2019 metais Lietuvos Junior Achievement inicijavo projektą „Empowering Young Women for the Future of Jobs“. Vykdant šį projektą į 100 Lietuvos mokyklų išvyks 50 moterų, dirbančių skirtingose technologijų srityse. Jos su 9-12 klasių mokiniais pasidalins savo profesine patirtimi technologijų srityje ir savo pranešimais įkvėps moksleivius, ypač merginas, drąsiai rinktis karjerą nepriklausomai nuo esamų nuostatų ar stereotipų. Taip pat, paskatins mokinius dalyvauti Lietuvos Junior Achievement verslumo ugdymo „AcceleratorX“ programoje, kuri padeda formuoti mokinių kompetencijas, reikalingas tiek kuriant verslą, tiek ruošiantis ateities darbo rinkai.  

 

Projekto metu moterys, dirbančios skirtingose technologijų srityse, dalyvaus nacionalinėse bei regioninėse jaunųjų bendrovių „eXpo“, kuriose vertins mokinių bendroves bei skaitys pranešimus, skatinančius praplėsti požiūrį į technologijas bei verslumą. Taip pat merginos, kuriančios verslus „AcceleratorX“ programoje, bus kviečiamos į „Women Go Tech“ renginius, turės galimybę susipažinti su moterimis iš įvairių technologijų sričių.

Verslumo ugdymui stiprinti bus sukurta edukacinė medžiaga, kurią mokytojai galės naudoti „AceleratorX“ programos mokymų metu. Šioje medžiagoje bus skiriama daugiau dėmesio realiems pavyzdžiams, kaip vyksta idėjos kūrimo, marketingo, finansų ir kiti procesai versle.

 

Projektą „Empowering Young Women For The Future Of Jobs“ Lietuvos Junior Achievement nuo rugsėjo įgyvendina kartu su moterims ir merginoms skirta mentorystės „Women Go Tech“. Projektą finansuoja „The Coca-Cola foundation“.

Pateikiame projekto ataskaitą: čia