Mylėti ir rūpintis kitais, svajoti, bandyti ir žvelgti į ateitį – tai kurti inovacijas. Tavo 2%, kad Lietuvos jaunimas kurtų inovatyvią ateitį. Paremk.

Vilkaviškio r. Gražiškių gimnazijos mokinių bendrovės „MYLU – MYLU“ nariai, gaminantys ekologiškus žaislus mažiesiems.

Paramos skyrimo formą užpildyti galite http://deklaravimas.vmi.lt/ naudojant internetinės bankininkystės prisijungimus (ar kitais galimais būdais), atsisiuntę VMI mobiliąją programėlę arba nuvykę į VMI.

2 proc. internetu galima paskirti per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS). Prašymą galima užpildyti iki gegužės 1 d. Jums tereikia (pildydami formą, užpildykite visus būtinus laukelius):

 1. naudojantis savo el. bankininkyste ar kitais galimais būdais prisijungti prie sistemos – EDS (Elektroninio deklaravimo sistema);
 2. skyriuje „DEKLARAVIMAS“ paspausti „Pildyti formą“ ir iš sąrašo dažniausiai pildomos formos pasirinkti „Prašymas skirti paramą“ (formos kodas FR0512);
 3. formoje įveskite savo asmeninius duomenis ir šią informaciją:
  • 5 – mokestinis laikotarpis: 2018;
  • 6S – pažymėkite laukelį (uždėkite varnelę);
  • E1 – pasirinkite skaičių: 2 (Paramos gavėjas);
  • E2 – paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas): 191832513;
  • E3 – skiltyje įrašykite mokesčio dalies paskirtį: LJA veiklai;
  • E4 – įrašykite savo pasirinktą skiriamą mokesčio dalies procentą: 2,00 (jei norite skirti paramą keliems paramos gavėjams, ją galite išskaidyti 1,5%, 1% ar 0.5%);
  • E5 – įrašykite iki kada skiriate paramą (daugiausiai 5 m. arba iki 2022 m. – įrašius 2022 Jums nereikėtų kasmet pildyti naujo prašymo ir Jūsų parama automatiškai būtų pervedama iki 2022 m., nebent bet kada vėliau užpildytumėte naują prašymą su kitu gavėju).
 4. užpildžius formą, dešiniajame viršutiniame kampe paspauskite Pateikti deklaraciją ir patvirtinkite.

Jei kyla klausimų, kreipkitės el. paštu [email protected].

Ačiū Jums, kad padedate mums augti ir auginti verslią Lietuvos jaunimo dabartį bei ateitį! Pasižiūrėkite, kokia ji spalvinga!

Ekologiški, didaktiniai „MYLU – MYLU“ žaislai vaikams

„MYLU-MYLU“

„Siekiame keisti vaikučių ir jų tėvelių požiūrį į gamtos saugojimą bei kartu raginame tėvus daugiau laiko praleisti su savo vaikais“, – pasakoja Vilkaviškio r. Gražiškių gimnazijos mokinių bendrovės „MYLU – MYLU“ nariai, gaminantys ekologiškus žaislus mažiesiems.

Didaktiniai (o tai reiškia, kad į rankas paėmęs žaislą, vaikas jaus įvairius jo paviršius) žaislai skirti ne tik žaisti, bet ir vaikučius lavinti. Traškanti ausytė ar kitoje žaislo dalyje slypinti staigmena sudomina juo žaidžiantį mažylį, lavina ne tik jo motoriką, bet ir mąstymą. Kiekvienas žaislas taip pat turi ir savo istoriją, pasakojančią apie aplinkos taršos pasekmes.

„Verslumas mums suteikė daugiau galimybių kuriant savo ir kitų ateitį“, – sako mokiniai.

Mylėti kitus – tai kurti inovacijas. Tavo 2%, kad Lietuvos jaunimas kurtų inovatyvią ateitį.

Mokinių komandos „Home Industries“ sukurta programėlė išmaniesiems, kurioje mokiniai gali rasti jiems aktualiausią informaciją.

„Home Industries“

„Mūsų produktas – mokyklos ateitis. Sukūrėme mobiliąją aplikaciją, kurioje talpinama mokiniui labiausiai reikalinga informacija – tvarkaraščiai, formulės, mokyklos kontaktai bei naujienos. Viskas vienoje vietoje, greitai pasiekiama. Ir veikia be interneto!“ – savo dar mokyklos suole kuriamo verslo idėja dalinasi Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijos mokinių bendrovė „Home Industries“.

