Svetaines santarve.lt informacija, straipsnio autorė Neringa Švelnienė 

 

Gegužės 21-ą dieną į Mažeikių Merkelio Račkausko gimnaziją rinkosi rajono savivaldos, švietimo, verslo atstovai.  Nevyriausybinės organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ (LJA) darbuotojų iniciatyva gimnazijoje įvyko padėkos renginys.

 

„Lietuvos Junior Achievement“ yra pirmoji Lietuvoje nevyriausybinė organizacija,  jau daugiau nei 30 metų įgyvendinanti ekonomikos, ugdymo karjerai ir verslumo ugdymo programas mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose.

 

Šios organizacijos inicijuojamose ekonominio švietimo, verslumo, finansinio raštingumo ir ugdymo karjerai programose dalyvauja daugiau nei 400 mūsų šalies mokyklų, tarp kurių – ir mokyklos iš Mažeikių rajono.

 

Praėjusiais metais du būtent Merkelio Račkausko gimnazijos moksleiviai nuėjo neįtikėtiną sėkmės kelią: įkūrę mokomąją bendrovę „Brailliant“ ir sukūrę neregiams bei regintiems skirtą stalo žaidimą jie dalyvavo pirmiausia Kalėdinėje eXpo, tuomet – Nacionalinėje geriausios mokomosios bendrovės atrankoje ir ją laimėjo. Išvykę į Europos antreprenerystės konkursą „Gen-E“ Eligijus Girdenis ir Damir Samarin jame apdovanoti antrąja vieta – tai kol kas aukščiausias lietuvių pasiektas rezultatas Europos antreprenerystės konkurse. Į pergalę moksleivius vedė jų mokytojai Rima Meldaikienė (ekonomikos mokytoja) bei Raimondas Milėška (technologijų mokytojas). Dėl šios priežasties padėkos renginiui pasirinkta susitikti Merkelio Račkausko gimnazijoje, renginyje apsilankė ir abu jaunieji antrepreneriai – Damiras bei Eligijus.

 

Renginyje dalyvavusi Mažeikių rajono merė Rūta Matulaitienė džiaugėsi, jog Mažeikių rajono mokyklos įsitraukė į verslumo ugdymo programą, o tos, kurioms gegužės 21-ąją įteikti bendradarbiavimo simboliai tęsia šias programas jau mažiausiai trejus metus.

 

„Visada nematomi darbai prasideda nuo kokio nors vieno žmogaus – ir pamažu išauga į tai, kuo didžiuojasi visas rajonas. Džiaugiuosi, kad mokyklos buvo atviros verslumo ugdymui ir taip aktyviai į jį įsitraukė“,– sakė R. Matulaitienė.

 

Mažeikių Gabijos gimnazijos kolektyvui įteikta bendradarbiavimą su „Lietuvos Junior Achievement“ simbolizuojanti lentelė

 

Mažeikių Gabijos gimnazijos kolektyvui įteikta bendradarbiavimą su „Lietuvos Junior Achievement“ simbolizuojanti lentelė„Lietuvos Junior Achievement“ tinklo mokyklose besimokantys jaunuoliai dar mokyklos suole turi galimybę praktiškai mokytis verslumo ir praktiškai išbandyti visus verslo (mokomosios bendrovės) kūrimo etapus.

 

„Vadovauju „Junior Achievement“ jau septynerius metus ir nuo pat pirmo apsilankymo Mažeikiuose buvau sutikta labai šiltai, su didelėmis akimis, nusiteikusiomis veikti, – sakė organizacijos direktorė Andželika Rusteikienė. – Ugdymas karjerai, finansinio raštingumo mokymas, verslumo ugdymas neįvyktų be didelio mokytojų įsitraukimo. Taip pat  dėkoju partneriams, skriantiems tiek savo laiką, tiek finansus jaunųjų antreprenerių mentorystei. Verslo partneriai padeda moksleiviams pamatyti, o kaip gi atrodo tas tikras gyvenimas už mokyklos sienų. Dėkoju už energiją, už tą užsispyrimą ir, kaip verslininkai sako, kad netgi tuomet, kai darome klaidas, mes iš jų mokomės. “

Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos atstovams įteikta bendradarbiavimo lentelė
Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos atstovams įteikta bendradarbiavimo lentelė

 

Antradienį vykusiame padėkos renginyje LJA tinklo mokyklų lentelės įteiktos Sedos Vytauto Mačernio, Viekšnių, Gabijos ir Merkelio Račkausko gimnazijų atstovams, padėkota mokytojams, kurie jaunuolius moko ekonomikos bei verslumo, bei verslo įmonėms, savo laiku patarimais ir pinigais prisidedančioms prie jaunosios kartos verslumo ugdymo.

 

Viekšnių gimnazijos atstovai atsiima LJA bendradarbiavimo lentelę
Viekšnių gimnazijos atstovai atsiima LJA bendradarbiavimo lentelę