IŠ 15 AKCIJŲ ĮSIGYTA 15

Jaunoji bendrovė “Artanau” iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjaus kuria meninės terapijos paaugliams svetainę “Artukas”. Statistikos duomenimis net trečdalis Lietuvos paauglių teigia, kad jų emocinė gerovė yra prasta, o penktadalis skundžiasi kiekvieną savaitę bent kartą susiduriantys su liūdesiu. Dėl to kuriame produktą, kuris padės kovoti su psichologinėmis problemomis, spręs ne visada lengvai pasiekiamos psichologinės pagalbos mokiniams problemą.

Lietuvos Junior Achievement organizuojamos verslumo ugdymo programos AcceleratorX iššūkio metu sukūrėme verslo idėją padedančią paaugliams spręsti psichologines problemas, pagaminome prototipą, gavome naudingų patarimų, kurie padės sukurti šią svetainę. Produktas išsiskirs paprastu naudojimu, tikslinių, jaunimo emocinei sveikatai būtinų paslaugų gausa, specialistai dalins savo patarimus, kaip įveikti psichologines problemas, svetainės dizainas atitiks bandomą sukurti pozityvią, raminančią nuotaiką. Veiklą vykdysime nuotoliniu būdu, tobulinsime produktą pagal vartotojų poreikius. Tikimės, kas mūsų svetainėje “Artukas” jaunimas atras pagalbą ir metodus, kurie padės įveikti psichologinius sunkumus, vartotojai taps laimingesni ir linksmesni bei skleis pozityvumą kitiems.

IDĖJOS ATSIRADIMO ISTORIJA

Pirmoji veikla, kuri padėjo pamatą šiai idėjai buvo pamokų apie psichologinę sveikatą organizavimas. Sužinojome apie mokinius kankinančius sunkumus (prasti santykiai su aplinkiniais, nepasitikėjimas savimi, vertinimo sistemos mokyklose keliama įtampa), sužinojome pagalbos būdus taikomus kovojant su psichologinėmis problemomis. Ypač sudomino meninės terapijos metodas, kuris pasižymi universalumu, nes yra lengvai pritaikomas įvairiose amžiaus grupėse, kultūrose, nereikalauja specialistų dalyvavimo terapijose. AcceleratorX iššūkio metu nusprendėme pritaikyti turimas žinias ir sukurti produktą paremtą šiuo psichologinės terapijos būdu. Subūrėme kūrybingų ir smalsių žmonių komandą, kurie visus šiuos metus stengsis skleisti džiaugsmą psichologinių sunkumų turintiems mokiniams.