Pandemija negrįžtamai akseleravo švietimo skaitmenizaciją ir atvėrė galimybes spartesniam inovacijų kūrimui Lietuvoje. Švietimo startuoliai auga darydami vis didesnį proveržį – tai puiki galimybė atnaujinti įprastą švietimo modelį, suteikti naujų žinių, metodų, stiprinti 21–ojo amžiaus kompetencijų ugdymą.  Po dviejų metų asociacijos veiklos, švietimo technologijų startuolius ir entuziastus vienijanti bendruomenė „EdTech Lithuania” pasirašė bendradarbystės sutartį su švietimo inovacijų centru „MindCET”.

 

„EdTech Lithuania” asociacijos vadovas Šarūnas Dignaitis sako, jog atėjo laikas Lietuvos EdTech bendruomenei žengti į kitą lygį, kurti, stiprinti greitai augantį sektorių ne tik Lietuvoje, bet ir megzti tampresnius ryšius su tarptautinėmis EdTech organizacijomis, padėti siekti bendrų tikslų. „Tikiu, kad bendradarbystė su Izraelio švietimo inovacijų centru „MindCET” yra žingsnis, padėsiantis ne tik pritraukti pasaulinius sprendimus švietimui į Lietuvą, bet ir mūsų startuoliams plėstis kitose šalyse, pritraukti investicijų.”

 

Bendradarbystės pasirašymo metu kalbą sakė ir Lietuvos ambasadorė Izraelyje Lina Antanavičienė. „Esame istoriniame laike, nes tokį dokumentą Lietuva ir Izraelis pasirašo pirmą kartą. Technologijos ir švietimas bei šių sričių sandūra yra itin svarbi, jei norime proveržio švietime, kurio visi taip laukiame“, – minėjo ambasadorė.

Į Izraelį vyko visa delegacija iš Lietuvos: EdTech asociacijos nariai Andželika Rusteikienė („Junior Achievement Lietuva“), Jurgita Jaruševičienė („Mokosi.lt“) bei asociacijos vadovas Šarūnas Dignaitis. Kartu keliavo ir delegacija su Nacionalinės švietimo agentūros komanda bei EdTech centro vadove Indre Šuoliene. Vizito metu delegacija aplankė įvairius technologijomis grįstus darželius, mokyklas, mokslo centrus bei „EdTech Israel week” konferencijas ir renginius, kurių metu buvo pasirašyta bendradarbystės sutartis, vainikuojanti renginių ciklą.

 

„Esame be galo dėkingi ambasadorei Izraelyje Linai Antanavičienei, komercijos atašė Izraelyje Arūnui Karlonui už  galimybę pradėti bendradarbiavimą. Taip pat Vladui Lašui, „Tamo.lt”, „Junior Achievement Lietuva” už paramą asociacijai vykstant į Izraelį. Žinoma, visai delegacijai iš Lietuvos, kurių akys degė pamatyti ir palyginti EdTech ekosistemas Lietuvoje bei Izraelyje. Kelionė į Izraelį tik pradžia, realūs darbai laukia grįžus – tam čia ir esame, kad padarytume proveržį švietime EdTech startuolių pagalba“, – sako „EdTech Lithuania” asociacijos vadovas Šarūnas Dignaitis.

 

Daugiau apie Lietuvos EdTech startuolius ir švietimo inovatorius galima sužinoti https://edtechlithuania.com/