Jeigu sugebėjau aš – tai gali ir tu! Ši mintis kasmet nuskamba per jaunimui skirtą renginį „Užsikrauk karjerai!“, kuriame šiemet gyvai dalyvaus 100, o nuotoliniu būdu klausysis daugiau nei 2000 moksleivių. Šiemet, jau šeštąjį kartą spalio 10 dieną, į metinį tarptautinės edukacinės programos „Youth Empowered“ renginį įsitrauks bei patirtimi gyvai dalinsis tokie žinomi žmonės kaip atlikėjas Linas Adomaitis, dirbtinio intelekto treneris Antanas Bernatonis ir kiti.  Kasmetinis „Youth Empowered“ renginys ir skirtingos jo dalyvių patirtys įkvepia tūkstančius jaunuolių.

 

„Realūs pavyzdžiai ir asmeninės istorijos leidžia į pasaulį pažvelgti plačiau, padrąsina žengti savo svajonių kryptimi ir nenuleisti rankų susidūrus su kliūtimis. Šiame renginyje visada išgirsite patarimų, nuo ko ir kaip pradėti savo karjeros kelią“, – sako „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė, Andželika Rusteikienė.

 

Pernai renginį „Užsikrauk karjerai!“ internetu gyvai stebėjo beveik 5 tūkst. jaunų žmonių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje (renginys visuomet vyksta visose šiose šalyse vienu metu). Šiemet renginyje žiūrovams prisistatys naujoji „Coca-Cola HBC“ generalinė direktorė Lenkijoje ir Baltijos šalyse Ruža Tomic Fontana. Ji papasakos, su kokiais iššūkiais kasdien tenka susidurti, kai esi generalinė didelės organizacijos direktorė. O kaip dėlioti pirmuosius karjeros žingsnius, atskleis karjeros konsultantė ir Jaunimo reikalų agentūros projektų vadovė Gintarė Joteikaitė.

 

Vilniaus privačios gimnazijos virtualios mokyklos vadovas, buvęs Vilniaus Universiteto studentų atstovybės ir Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas Klaudijus Melys pakvies pasvarstyti, ar yra vienas tiesus karjeros kelias. Dirbtinio intelekto treneris A. Bernatonis supažindins, kaip darbo rinką veikia dirbtinis intelektas ir kokią naudą ši technologija gali suteikti jaunam žmogui. A. Rusteikienė įsitikinusi, kad daug dėmesio sulauks ir populiarus atlikėjas, prodiuseris L. Adomaitis, su renginio dalyviais diskutuosiantis apie asmenines vertybes ir aistrą: atlikėjas kvies atsispirti „trendams“ ir nebijoti siekti savo svajonių.

 

Kaip pasikeitė jų profesijos bėgant laikui ir kiek pastangų reikėjo įdėti norint įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, papasakos įspūdingus verslus kuriantys ir žinomoms organizacijoms vadovaujantys asmenys: Monika Laukaitė – „Wix“ padalinio Lietuvoje vadovė, Deividas Jančius – „Coca-Cola HBC Lietuva“ Prekybos vadovas. Vertingų įžvalgų pateiks Saulius Kromalcas, Socialinių mokslų kolegijos (SMK) studijų programų vadovas.

 

Šeštus metus vykstančio renginio „Užsikrauk karjerai!“ organizatoriai tikisi, kad kelios valandos vertingo ir įtraukiančio turinio jauniems žmonėms padės renkantis profesiją, išmokys pastebėti naujas galimybes ir jomis pasinaudoti, taip pat – atskleisti savo talentus ir prisidėti prie visam pasauliui svarbių pokyčių.

 

Renginio transliacija prasideda spalio 10 d. 11 val. Delfi platformoje: https://www.delfi.lt/video/laidos/partnerio-turinys/spalio-10-diena-uzsikrauk-karjerai-94686233„Youth Empowered“ yra edukacinė programa, skirta jaunimo nedarbo mažinimui ir švietimo nelygybės problemai spręsti, kurią inicijavo bendrovė „Coca-Cola HBC“, o Lietuvoje šią programą įgyvendina ekonominio švietimo ir verslumo ugdymo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“.

 

Programa jau šešerius metus įgyvendinama 29-ose šalyse – tarp jų Austrijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Graikijoje taip pat ir Baltijos šalyse. „Youth Empowered” renginiuose, nuo pat programos pradžios 2017 m., jau sudalyvavo daugiau nei 790 000 jaunų žmonių, o 2022 m. programą išbandė net 246 108 jaunuoliai visose šalyse, kur ji yra įgyvendinama.