Jau ne vienerius metus organizuojama jaunųjų bendrovių Akcijų birža sugrįžta ir šiemet. Net 8 komandos iš įvairių Lietuvos regionų siūlo įsigyti iš viso 873 akcijas. Sakoma, kad 7 laimingas skaičius, to tikisi ir jaunosios bendrovės – išparduoti visas akcijas poveikio investuotojams iki vasario 10 d. 17 val.

 

Akcijų birža prasideda šiandien, vasario 8 d. 12:00 internetinėje platformoje: https://acceleratorx.lt/akcijos, kurioje gyvai galite stebėti parduotų akcijų skaičių ir skirti savo investiciją labiausiai patikusiai mokinių verslo idėjai.

 

Akcijų birža prasidėjo dėl pandemijos, o šiandien – viena svarbiausių programos dalių

 

„Iki pandemijos moksleiviai savo jaunųjų verslų akcijas platindavo mokykloje, draugams, tėvams, giminaičiams, tačiau prasidėjus pandemijai, kaip ir visi verslai, jaunosios bendrovės ieškojo alternatyvų, kaip mokytis antreprenerystės nuotoliniu būdu. Vienas svarbiausių klausimų – kaip parodyti savo idėjos potencialą plačiajai auditorijai? Taip kilo idėja sukurti internetinę akcijų biržą, kurioje prie edukacinės moksleivių patirties gali prisidėti visi norintys ir tikintys jų idėjomis. Tai puiki galimybė moksleiviams užmegzti kontaktų ir gauti mentorystę, o verslo bendruomenei ir visuomenei – tapti jaunųjų verslų poveikio investuotojais“ – apie Akcijų biržos sukūrimą pasakoja „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė A. Rusteikienė.

 

Galimybė pritraukti investuotojų – edukacinė patirtis 

 

Praktinio verslumo ugdymo programoje „accelerator_x“ mokiniai kuria savo mokomąjį verslą pagal metodinius programos žingsnius. Vienas jų – kapitalo, reikalingo veiklos pradžiai, pritraukimas. Tam ugdymo programoje naudojamos nejuridinės mokomųjų bendrovių akcijos. Platindami šias akcijas, mokiniai susipažįsta su įmonių valdymu ir sprendimų priėmimu, mokosi prisiimti atsakomybę už gautas investicijas.

 

Šiais metais Akcijų biržoje dalyvauja 8 komandos. Kiekviena jų turi skirtingą viziją, misiją bei produktą ar paslaugą.

 

Susipažinti su Akcijų biržos dalyviais galite čia: https://acceleratorx.lt/akcijos

 

Įgytos kompetencijos kritiškai svarbios įsiliejant į darbo rinką

 

„Ši edukacinė patirtis svarbi moksleiviams ne tik kaip galimybė pritraukti kapitalo. Ji taip pat moko palaikyti darnius santykius su partneriais, akcininkais, gilina komandinio darbo įgūdžius. Tai svarbu, nes pastebime, jog ne visi moksleiviai, pabaigę mokyklą, supranta, kaip kurti ryšius, kaip svarbu ištesėti pažadus – todėl Akcijų birža tampa savotišku iššūkiu ne tik puikiai pasirodyti ir parduoti savo idėją, tačiau ir įgyvendinti duotus pažadus. Žinoma, kartais gali ir nepasisekti, verslo idėja gali neatnešti pelno, kurio buvo tikėtasi, tačiau nesėkmės irgi tampa pamokomis“ – pasakoja A. Rusteikienė.

 

Akcijų biržos pradžia skelbia tradicinis varpo dūžis

 

Jau ketvirtus metus iš eilės Akcijų biržos organizavimą palaiko ir pagrindiniai renginio partneriai Nasdaq Vilnius. „Nuostabu, jog jau tokiame jauname amžiuje moksleiviai domisi, kaip veikia akcijų biržos, gali susipažinti su šios srities procesais ir gilinti savo žinias. Džiaugiamės tokia partneryste su „Lietuvos Junior Achievement“ ir moksleivių vizitu į Nasdaq būstinę Vilniuje. Tikimės, kad kasmet dalyvaujančių komandų skaičius augs, o jų akcijų įsigys vis didesnis būrys poveikio investuotojų iš Lietuvos, o galbūt net ir viso pasaulio. Simboliškai, kaip ir kasmet, Akcijų biržą skelbiantis varpas jau suskambėjo, todėl linkime sėkmės komandoms, o investuotojams – atsiperkančių investicijų“ – sveikinimą skiria Simona Bačkienė, AB Nasdaq Vilnius emitentų priežiūros ir administravimo vadovė.

 

Pasidalinkite pirmosios investicijos istorija

 

Įsigijus moksleivių verslų akcijų, „Lietuvos Junior Achievement“ kviečia dalintis žinia su savo bičiuliais ir prisijungti į socialiniame tinkle „LinkedIn“ vykstančią kampaniją #turninvestmentintoknowledge, kurioje įvairūs Lietuvos investuotojai dalijasi savo pirmosios investicijos istorija ir jos poveikiu. Daugiau

 

Akcijų birža vyks tris dienas (jei akcijos bus išparduotos greičiau, Akcijų birža bus uždaryta anksčiau), todėl kviečiame susipažinti su komandomis ir investuoti į moksleivių verslus. Jūsų investicija gali daugiau!

 

Tapkite poveikio investuotojais čia.