Susisiekimo ministerija kartu su penkiomis pavaldžiomis įstaigomis ir „Lietuvos Junior Achievement“ pristato „Šešėliavimo“ savaitę – jos metu daugiau nei 50 moksleivių bus suteikta galimybė praktikuotis transporto sektoriaus įstaigose ir praktiškai išbandyti įvairiausias  specialybes, daugiau sužinoti apie karjeros galimybes. Iniciatyva vyks gegužės 27–31 dienomis.

 

Lietuvos transporto sektorius jau dabar pradeda jausti specialistų trūkumą – praėjusių metų rudenį iš visų įstojusių tik 3,2 proc. pasirinko transporto inžinerinės krypties studijas. Aukšto lygio specialistų poreikis prognozuojamas be išimties visame Lietuvos susisiekimo sektoriuje, t. y. kelių, geležinkelių, vandens transporto, aviacijos ir ryšių srityse. Technologijoms vystantis, pavyzdžiui, augant elektromobilių skaičiui keliuose, kyla tokių specialistų, kaip elektromobilių stotelių inžinierių, poreikis.

 

Galimybę  išbandyti transporto srities profesijas turės daugiau nei 50 moksleivių

 

Todėl Susisiekimo ministerija suteikia unikalią progą praktiškai išbandyti, kaip atrodo šiuolaikinių transporto inžinierių darbo diena. „Šešėliavimo” savaitė, įgyvendinama kartu su organizacija „Lietuvos Junior Achievement“, leis daugiau nei 50 moksleivių iš visos Lietuvos įgyti praktikos bei patirties transporto sektoriuje, pritaikant teorines žinias praktikoje.

 

„Ši iniciatyva suteikia nepakartojamą galimybę moksleiviams ne tik praktiškai susipažinti su darbu  transporto srityje, bet ir iš pirmų lūpų išgirsti ir pamatyti, kaip kuriama susisiekimo ateitis – nuo netaršių transporto priemonių infrastruktūros plėtros iki pažangiausių technologinių ir inžinerinių sprendimų, leidžiančių mums visiems judėti greičiau, patogiau ir saugiau. Mūsų tikslas – parodyti jaunuoliams, kad karjera šiame sektoriuje ne tik perspektyvi, bet ir įdomi“, – sako susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

 

„Šešėliavimo” programa susideda iš keturių dalių: įvadiniai užsiėmimai ir baigiamasis užsiėmimas vyksta klasėse, o „šešėliavimo“ vizitas – moksleivio pasirinktoje įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje.

 

„LJA Šešėliavimas“ ne tik suteiks moksleiviams praktinės patirties, bet ir skatins jų karjeros siekius bei motyvaciją. Tai puikus pavyzdys, kaip institucinis bendradarbiavimas gali lemti ne tik moksleivių ugdymą, bet ir transporto sektoriaus ateitį. Džiaugiamės prasminga partneryste su Susisiekimo ministerija, jos kontekste padėsime jaunuoliams iš naujo atrasti transporto sritį, galbūt – savo svajonių profesiją“, –  teigia „Lietuvos Junior Achievement“ veiklos vystymo vadovė Akvilė Alauskaitė.

 

Ši iniciatyva – Susisiekimo ministerijos projekto #SusisiekimoKarjerosLaboratorija dalis. Juo siekiama didinti transporto sektoriaus profesijų patrauklumą. Daugiau informacijos rasite spustelėję šią nuorodą.