Jaunų žmonių švietimu ekonomikoje, finansinio raštingumo ir verslumo ugdyme užsiimanti organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ (LJA) pradeda bendradarbiavimą su lietuvių žaidimų kūrybos ir leidybos studija „Nordcurrent“. Kartu sieks atkreipti dėmesį į ateities industrijas ir stiprinti mokinių skaitmenines bei verslumo kompetencijas.

 

 

Lietuvos jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymu užsiimančios organizacijos vadovė Andželika Rusteikienė pabrėžia, jog partnerystės su verslo atstovais – tai daugiau nei 30 metų puoselėjama idėja. Įgyti praktinių žinių ir pažinti verslo kūrimo procesus „iš vidaus“ yra vienas svarbiausių LJA organizacijos švietimo programų elementų.

 

„Puoselėdami bendradarbiavimą su įvairiomis organizacijomis Lietuvoje, mes ne tik skatiname jaunosios kartos verslumą, bet ir siekiame ugdyti realiame gyvenime pritaikomus įgūdžius. Dirbdami su jaunimu pastebime jų susidomėjimą ateities skaitmeninėmis technologijomis. Partnerystė su „Nordcurrent“ mums leis žengti žingsnį į kitą lygį ir įmonės profesionalų padedami galėsime stiprinti jaunuolių norą pažinti technologijų bei kūrybines industrijas“, – sako „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė A. Rusteikienė.

 

Žaidimų industrijoje naujovės ir eksperimentai yra kasdienybė – to trūksta švietimo sistemai

 

Bendradarbiavimas apims mokinių inovacijų, verslumo ugdymą bei galimybes pažinti žaidimų industrijos verslą, jame esamas profesijas ir technologijas.  „Nordcurrent“ studijoje žaidimus kuriantys specialistai su jaunimu dalinsis savo patirtimi ir įkvėps spręsti kylančius iššūkius.

„Nordcurrent“ Simonas Stūrys
„Nordcurrent“ vadovė Viktorija Trofimova

„Draugystę su „Lietuvos Junior Achievement“ užmezgėme jau pavasarį. Matome, kokią svarbią misiją  organizacija atlieka ugdydama jaunų žmonių verslumo įgūdžius, skatindama išbandyti naujoves, bendradarbiauti ir ieškoti sprendimų komandose. Būtent to labiausiai pasigendame tradicinėje švietimo sistemoje. Žaidimų industrijoje naujovės, sistemiškai valdomi eksperimentai, komandinis darbas yra kasdienybės dalis. Todėl, tikriausiai, sunku rasti geriau vienam kitą vertybių prasme atitinkančias organizacijas nei „Nordcurrent“ ir „Lietuvos Junior Achievement“. Turime kuo pasidalinti su moksleiviais, mielai padedame jiems tobulėti ir visada laukiame jų savo studijose“ – džiaugiasi „Nordcurrent“ direktorė Viktorija Trofimova.

 

 

„Lietuvos Junior Achievement“ yra nevyriausybinė organizacija, jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo programų lyderė Lietuvoje. Organizacija yra pasaulinio Junior Achievement tinklo, antrus metus nominuoto Nobelio taikos premijai ir trečius metus iš eilės išrinkto septintąja geriausia NVO pasaulyje, dalis. Organizacijos programas finansuoja privatūs rėmėjai ir fondai.

 

Vaizdo žaidimų kūrybos ir leidybos įmonė „Nordcurrent“ yra didžiausia studija Lietuvoje, veiklą pradėjusi dar 2002 metais. Studijos pajamos 2022 metais sudarė 89,05 mln. eurų, o pelnas (EBITDA) 9,38 mln. eurų. Vilniaus, Dnipro, Odesos bei Varšuvos miestuose dirba daugiau nei 300 darbuotojų. Iš viso studijoje sukurta bei išleista daugiau nei 50 žaidimų skirtų įvairioms platformoms. Favoritais tapusių „Cooking Fever“, „Murder in the Alps“, „Pocket Styler“, „Happy Clinic“ ir kitų žaidimų atsisiuntimai viršija 500 mln. kartų.