Minint valstybės atkūrimo šimtmetį 2018 metais buvo pradėta bendra Lietuvos Junior Achievement ir ilgamečio organizacijos rėmėjo SEB banko iniciatyva, kurios metu buvo siekiama įtraukti 100 SEB banko darbuotojų į savanorystę, kurios metu specialistai lankėsi šalies mokyklose ir surengė jose finansinio raštingumo diskusijas.

Finansinio raštingumo pamokas mokyklose SEB bankas rengia jau ketverius metus, tačiau šįkart apsilankydami Lietuvos Junior Achievement tinklo mokyklose turėjo simbolinį tikslą – taip organizacijos drauge paminėjo valstybės atkūrimo šimtmetį.

Verslo atstovai skyrė savo laiką susitikimams ir pokalbiams apie asmeninių finansų valdymą su jaunąja karta. Pamokų metu mokiniai buvo skatinami kasdienius finansus tvarkyti sumaniai ir diskutuota apie tai, kaip sėkmingai žengti pirmuosius finansų valdymo ir karjeros žingsnius. Diskusijose buvo kalbama apie asmeninio biudžeto valdymo principus ir aptariama, kaip juos pritaikyti konkrečiais savarankiško gyvenimo atvejais, pavyzdžiui, įsigyjant pirmą automobilį, pirmą nuosavą būstą, rengiantis į pirmą savarankišką kelionę, taip pat – kaip planuoti karjerą ir derinti būsimas studijas su darbu.

Daugiau apie iniciatyvą skaitykite straipsnyje: čia.