Gegužės 2-12 dienomis LJA inicijuoja finansinio raštingumo dienas pradinių klasių moksleiviams. Mokytojai kviečiami supažindinti vaikus su mokesčių mokėjimo, pilietiškumo, bendruomeniškumo, socialinės atsakomybės bei atsakingo verslo svarba savo bendruomenėje.  Skelbiame edukacinį lipdukų kūrimo konkursą „Finansų superherojus (-ė)“ 2-3 kl. mokiniams!

 

Konkurso užduotis: sukurkite ir nupieškite atsakingo mokesčių mokėtojo – finansų superherojaus – personažą! Kviečiame mokinius išlaisvinti savo vaizduotę ir sukurti herojų, kuris yra pilietiškas, finansiškai atsakingas ir savo bendruomenėje atlieka nepaprastus bei įkvepiančius darbus.

 

Superherojus turėtų įkūnyti atsakingo piliečio ir mokesčių mokėjimo vertybes. Kokias? Pavaizduokite jūs – nupieškite jo portretą, sukurkite jam vardą, pažymėkite jo supergalią ir atvaizduokite šio herojaus poveikį bendruomenei. 

 

Konkursu siekiame paskatinti mokinius pamąstyti, kokį teigiamą indėlį jų sukurtas superherojus galėtų atnešti savo bendruomenei. Kviečiame pagalvoti apie atsakingo mokesčių mokėjimo svarbą, finansinį sąmoningumą ir apie tai, kaip jų superherojai gali įkvėpti kitus būti finansiškai atsakingais.

 

Kūrybiškiausias piešinėlis bus paverstas elektroniniu ženkleliu ir lipduku, naudojamu „Lietuvos Junior Achievement“ projektų veiklose bei „Baltosios Bangos“, vienijančios atsakingai veikiantį verslą, iniciatyvoje „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. 

 

Idėja mokytojams

 

Tikime, kad su mokytojų pagalbą šis konkursas padės vaikams geriau suprasti mokesčių ir atsakingo pilietiškumo vaidmenį visuomenėje bei prisidės prie jų atsakingų finansinių įpročių formavimo. Idėja pamokos pradžiai: peržiūrėkite šį Valstybinės mokesčių inspekcijos sukurtą filmuką apie atsakingą mokesčių mokėjimą ir aptarkite su vaikais, kodėl svarbu būti pilietiškais, atsakingais bei sąžiningais. Vaizdo įrašas: Mokesčiai kiškių mieste

 

Išsami informacija apie dalyvavimą konkurse:

  • Konkursas yra atviras visiems 2-3 kl. Lietuvos moksleiviams.
  • Dalyvauti kviečiama visa klasė, tačiau kiekvienas vaikas lipduką turi kurti individualiai.
  • Piešinius pieškite ant A4 formato lapo ir vėliau kiekvieną jų nufotografavę telefonu padarykite PowerPoint prezentaciją, į ją sukeldami vaikų darbų nuotraukas. Pasistenkite, kad nuotraukos būtų geros kokybės, o piešinėliai ryškiai matomi. 
  • Laimėjimo atveju su kūrybiškiausio darbo autoriaus mokytoju/-a susisieksime asmeniškai. Darbai bus vertinami pagal kūrybiškumą ir temos atitikimą.

Powerpoint prezentacijas su mokinių darbais įkelkite čia: FORMA

Galutinis darbų pateikimo terminas: gegužės 12 diena. 

 

Projektas „Atsakingas pilietis – atsakingas mokesčių mokėtojas“ yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.