Nugalėti baimę klysti ir drąsiai žvelgti į savo ateities karjerą Lietuvos moksleivius skatino savo sričių specialistai šį šeštadienį, rugsėjo 28 d. Klaipėdos „Kultūros fabrike“ vykusiame tarptautinės edukacinės programos „Youth Empowered“ renginyje „Užsikrauk karjerai“. Daugiau nei 100 moksleivių turėjo galimybę išgirsti 20-ies karjeros mentorių bei pranešėjų sėkmingos karjeros istorijų ir patys išbandė sukurti savo verslo idėją, kuri padėtų mokiniams pasirinkti profesinį kelią.

„Šis renginys, tai tik viena „Youth Empowered“ programos dalis, kuri yra skirta mažinti jaunimo nedarbą, padėti jaunam žmogui atrasti savo karjeros kelią, pasiruošti darbo rinkai ir galų gale pažinti save per praktinį verslumo ugdymą. Daug jaunuolių dar mokyklos suole turi puikių idėjų, kaip sukurti produktą, teikti paslaugą, sukurti sau darbo vietą, tačiau jiems trūksta tam tikrų žinių, ir svarbiausia, pasitikėjimo savimi,“

– apie renginio ir programos „Youth Empowered“ tikslus pasakoja Andželika Rusteikienė, ekonominio švietimo, verslumo ugdymo programų Lietuvoje, nevyriausybinės organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė.

„Užsikrauti karjerai“ renginio metu moksleiviams padėjo įvairių sričių ir profesijų karjeros mentoriai, kai kurie iš jų savo verslus pradėję kurti sulaukę vos 16 metų.

„Visada svarbu tikėti tuo ką darai. Jaunas žmogus yra smalsus. Būtent smalsumas ir to jausmo patenkinimas veda prie tavo idėjų įgyvendinimo. Nereikia bijoti klysti, bijoti gėdos jausmo, kad nepasiseks. Gėda – tai tik viena iš emocijų“,

– jaunimui renginio metu apie savo karjeros kelią pasakojo garsus Lietuvos šokėjas, choreografas, urbanistinio šokio teatro „Low Air“ direktorius Laurynas Žakevičius.

„Verslas N-16“ – tai dar viena renginio tema, kuria kalbėjo Titas Jurkonis, verslą – reklamos agentūrą su bendraminčiais įkūręs būdamas vos 16 metų. Savo patirtimi dalinosi rinkodaros specialistas Raimundas Vaitiekūnas, informacinių technologijų startuolio įkūrėjas Tomas Moška, turinio rinkodaros specialistė Eglė Skunčikaitė bei kiti įvairių sričių profesionalai.
„Užsikrauk karjerai“ renginio metu vykusiuose komandiniuose praktiniuose užsiėmimuose jaunuoliai turėjo sukurti verslo idėją, numatyti problemas ją įgyvendinant ir rasti būdų sėkmingai idėją realizuoti.

„Youth Empowered“ programa, kurios pagrindinis tikslas mažinti jaunimo nedarbą, įgyvendinama 28 pasaulio šalyse, o Lietuvoje vykdoma nuo 2017 metų, bendradarbiaujant „Lietuvos Junior Achievement“ ir bendrovei „Coca-Cola HBC Lietuva“. Lietuvos statistikos departamento duomenis 15-24 metų jaunimo nedarbas šalyje 2019 m. pirmąjį ketvirtį siekė 12,5 proc. Ir nors šis skaičius kasmet nežymiai mažėja, jaunimo nedarbo problema išlieka.

„Pagrindinė problema įsiliejant į darbo rinką – tai jaunimo nepasiruošimas šiam žingsniui, praktinės patirties stoka. „Youth Epowered“ programa atveria didesnes galimybes jaunimui pažinti save, per praktinį patyrimą išbandyti skirtingas karjeros galimybes ir ugdyti bendrąsias komunikacijos, tinklaveikos ir kitas „Youth Empowered“ programos kompetencijas. Be to,
programoje dalyvaujantys karjeros mentoriai skatina jaunuolius imtis savo verslo idėjų įgyvendinimo, įgyvendinti „Junior Achievement“ jaunąją bendrovę, kuri leidžia susikurti darbo vietą sau ir išbandyti verslininko gyvenimą dar mokyklos suole“, – apie geresnes galimybes įsilieti į darbo rinką programoje dalyvaujantiems kalba A. Rusteikienė.

Toks pat renginys rugsėjo 28 d. įvyko ir Rygoje bei Taline. „Užsikrauk karjerai“ renginio dalyviai turėjo galimybę bendrauti tiesiogiai, užduoti klausimus vieni kitiems, pasidalinti patirtimis.

Daugiau informacijos apie programą ir renginio akimirkų galima rasti Youth Empowered Lietuva Facebook puslapyje