Vaclovas Šleinota. Juditos Grigelytės (Verslo žinios) nuotr.

 

Liepos 2-ąją mirė Vaclovas Šleinota – verslininkas ir buvęs „Lietuvos Junior Achievement“ valdybos narys bei dalininkas. V. Šleinota organizacijos dalininku buvo daugiau nei dešimtmetį – nuo 2003 iki 2015 metų.

 

Vaclovas 1990–1993 metais dirbo šešiose Lietuvos vyriausybėse ministro pavaduotoju, vėliau buvo AB „Banga“ ekspertas, 1994–2006 m. ėjo  bendrovės „Vilniaus vingis“ generalinio direktoriaus pareigas.

 

Tačiau dirbdamas generaliniu direktoriumi rasdavo laiko ir energijos visuomeninei veiklai, narystei įvairiose verslo ir verslumo skatinimo organizacijose: su Panevėžio miesto pramonininkais prisidėjo kuriant Lietuvos Pramonininkų konfederaciją, daugiau nei 10 metų buvo jos viceprezidentu.

 

V. Šleinota buvo Vilniaus kolegijos tarybos pirmininkas, Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidentas, Lietuvos banko valdybos narys, Lietuvos mokslo Tarybos narys, Pasiruošimo stojimui į Europos Sąjungą komisijos narys, Mokslo ir technologijos komisijos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės narys, Vilniaus universiteto tarybos narys.

Jis yra prisidėjęs prie Punios ir Vilniaus Užupio bažnyčių eksterjero remonto.

 

1999 m. verslininkas buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino Riterio kryžiumi, 2000 m. tapo „Verslo šlovės galerijos“ laureatu, 2003 m. apdovanotas Ukrainos tarptautinės reitingų ir kokybės akademijos „Auksinės fortūnos“ medaliu.

 

Reiškiame nuoširdžią užuojautą V. Šleinotos artimiesiems ir visiems, kam teko su juo dirbti.