January

2024.01.23 - 2024.01.23

„Lietuvos Junior Achievement“ Šešėliavimo padėkos renginys

Data: 2024 sausio 23 d. 11:30 val.

Vieta: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, A. Volano g. 2, 01124 Vilnius

Dalyviai: viešojo ir privataus sektoriaus, mokyklų bendruomenių atstovai, visi, kuriems įdomi „šešėliavimo“ iniciatyva

Organizatorius: „Lietuvos Junior Achievement“
Renginio partneriai: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

 

Renginio metu bus fotografuojama, filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, organizatorių internetinėse svetainėse bei spaudoje.

Plačiau apie „šešėliavimą“:

Lietuvos Junior Achievement (LJA) – pirmoji Lietuvoje nevyriausybinė organizacija, 30 metų sėkmingai įgyvendinanti progresinio ekonominio, verslumo ugdymo, finansinio raštingumo ir ugdymo karjerai programas bendrojo ugdymo mokyklose inicijavo „JA šešėliavimo“ programą 9-12 klasių mokiniams.

Pagrindinis „JA Šešėliavimo“ programos tikslas – padėti mokiniams geriau pažinti save, sudaryti sąlygas bendrauti su įvairių sričių profesionalais, pamatyti, kaip atrodo jų svajonių darbo vieta bei padėti siekti savo profesinių tikslų per praktinę patirtį.

„JA Šešėliavimo“ programa susideda iš keturių dalių: įvadiniai užsiėmimai ir baigiamasis užsiėmimas įgyvendinami klasėje, o šešėliavimo vizitas (ne mažiau nei 3 val.) vyksta pasirinktoje įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje. Dalyvaudami programoje mokiniai įgyja įgūdžių ne tik pažinti save, įsivertinti savo gebėjimus, reikalingus norint dirbti konkrečioje pozicijoje, bet ir išmoksta pasirinkti jiems tinkančias profesijas, susikurti savo gyvenimo aprašymą (CV) bei užmegzti ryšius.

„Šešėliaudamas“ mokinys turi galimybę stebėti profesionalo kasdienybę, susipažinti su darbotvarke, pagelbėti atliekant įvairiausias užduotis, galbūt dalyvauti net skyriaus ar departamento susirinkimuose. Tai yra puiki proga mokiniui iš pirmų lūpų išgirsti, kokių įgūdžių ir žinių reikia, norint pasiekti karjeros aukštumų vienoje ar kitoje srityje.

Šią programą įgyvendiname jau trečius metus ir kasmet sulaukiame vis didesnio susidomėjimo ne tik iš moksleivių, bet ir iš verslo atstovų. 2021-aisiais programą pradėjome su daugiau nei 20 įsitraukusių įmonių/įstaigų/organizacijų, daugiau nei 40 sukurtų skirtingų šešėliavimo pozicijų ir turėjome 4 dalyvaujančias mokyklas. Šiemet galime pasidžiaugti pritraukę daugiau nei 100 verslo ir viešojo sektoriaus organizacijų, kurios sukūrė daugiau nei 240 šešėliavimo pozicijų. Mokyklų skaičius taip pat išaugo – šiemet programoje dalyvavo virš 30 Lietuvos mokyklų.

Daugiau nei 97 proc. programoje dalyvavusių ir apklausą užpildžiusių moksleivių sako, jog šešėliavimo patirtis jiems padėjo profesijos pasirinkimo kelyje; bendrai savo šešėliavimo vizitų patirtis moksleiviai vertina 9.7 balo iš 10. Moksleiviai taip pat teigia, kad dalyvavimas programoje suteikia daugiau motyvacijos, daro įtaką tolimesniems moksleivių pasirinkimams ne tik profesiniame kelyje, bet ir asmeniniame gyvenime.

Padėkos renginio preliminari programa:

11:00
Dalyvių pasitikimas

11:30
Įžanginis sveikinimo žodis
Andželika Rusteikienė, VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ direktorė
Agnė Kudarauskienė, Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė, atsakinga už profesinį mokymą ir suaugusiųjų švietimą

11:40
Šešėliavimo rezultatų pristatymas ir įsimintiniausių patirčių apdovanojimai
Indrė Engelkytė-Iršė, VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“
Projektų vadovė

12:00
Diskusija: Kaip šešėliavimas stiprina ugdymą karjerai ir gali padėti tikslingiau pasirinkti profesiją?

Diskusiją moderuoja: Andželika Rusteikienė, VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ direktorė

Diskusijos dalyviai:
Agnė Kudarauskienė, Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė, atsakinga už profesinį mokymą ir suaugusiųjų švietimą
Akvilė Alauskaitė, VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ veiklos vystymo vadovė
SEB banko atstovas (daugiausiai šešėliavimo patirčių įgyvendinusi verslo organizacija)
„Vinted“ atstovas (daugiausiai šešėliavimo patirčių (ekskursijų) įgyvendinusi verslo organizacija)
Modestas Gelbūdas, Lietuvos Respublikos Seimo kancleris (daugiausiai šešėliavimo patirčių įgyvendinusi viešojo sektoriaus organizacija) (TBC)
2 mokinių atstovai patyrę šešėliavimo patirtis

12:30
Neformalus bendravimas

Daugiau informacijos rasite „Šešėliavimo“ platformoje: www.seseliavimas.lt
Keliam šešėliavimo bangą kartu!