Praėjo vieneri metai, kaip prasidėjo Rusijos invazija į Ukrainą. LRT  „Labas rytas, Lietuva” pristato  reportažą apie nuo karo pabėgusių ir naują gyvenimą pradėjusių ukrainiečių istorijas. Viena jų – „Lietuvos Junior Achievement” projektų koordinatorė Tatiana, kuri dalijasi savo patirtimi, gyvenant Lietuvoje ir dirbant su į čia atvykusiais Ukrainos moksleiviais.

 

Iš vienos pusės vaikai lankstūs ir jiems lengviau prisitaikyti prie pokyčių, kita vertus, paaugliai yra itin jautrūs, jie bijo net savęs” – Tatiana. Drauge su kitomis ukrainietėmis mokytojomis ji šiuo metu organizuoja verslumo ir finansinio raštingumo ugdymo užsiėmimus Ukrainos moksleiviams, įgyvendina projektą UPLIFT YOUTH. Kaip sako Tatiana, tokios veiklos jaunuoliams padeda ne tik geriau pažinti save, pradėti kurti karjeros kelią, tačiau ir įsitvirtinti: atrasti draugų, bendraminčių, pasijusti bendruomenės dalimi.

 

Projektas UPLIFT YOUTH įgyvendinamas kartu su UNICEF. Jau įvyko daugiau nei 20 užsiėmimų, kuriuose mokantis verslumo užsimezga ir ukrainiečių bei lietuvių jaunuolių bendrystė.

 

Daugiau apie Tatianos patirtis Lietuvoje išgirskite LRT reportaže (07:49-13:23)