„Dalyvavimas Lietuvos Junior Achievement programoje suteikia naujų žinių, galimybę tobulėti kaip asmenybėms ir tobulinti komandinio darbo bei komunikabilumo įgūdžius“, – įsitikinę jaunieji verslininkai.

Svajoti – tai kurti inovacijas. Tavo 2%, kad Lietuvos jaunimas kurtų inovatyvią ateitį.

Mokinių komanda „KroKo Interactive“ pasitelkdami virtualios realybės akinius kuria įrankį, padėsiantį biuruose dirbantiems asmenims atsipalaiduoti.

„KroKo Interactive“

Susipažinkite su Alytaus Švento Benedikto gimnazijos mokinių bendrove „KroKo Interactive“. Jaunuoliai pasitelkdami virtualios realybės akinius kuria įrankį, padėsiantį biuruose dirbantiems asmenims atsipalaiduoti, sumažinti stresą bei padidinti produktyvumą!

„Lietuvos Junior Achievement yra puiki vieta gauti nešališką įvertinimą, naudingą kritiką, patarimų ar, vystant verslą, kurtis svarbių pažinčių ratą. Tai naudinga netgi ir tiems, kurie verslu nesidomi. Verslumo pagrindų čia išmokstama per praktiką, kuri yra naudingiausias mokymosi būdas. Jaunam žmogui tai yra neįkainojama patirtis ir erdvė, kurioje gali matyti ne tik tai kas vyksta aplink, bet ir įžvelgti kur pasaulis juda į priekį“, – teigia moksleiviai.

Svajoti – tai kurti inovacijas. Tavo 2%, kad Lietuvos jaunimas kurtų inovatyvią ateitį.

Jaunųjų verslininkų komandos „Make IT Simple“ sukurta mobilioji aplikacija Žalgirio krepšinio komandai, kuri jau naudojama 20-ties tūkstančių vartotojų.

„Make IT Simple“

Augant mobiliųjų aplikacijų paklausai, profesionalios ir funkcionalios programėlės kūrimas verslui gali kainuoti nuo keliasdešimt tūkstančių iki kelių šimtų tūkstančių eurų. Alytaus Švento Benedikto gimnazijos mokinių bendrovė „Make IT Simple“ pasiūlė paprastą, bet genialų sprendimą augantiems kaštams mažinti – programėlių šablonus, kuriuos naudojant susikurti mobiliąją aplikaciją išties paprasta – tereikia atlikti 3 žingsnius: nusipirkti šabloną, išsirinkti vieną iš daugybės dizainų, užpildyti jį turiniu. Ir viskas!

Veiklą pradėjusi nuo idėjos generavimo, akcijų platinimo ir produkto vystymo, jauna įmonė pasiekė keturženklę apyvartą per mažiau nei metus ir užmezgė verslo ryšius su bendrovėmis „FoodOut“, „MT Group“, „Skulas“, „Protų kovos“ bei „BC Žalgiris“. Šiandien jų sukurta mobilioji programėlė Žalgirio krepšinio komandai jau naudojama 20-ties tūkstančių vartotojų!

Bandyti – tai kurti inovacijas. Tavo 2%, kad Lietuvos jaunimas kurtų inovatyvią ateitį.

Greta Jarmalavičiūtė – mergina, kartu su komanda, išsprendusi milijonų žmonių problemą.

Greta Jarmalavičiūtė. „C&te“

Greta Jarmalavičiūtė – mergina, kartu su komanda, išsprendusi milijonų žmonių problemą.

Vieną rytą šešios Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono gimnazijos gimnazistės pavėlavo į pamoką. Pasikalbėjusios pastebėjo, kad tai nutiko dėl tos pačios priežasties – per karštos ir lėtai vėstančios arbatos! Taip verslo idėja ir gimė: jaunosios verslininkės įsteigė bendrovę „C&te“ ir pradėjo gaminti šilumą sugeriančius nerūdijančio plieno kamuoliukus!

Pasidarius puodelį arbatos ir į jį įmetus rutuliuką, šis vos per kelias minutes sugers gėrimo karštį ir atvėsins arbatą iki tinkamos gerti temperatūros. Tikras išsigelbėjimas nuolatos skubančiųjų pasaulyje! Ir pamirškite apie arbatos vėsinimą šaltu vandeniu naikinant gerąsias arbatžolių savybes!

Rūpintis kitais – tai kurti inovacijas. Tavo 2%, kad Lietuvos jaunimas kurtų inovatyvią ateitį.