„NGO Advisor“, tarptautinė organizacija, įsikūrusi Ženevoje, paskelbė didžiausią poveikį kuriančių nevyriausybinių organizacijų reitingą. „JA Worldwide“ tinklas, kurio dalimi yra ir „Lietuvos Junior Achievement“, jau trečius metus iš eilės išlaiko savo poziciją pirmajame dešimtuke.

 

„„JA Worldwide“ tinklas, kurio dalimi esame ir mes, veikia jau daugiau nei 100 metų ir jungia daugybę šalių. Semiamės patirties iš savo kolegų iš viso pasaulio, į Lietuvą atnešame tik pačias geriausias praktikas. Didžiuojamės, kad visas tinklas dėl savo kuriamo poveikio, efektyvaus valdymo ir inovatyvumo jau trečius metus „NGO Advisor“ reitinge užima 7-ąją vietą“, – sako Andželika Rusteikienė, „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė.

 

„NGO Advisor“ NVO reitingą pirmą kartą paskelbė 2009 metais, norint paviešinti geriausias praktikas, naujausias idėjas iš nevyriausybinio sektoriaus. Reitingas atspindi geriausias pasaulio organizacijas, kurios kuria socialinį poveikį, įvertinant organizacijų valdymą, inovatyvumą ir poveikį. Ankstesniais metais „NGO Advisor“ į reitingą įtraukdavo 500 organizacijų, tačiau šiemet jame atsidūrė tik 200.

 

Išryškindamas inovacijas, poveikį ir gerą valdymą, reitingas siekia parodyti organizacijų įvairovę bei mastą, lygina NVO pagal geografiją, veiklos sritį peržengiančius kriterijus, skatina diskusijas apie NVO veiklos poveikį, naujoves ir tvarumą, pristato platų nevyriausybinių organizacijų darbo spektrą.

 

„Didžiuojamės, kad „NGO Advisor“ mus vėl įvertino kaip vieną didžiausią poveikį kuriančių nevyriausybinių organizacijų pasaulyje. JA tinklas, apimantis daugiau nei 100 šalių, yra organizacijų, kurios ugdo dešimtis milijonų jaunų žmonių ateities darbams, ekosistemos dalis“, – sako „JA Worldwide“ generalinis direktorius Asheeshas Advani.

 

„Esame įsipareigoję užtikrinti, kad jauni žmonės ugdytų mąstymą ir įgūdžius, kad galėtų spręsti didesnius iššūkius, su kuriais dabar susiduria pasaulis. Nesvarbu, ar jie siekia panaikinti skurdą, sukurti teisingesnę visuomenę, ar užtikrinti planetos tvarumą, JA moksleiviai keičia savo ir savo bendruomenių gyvenimus“, – kalba A.Advani.