JA TITAN verslumo čempionatas iššovė starto raketas – net 347 9-12 klasių komandos pasiryžo priimti iššūkį ir jau sprendžia pirmus klausimus verslumo simuliacijoje! Čempionate dalyvauja 925 mokiniai iš 38 miestų ir miestelių. Jau netrukus gausime pirmus rezultatus ir pamatysime, kurios komandos užima pirmines lyderių pozicijas!

 

JA TITAN – rizika paremtas strateginis žaidimas

Moksleiviai nuo pat registracijos pradžios nekantravo pradėti savo kelionę, kuriant ateities produktą – holo generatorius. 

Simuliacijoje, dalyviai kurdami produktą, reikia įsigilinti į pateiktus duomenis ir priimti strateginius sprendimus gamybos, marketingo, investavimo bei žmogiškųjų išteklių srityse. Čempionate įvyks 2 verslo simuliacijos etapai, kuriuose komandos žais atsitiktinai atsitiktinai išskirstytose grupėse. Taip didinamas konkurencingumas bei sudaromas lygybės principas visoms komandoms.

Simuliacija kelia iššūkį paskirstyti ribotą biudžetą taip, kad gaminimo ir pardavimo strategija nulemtų pranašumą prieš kitų komandų sprendimus. Ar pasirinkti gaminti daugiau, bet už mažesnę kainą? O gal gaminti mažiau, bet daugiau investuoti į rinkodarą ir taip didinti pardavimus? Simuliacija moko priimti rizikingus sprendimus ir gebėti nuspėti priimtų sprendimus galimus padarinius.

 

Žaidimas skatina pažvelgti ne tik į skaičius, bet ir gebėti mąstyti socialiai atsakingai

Čempionatas skatina komandas mąstyti socialiai atsakingai dviem būdais. Vienas iš jų – verslumo simuliacijos etapuose yra atskira sritis labdarai, kuri prisideda prie simuliacijoje kuriamo verslo įvaizdžio formavimo. Taip komandos ne tik mąsto apie gamybos procesus, bet ir apie tai, kas rūpi jų klientams. 

Kitas svarbus čempionato etapas – socialinio verslo idėjos kūrimas. Po dviejų verslo simuliacijos etapų, visos komandos gaus socialinę ar aplinkosauginę problemą, pagal kurią turės sukurti verslo idėją ir ją pateikti komisijai. Tai yra itin svarbi užduotis, išbandanti antreprenerystės įgūdžius: lyderystę, komandinį darbą, kūrybiškumą bei rizikų valdymą.

 

Kas bus kelionės į Dubajų laimėtojai?

To klausiame savęs ir akylai stebime čempionate atsirandančius lyderius. Kovo pradžioje, 16 stipriausių komandų, parodžiusių geriausius rezultatus bei sukūrusių išskirtines socialinio verslo idėjas, varžysis čempionato finale. Šiais metais nugalėtojų laukia išskirtiniai prizai – TOP3 komandos krausis lagaminus ir aplankys „World Expo 2020” Dubajuje, o kitos komandos gaus specialiuosius prizus, įsteigtus partnerių „Moody’s“  Lietuvoje.

 

Daugiau informacijos apie JA TITAN čempionatą: lja.lt/titan