Lapkričio 23 dieną ekonominio raštingumo ir verslumo ugdymo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ simboliniu varpo dūžiu atidarys pirmąją jaunųjų bendrovių akcijų prekybos sesiją. Net kelių dešimčių jaunimo verslumo programoje „AcceleratorX“ kuriamų Lietuvos moksleivių verslų akcijomis pirmą kartą viešai bus prekiaujama visą savaitę – iki lapkričio 27-osios vidurnakčio.

 

Investuoti į verslią Lietuvos ateitį ir tapti investuotoju galės kiekvienas – vienos jaunosios bendrovės akcijos vertė 2,50 Eur, rašoma pranešime žiniasklaidai. Įsigijęs jaunosios bendrovės akcijų pirkėjas taps išoriniu jos akcininku ir įgis teisę į jaunosios bendrovės nuosavybės dalį. Anot organizatorių, investuotojas, kaip išorinis akcininkas, sprendimų galios neturės, nes netaps akcininkų valdybos nariu, tačiau iš arti galės stebėti, kaip moksleiviai vysto savo verslus.

 

„Praeitais mokslo metais net 280 mokyklose moksleivių įsteigtų jaunųjų bendrovių išplatino beveik 11 tūkst. akcijų. Bendra jų vertė siekė daugiau nei 27 tūkst. eurų, – pasiekimais džiaugiasi „Lietuvos Junior Achievement“ direktorė Andželika Rusteikienė. – Šiais metais moksleiviškam verslui ypač reikia jūsų palaikymo. Dėl neįprastos COVID-19 situacijos, jaunosios bendrovės prarado prieigą prie dalies savo investuotojų – mokyklos bendruomenės narių. Todėl pritraukti kapitalo jaunosios bendrovės nusprendė pasiūlydamos akcijų viešai. Moksleivių verslai akcijas išleidžia, kad pritrauktų lėšų augimui ir plėtrai, produktų ir paslaugų vystymui“, – apie iniciatyvą pasakoja organizacijos vadovė.

 

Prekybos sesijos atidarymo ceremonijos ir jaunųjų bendrovių verslo idėjų pristatymo tiesioginę transliaciją lapkričio 23 dieną 12:00 val. stebėti galite „Verslo žiniose“ ir „Lietuvos Junior Achievement“ feisbuko puslapyje. Transliacijos metu bus kalbinami „Nasdaq Vilnius“ emitentų priežiūros ir administravimo vadovė Simona Bačkienė bei pirmojo lietuviško „vienaragio“ „Vinted“ bendraįkūrėjas ir vykdantysis direktorius Mantas Mickus. Abu jie „Lietuvos Junior Achievement“ programų alumnai. Listinguojamų jaunųjų bendrovių sąrašas jau netrukus bus paskelbtas ir nuolat pildomas „Lietuvos Junior Achievement“ internetinėje svetainėje!

 

Organizatoriai pažymi, jog lapkričio 23–27 dienomis vyksianti jaunimo verslumo programos „AcceleratorX“ jaunųjų bendrovių akcijų birža organizuojama edukaciniais tikslais, o jos metu parduodamos jaunųjų bendrovių akcijos yra realių pasaulio praktikų modeliavimas.

 

„AcceleratorX“ – tai „Lietuvos Junior Achievement“ programa suteikianti 9-12 klasių mokiniams realią verslo patirtį dar mokyklos suole. Mokiniai spręsdami vietos problemą, atliepdami rinkos poreikį arba tiesiog testuodami savo idėjas kuria skirtingus verslus ir skleidžia verslumo dvasią. Ši programa nėra verslo simuliacija, tai realaus verslo kūrimo patirtis supažindinant, kaip verslas yra vystomas, valdomas bei leidžiant mokiniams patiems priimti svarbiausius su jų verslu susijusius sprendimus. Daugiau informacijos apie programą rasite organizacijos internetinėje svetainėje.

 

„Lietuvos Junior Achievement“ yra nevyriausybinė organizacija, ekonominio švietimo ir verslumo ugdymo programų lyderis Lietuvoje. Organizacijos programas finansuoja privatūs rėmėjai ir fondai: mecenatas SEB bankas, strateginis poveikio investuotojas „Moody‘s“ bei strateginiai rėmėjai: „UPS, „Narbutas“. Daugiau informacijos apie organizaciją rasite svetainėje.