciatyva

 

Organizatorius: „Lietuvos Junior Achievement“

 

Renginio partneriai: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

 

Ketinančius dalyvauti prašome užsiregistruoti: https://forms.gle/NEJhaXJuHuUeSa4b9

 

Renginio metu bus fotografuojama, filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, organizatorių internetinėse svetainėse bei spaudoje.

 

Kaip vyksta „šešėliavimas“?

 

„JA Šešėliavimo“ programa susideda iš keturių dalių: įvadiniai užsiėmimai ir baigiamasis užsiėmimas vedami klasėje, o šešėliavimo vizitas (ne mažiau nei 3 val.) vyksta pasirinktoje įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje. Dalyvaudami programoje mokiniai įgyja įgūdžių ne tik pažinti save, įsivertinti savo gebėjimus, reikalingus norint dirbti konkrečioje pozicijoje, bet ir išmoksta pasirinkti jiems tinkančias profesijas, susikurti gyvenimo aprašymą (CV), ieškoti norimos pozicijos bei užmegzti ryšius.

 

„Šešėliaudamas“ mokinys turi galimybę stebėti profesionalo kasdienybę, susipažinti su darbotvarke, pagelbėti atliekant įvairiausias užduotis, galbūt dalyvauti net skyriaus ar departamento susirinkimuose. Tai yra puiki proga mokiniui iš pirmų lūpų išgirsti, kokių įgūdžių ir žinių reikia, norint pasiekti karjeros aukštumų vienoje ar kitoje srityje.

 

Šią programą įgyvendiname jau trečius metus ir kasmet sulaukiame vis didesnio susidomėjimo ne tik iš moksleivių, bet ir iš verslo atstovų. 2021-aisiais programą pradėjome su daugiau nei 20 įsitraukusių įmonių/įstaigų/organizacijų, daugiau nei 40 sukurtų skirtingų šešėliavimo pozicijų ir turėjome 4 dalyvaujančias mokyklas. Šiemet galime pasidžiaugti pritraukę daugiau nei 100 verslo ir viešojo sektoriaus organizacijų, kurios sukūrė daugiau nei 240 šešėliavimo pozicijų. Mokyklų skaičius taip pat išaugo – šiemet programoje dalyvavo virš 30 Lietuvos mokyklų.

 

Daugiau nei 97 proc. programoje dalyvavusių ir apklausą užpildžiusių moksleivių sako, jog „šešėliavimo“ patirtis jiems padėjo profesijos pasirinkimo kelyje; bendrai savo „šešėliavimo“ vizitų patirtis moksleiviai vertina 9.7 balo iš 10. Moksleiviai taip pat teigia, kad dalyvavimas programoje suteikia daugiau motyvacijos, daro įtaką tolimesniems moksleivių pasirinkimams ne tik profesiniame kelyje, bet ir asmeniniame gyvenime.

 

„Šešėliavimo“ padėkos renginyje bus pristatyti įsimintiniausios 2023-iųjų pabaigoje vykusio šešėliavimo patirtys bei vyks diskusija „Kaip „šešėliavimas“ stiprina ugdymą karjerai ir gali padėti tikslingiau pasirinkti profesiją?“

 

Daugiau informacijos rasite platformoje: www.seseliavimas.lt ir renginio puslapyje.

Kelkime „šešėliavimo“ bangą kartu!