IŠ 40 AKCIJŲ ĮSIGYTA 40

Jaunoji bendrovė KæN iš Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos gamina rankų darbo atvirukus.

Ši verslo idėja kilo iš pomėgio daryti rankdarbius, bet taip pat ji sprendžia ir kai kurias problemas. Pirmoji iš jų yra originalių dovanų trūkumas, žmonės nori įdomiai ir neįprastai pasveikinti kitus, bet tam trūksta idėjų. Antroji problema yra suprastėjęs ryšys tarp žmonių, todėl rankų darbo atvirukai gali būti priemonė, padedanti palaikyti glaudesnius santykius su artimaisiais, draugais, kurie gyvena toli, kitame mieste ar šalyje, ir tai yra žymiai malonesnė dovana negu žinutė socialiniuose tinkluose. Taip pat jie prisideda prie ekologinių problemų sprendimų, nes viskas yra pagaminta iš ekologiškų, gamtai nekenkiančių žaliavų. Rankų darbo atvirukus gali įsigyti visi norintys įdomiau nei įprastai pasveikinti savo draugus ar pažįstamus. Šie atvirukai išsiskiria tuo nes yra pagaminti rankomis, yra dviejų stilių, vieni siuvinėti, kiti su popierinėmis dekoracijomis, jie yra autoriniai, taigi tokių atvirukų niekas kitas negamina. Konkurentų Lietuvoje, gaminančių rankų darbo atvirukus yra, bet analogiškų atvirukų gamintojų jaunoji bendrovė nerado.
Iš pradžių savo prekę galvojama reklamuoti socialiniuose tinkluose ir sukurtame puslapyje facebook’e. Taip pat mąstoma apie tai, kad rankų darbo atvirukus būtų galima siūlyti pardavinėti smulkioms gėlių, rankdarbių parduotuvėms ar panašioms įmonėms. Taigi atvirukus bus galima įsigyti susitarus laiką ir vietą su jaunosios bendrovės KæN komandos narėmis asmeniškai, bus galima atsiųsti paštu, arba įsigyti parduotuvėse, įmonėse, kurios pardavinės KæN atvirukus. Startas bus Alytuje, bet kelių mėnesių bėgyje, kai verslas bus perkeltas į internetinę platformą, bus apimta visa Lietuva.
Reikalingas pradinis kapitalas yra 50€, taigi jaunoji bendrovė ieškos investicijų padedančių vystyti šį verslą. Ši suma bus naudojama žaliavoms ir darbui. Atviruko kaina būtų 5€. Jo savikaina 3€, į kuriuos įeina žaliavos, darbas, visas pagaminimo procesas. 2€ lieka aptarnavimo mokesčiui, nenumatytoms išlaidoms ir ateities perspektyvoms gerinti.

IDĖJOS ATSIRADIMO ISTORIJA

Jau ilgą laiką užsiėmėme šia veikla kaip pomėgiu, todėl nusprendėme, kad galime tai paversti ir verslu, naudingu kitiems žmonėms, o svarbiausia patinkančiu ir mums. Manome, kad jeigu darai tai, kas patinka ir myli savo darbą – viskas vyksta žymiai geriau. Susipažinome Junior Achievement verslumo ugdymo susitikime, kur greitai susibendravome bendrų interesų sutapimo dėka.