Minint valstybės atkūrimo šimtmetį, vasario mėnesį pradedama bendra SEB banko ir ne pelno siekiančios organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ iniciatyva. Jos metu 100 SEB banko darbuotojų lankysis šalies mokyklose ir surengs jose finansinio raštingumo diskusijas.

„Finansinio raštingumo pamokas mokyklose rengiame jau ketvirtus metus iš eilės, tačiau šįkart apsilankydami turėsime ir dar vieną simbolinį tikslą – taip minėsime ir savo valstybės atkūrimo šimtmetį. 100 banko darbuotojų įsitraukė į šią iniciatyvą ir dalį savo darbo laiko skirs susitikimams ir pokalbiams apie asmeninių finansų valdymą su jaunąja mūsų karta“, – sako SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovas Vaidas Žagūnis.

SEB darbuotojai finansinio raštingumo pamokose skatins jaunuolius kasdienius finansus tvarkyti sumaniau ir diskutuos apie tai, kaip sėkmingai žengti pirmuosius finansų valdymo ir karjeros žingsnius. Diskusijose bus kalbama apie asmeninio biudžeto valdymo principus ir aptariama, kaip juos pritaikyti konkrečiais savarankiško gyvenimo atvejais, pavyzdžiui, įsigyjant pirmą automobilį, pirmą nuosavą būstą, rengiantis į pirmą savarankišką kelionę, taip pat – kaip planuoti karjerą ir derinti būsimas studijas su darbu.

„Lietuvos šimtmetis simboliškai žymi ir jauno žmogaus kasdienybės pokytį per 100 metų. Šiandien jauni žmonės jau net mokyklos suole kuria verslus, jiems vis aktualesni tampa studijų ir vartojimo kreditai, pensijų fondai, savarankiško gyvenimo klausimai. Tad žinios apie asmeninius finansus, biudžetą, mokesčius ir pradinius žingsnius verslo kelyje yra svarbios kiekvienam savarankišką gyvenimą pradedančiam jaunuoliui“, – teigia „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė.

„Junior Achievement“ projektai Lietuvoje įgyvendinami jau daugiau negu du dešimtmečius. Jų tikslas – Lietuvos moksleiviams suteikti ekonomikos ir finansinio raštingumo teorinių ir praktinių žinių, ugdyti jų verslumą, skatinti kūrybingumą ir inovatyvų mąstymą. „Lietuvos Junior Achievement“ partneriu SEB bankas tapo 2017 metais, įsipareigodamas teikti ekspertinę ir finansinę pagalbą vyresniųjų klasių Lietuvos moksleivių finansinio raštingumo ir verslumo ugdymo programoms įgyvendinti.