Verslumo įgūdžių pasas (iš anglų kalbos – Entrepreneurial Skills Pass) – tai kvalifikacija, įrodanti 15 – 19 amžiaus mokinių verslumo įgūdžius įgytus Junior Achievement AcceleratorX programoje, jaunųjų bendrovių kūrimo ir veiklos vykdymo metu. Verslumo įgūdžių pasas (VĮP) atspindi reikalingą žinių ir kompetencijų lygį norint įsteigti ir  valdyti mokomąjį verslą, kuris veikia pagal uždarosios akcinės bendrovės principus.

Tai yra sertifikatas, kuris neabejotinai papildys abituriento ir absolvento  gyvenimo aprašymą. VĮP patvirtina jaunuolio praktinius įgūdžius, kurie yra reikalingi sėkmingos karjeros startui.

Kaip dalyvauti?

  1. Mokiniai įkuria jaunąją bendrovę ir aktyviai dalyvauja jos veikloje.
  2. Programos dalyviai atlieka du savo verslumo kompetencijų įvertinimo (angl. self-assessment) klausimynus specialiai tam skirtoje platformoje. Šiuos klausimynus mokiniai gali pildyti tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis.
  • Pirmąjį klausimyną reikia atlikti pradedant jaunosios bendrovės veiklą.
  • Antrąjį klausimyną jaunoji bendrovė atlieka veiklos pabaigoje. 
  1. Išlaikomas galutinis VĮP egzaminas mokslo metų pabaigoje.

VĮP egzaminas šiais mokslo metais vyks ir lietuvių kalba.

VĮP egzaminas yra aukšto lygio ir reikalauja studentų dėmesio, kritinio ir produktyvaus mąstymo. Reikalingas tiesioginis mokymas ir (arba) individualus mokymasis egzaminui. Todėl mokytojams ir mokiniams yra suteikiamos papildomos mokymo medžiagos.

Kokia programos nauda?

  • Įteikiamas tarptautinis sertifikatas, kuris yra puikus įrodymas apie turimus verslumo įgūdžius bei verslo žinias.
  • Sertifikatas pripažįstamas projekto partnerių verslo ir mokslo institucijose.
  • Suteikiama galimybė dalyvauti JA Europe organizuojamuose renginiuose.

Verslumo įgūdžių pasas (VĮP) yra tarptautinio projekto karjeros įgūdžių ugdymui Europoje dalis (angl. European Business Campaign on Skills for Jobs), inicijuota CSR Europe ir JA Europe organizacijų, kurios kviečia verslą sutelkti jėgas sprendžiant svarbiausius bei didžiausią riziką keliančius veiksnius: nedarbas, verslumo įgūdžių trūkumas, socialinės ekonomikos tobulėjimo stagnacija ir t.