Po vienerių metų veiklos, švietimo technologijų startuolius ir entuziastus vienijančiai bendruomenei „EdTech Lithuania” paskirtas vadovauti visuomenininkas ir švietimo inovacijų ekspertas Šarūnas Dignaitis. Bendruomenės įkūrėjų sprendimu, vadovas pradėjo šias pareigas eiti spalio 1 d.

 

„Atėjo laikas jaunai Lietuvos EdTech bendruomenei žengti į kitą lygį ir iš iniciatyvos virsti asocijuota organizacija, kuri gali stiprinti sparčiai augantį sektorių Lietuvoje, megzti tampresnius ryšius su tarptautinėmis EdTech organizacijomis ir padėti siekti bendrų tikslų. Tikime, kad Šarūno patirtis, žinios ir, svarbiausia, užsidegimas atneš naujos gyvasties auginant šią bendruomenę Lietuvoje,” – sakė  Danielius Stasiulis, startuolio „BitDegree” vadovas bei vienas iš „EdTech Lithuania” įkūrėjų.

 

Dabar „EdTech Lithuania” veikia kaip tarptautinio profesionalų tinklo „Global Lithuanian Leaders” (GLL) dalis. Tikimasi, kad greitu laiku tai taps savarankiška skėtine organizacija, kuri jau dabar vienija švietimo technologijų bei inovacijų bendroves ir entuziastus Lietuvoje, taip pat prisideda prie Lietuvos švietimo skaitmenizacijos.

 

„Didžiuojamės, kad užsienyje karjeros aukštumų pasiekę lietuviai jau ne pirmą kartą tampa stipria atrama naujoms progresyvioms iniciatyvoms Lietuvoje, o GLL tampa tokių iniciatyvų inkubatoriumi,” – sakė GLL vadovė Aušra Kukelkaitė.

 

Šarūnas Dignaitis penkerius metus dirbo nevyriausybiniame sektoriuje kuriant švietimo programas bei vadovaujant organizacijai „Sėkmės mokykla”. Pastarąjį laikotarpį užėmė vadovaujančias pareigas vienoje iš lyderiaujančių Lietuvos IT akademijų „Code Academy”. Šiuo metu Šarūnas veda LRT radijo technologijų laidą „Ateities kodas”, anksčiau –  „Žinių radijo” laidą „Technologijų ritmu”.

 

Naujasis vadovas sako  sukauptą patirtį realizuosiantis stiprinant ir auginant EdTech bendruomenę Lietuvoje. „Manau, kad švietimas ir inovacijos veda visuomenę į priekį. Tikrai visi žinome ar bent girdėjome apie „FinTech”, „GovTech” ir kokių tik „tech” nebūta. Laikas stiprinti edukacinių technologijų sektorių, įgyvendinti realius pokyčius žmonėms, organizacijoms ir Lietuvos švietimo labui. Žinoma, jau dabar turime daug kuo pasidžiaugti, tačiau tikiu, kad kartu galime ir dar daugiau,” – sakė Š.Dignaitis.

 

Su valstybės vadovų palaikymu, „EdTech Lithuania” iniciatyva startavo 2020-ųjų rugpjūtį Prezidentūroje kaip forumas pandemijos sukeltiems švietimo krizės padariniams spręsti pasitelkiant pasaulyje prieinamas ir išbandytas švietimo inovacijas ir technologijas. Tąkart Lietuvos švietimo bendruomenei kalbėjo litvakų šaknų turinti žymi edukologė iš Silicio Slėnio Esther Wojcicki, didžiausios internetinės mokymų platformos „Coursera” vadovas Jeff Maggioncalda, švietimo inovacijų ekosistemų kūrėjas iš Estijos Mart Aro bei daug kitų. Su renginio pranešimais galima susipažinti čia: https://edtechlithuania.com/ideas

 

„EdTech Lithuania” bendruomenę įkūrė startuoliai „BitDegree“, „Edukraftas“, virtuali lietuviška mokyklėlė „Pasaka“, „Tamo grupė“, „Teachers Lead Tech“, organizacija „Lietuvos Junior Achievement“, tarptautinių profesionalų tinklas „Global Lithuanian Leaders” bei švietimo ir inovacijų entuziastai Ainius Lašas ir Vladas Lašas.

 

Bendruomenė  jau dabar reikšmingai prisideda prie EdTech kaip vyriausybės prioritetinės srities idėjos puoselėjimo ir talkina jos įgyvendinime.

 

„Edukacinės technologijos, inovacijos reikšmingai prisideda prie mokinių kokybiško ugdymo, individualizuoto mokymosi galimybių, stebėjimo, vertinimo procesų tobulinimo. Tai galimybė užtikrinti aukštos kokybės turinį visiems. EdTech sprendimų integravimas yra visų mūsų naujoji realybė, kuriai nebeturime laiko ruoštis. Visi kartu, bendrakūrybos principu, mokomės ją kurti ir įtraukti jau nuo dabar,“ – pastebėjo Andželika Rusteikienė, Lietuvos Junior Achievement vadovė.

 

Šiuo metu EdTech yra vienas sparčiausiai augančių technologijų sektorius pasaulyje, kuris vertinamas 200 mlrd. EUR. Skaičiuojama, kad Lietuvoje šiuo metu veikia virš 50 EdTech bendrovių, kurios bendrai  yra pritraukusios  virš 30 mln. Eur  investicijų.