SEB bankas ir toliau investuos į Lietuvos jaunimo verslumo ugdymą

„Lietuvos Junior Achievement“ (LJA) mecenatas SEB bankas, jau dvejus metus įsitraukęs į vyresniųjų klasių mokinių ekonominio švietimo ir verslumo ugdymo vykdomas programas bei projektus, pratęsia finansinės bei ekspertinės paramos nevyriausybinei organizacijai teikimą. Partnerystės ir paramos tikslas – suteikti kiekvienam Lietuvos moksleiviui galimybę įkurti savo verslą.

„Savo veikloje pastebime, kad pradedantiesiems verslininkams dažnai stinga žinių, gebėjimų efektyviai planuoti veiklą, apibrėžti tikslus ir jų siekti. Todėl imamės lyderystės ir įvairiomis iniciatyvomis stengiamės tokias spragas užpildyti. „Lietuvos Junior Achievement“ vykdomi projektai padeda šias problemas spręsti iš esmės, būsimi poreikiai įtraukiami į šiandienos švietimo programą. Patirtis ir žinios, kurias dalyvaudami organizacijos veikloje įgyja moksleiviai, yra neįkainojama, neabejotinai vertinga ir pritaikoma planuojantiems kurti savo verslą, taip pat tiems, kurie nori sėkmingai konkuruoti pasaulinėje darbo rinkoje. Džiaugiamės pratęsdami partnerystę ir jau šiandien matome daug žadančius rezultatus, pasiektus investuojant į Lietuvos jaunąją kartą“, – sako SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Vaidas Žagūnis.

LJA direktorė Andželika Rusteikienė taip pat džiaugiasi dvejus metus trukusio ir pratęsto bendradarbiavimo rezultatais. „Dvejus metus trukusi bendrais darbais grįsta partnerystė sukūrė stiprų pagrindą ateities darbams. Džiugina ir pamatuojami šių darbų rezultatai – per šiuos metus pagal pasaulinio „Junior Achievement“ tinklo parengtas programas ekonomikos ir finansinio raštingumo teorinių ir praktinių žinių Lietuvos mokyklose įgavo 37 700 moksleivių iš 300  bendrojo lavinimo ir  profesinio lavinimo įstaigų, iš 59 skirtingų miestų ir miestelių. Jaunuoliai sukūrė net 440  moksleiviškų bendrovių, kuriose praktinių verslumo įgūdžių įgijo 2628 mokiniai“.

Organizacijos vadovė taip pat pastebi, kad dar 2013 metais Europos komisija yra pateikusi ataskaitą, kurioje nurodyta, kad praktinis verslumo ugdymas yra investicija, kuri pamatuojamai atsiperka valstybei. „Tai parodo ir tarptautiniai „Junior Achievement“ tyrimai – mūsų programų absolventai 3-5 kartus dažniau bando ar planuoja kurti verslą, 20 proc. rečiau būna be darbo praėjus 8-15 metų po mokyklos baigimo ir 40 proc. dažniau užima vadovaujančias pozicijas, – teigia A. Rusteikienė.

„Už verslumo ugdymo diegimą formaliajame ugdyme esame atsakingi visi – tiek nevyriausybininkai, tiek valstybinis bei verslo sektoriai, švietimo bendruomenė. Todėl džiaugiamės, kad verslas supranta praktinio verslumo ugdymo teikiamą naudą ir prisiima savo atsakomybės dalį. Didžiuojamės bendradarbiaudami su SEB banku, nes tai ne tik leidžia užtikrinti mūsų vykdomų programų finansinį aprūpinimą, o tai tuo pačiu reiškia ir geresnes galimybes vaikams, į ugdymo procesą įtraukiame ir praktikus – verslo savanorius, kurie betarpiškai gali dalintis patirtimi su mūsų programose dalyvaujančiais mokiniais“, – pasakoja direktorė.

Apie jaunimo verslumo ugdymo teikiamą naudą vis daugiau kalbama ir pasaulyje, ir Lietuvoje. Birželio pradžioje Hagoje, Olandijoje vykusiame Pasaulio verslumo forume apie tai pasisakė JAV Vyriausybės sekretorius Mike Pompeo, pabrėžęs, kad žmonių turimi verslumo ir kūrybiškumo įgūdžiai yra neatsiejami nuo tvirto valstybių ekonomikos pamato. Dėmesio centre – jauni kūrėjai.

   Moksleivių verslumo ugdymas palaikymo susilaukia ir politiniame lygmenyje. LR ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis yra pasisakęs turintis svajonę, kad kiekvienas vyresniųjų klasių Lietuvos mokinys turėtų galimybę įkurti mokomąją mokinių bendrovę.

   Mokomoji moksleivių bendrovė – tai pagrindinė LJA vykdoma, 9-12 klasių moksleiviams skirta verslumo ugdymo programa, suteikianti jaunuoliams realią verslo patirtį dar mokyklos suole. Mokiniai spręsdami vietos problemą, atliepdami rinkos poreikį arba tiesiog testuodami savo idėjas kuria skirtingus verslus ir skleidžia verslumo dvasią.

Ši programa nėra verslo simuliacija, tai realaus verslo kūrimo patirtis supažindinant, kaip verslas yra vystomas, valdomas bei leidžiant mokiniams patiems priimti svarbiausius su jų verslu susijusius sprendimus.  Būtent ši programa ir taps LJA ir SEB banko bendradarbiavimo ašimi.

„Lietuvos Junior Achievement“ iniciatyvos tikslas – Lietuvos moksleiviams suteikti ekonomikos ir finansinio raštingumo teorinių ir praktinių žinių, ugdyti jų verslumą, skatinti kūrybiškumą ir inovatyvų mąstymą. Pagal „Junior Achievement“ parengtas programas šiuo metu mokoma daugiau nei 300 Lietuvos mokyklų. Organizacijos programas finansuoja privatūs rėmėjai ir fondai: mecenatas SEB bankas, tarptautinis Coca-Cola bendrovės fondas, strateginiai rėmėjai: UPS Lietuvoje,  Coca-Cola HBC Lietuva, Narbutas.

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *