Europos Sąjungos ir „Eurostat“ duomenimis, ES informacinių ir ryšių technologijų srityje 2020-aisiais metais dirbo 82 proc. vyrų ir tik 18 proc. moterų. Lietuvoje ir Europos Sąjungoje atlikti tyrimai rodo – karjeros pasirinkimą stipriai veikia stereotipai, įsivyravę visuomenėje. 

 

Norėdami spręsti šią problemą, „Lietuvos Junior Achievement“ suvienija jėgas su „Women Go Tech“ ir „Coca-Cola Foundation“. Projekto metu organizacijos kviečia jaunas merginas ir vaikinus išdrįsti pakelti ranką bei siekti savo svajonių.

 

 „#EmpoweringGirls“ yra projektas, kurio metu moterys mentorės lanko Lietuvos mokyklas ir pasakoja savo asmeninę istoriją technologijų, neuromokslo ir kitose srityse. Gyvų pavyzdžių itin trūksta mažesniuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose, kur moksleiviai iki pat mokyklos baigimo sunkiai gali pasakyti, kurioje srityje nori siekti karjeros, o ypač – išdrįsti pasirinkti tech sritį.

 

Šįkart apie projektą LRT radijo laidoje „Ateities kodas“ su laidos vedėju Šarūnu Dignaičiu kalbėjosi „Junior Achievement Lietuva“ vadovė Andželika Rusteikienė, „Zyro“ kokybės užtikrinimo inžinierė, projekto „#EmpoweringGirls“ mentorė Viktorija Mačiūnė ir jaunosios bendrovės „Gabi Gabi“ įkūrėja, moksleivė Gabrielė Germanavičiūtė.

 

Laidoje susitiko trijų moterų istorijos, kurias vienija vienas – technologijos jų darbe ir kasdieniniame gyvenime. A. Rusteikienė, studijų metu pasirinko technologijų sritį, o dabar šią kompetenciją taiko pedagogijoje, kai tuo metu V. Mačiūnienė domėjosi humanitariniais mokslais, o dabar jos darbo diena neįsivaizduojama be žodžio „IT“. Tuo tarpu Gabrielė – 12 klasėje besimokanti mergina, kuri jau dabar su komanda „accelerator_x“ programos metu kuria švietimo sričiai pritaikytą technologinį sprendimą.

 

„Didžiuosiuose miestuose yra nemažai projektų, kurie siekia įkvėpti ir parodyti technologijų sritį jauniems žmonėms. Bet tuo pačiu, kai nuvažiuojame į regionus, matome labai didelį atskirtį – ten nei berniukai, nei mergaitės negalvoja apie karjerą technologijų srityje, todėl mes šiandien ir turime šį projektą, kurio metu profesionalės ir lyderės pasakoja savo istoriją. Tai padeda jaunam žmogui pasakyti sau – ir aš tai galiu“, –  sako A. Rusteikienė. „Apskritai kas trečias vaikas Lietuvoje nežino, kokią sritį pasirinkti ir kur keliauti toliau savo gyvenime“, – prideda ji.

 

Daugiau apie tai, kodėl šis projektas yra svarbus, ir ką Viktorija, aplankiusi daugiausiai mokyklų su savo istorija, mato važiuodama į mokyklas, laidoje čia