Regionuose – jaunimo verslumo mokymai

Regionuose – jaunimo verslumo mokymai

Vietoj telefono įkroviklio, jį įkraunantis dėklas, sunormuotas maisto pristatymas kartu su gaminimo receptu ar gyvulių judėjimo kontrolės sistema – tokias inovatyvias ir aplinkai draugiškas idėjas sukūrė Klaipėdos regiono mokiniai. „Lietuvos Junior Achievement“ verslo ir inovacijų mokymuose gimusias idėjas mokiniai kūrė per 24 val. kartu su savanoriais mentoriais ir profesionalais iš verslo pasaulio. 

Sukurti saulės baterija įkraunamą telefono dėklą  mokinius paskatino matymas, kokia potencialiai plati yra vartotojų rinka. Pasak jos kūrėjų – komandos „Eko case“,  šis sprendimas pagelbėtų verslininkams ir  žmonėms, kurie daug keliauja pietų valstybėse, nes tokiais atvejais ne visada įmanoma pasikrauti savo telefonus. Šis sprendimas taip pat tausotų gamtą, nes nereikėtų naudoti elektros, būtų išvengta sulūžusių pakrovėjų atliekų. 

Mokiniams taip pat aktualu – laiko taupymas gaminant maistą. „Food app“ komandos idėja – sukurti bendrovę, kuri padėtų mamoms su vaikais greitai ir kokybiškai patiems pasigaminti maisto. Parsisiuntus programėlę, galima pasirinkti patiekalą, kurį norima pasigaminti. Darbuotojai maistą sunormuotų ir reikiamu adresu pristatytų patiekalui pagaminti skirtus ingredientus.  Pasak kūrėjų, tai sumažintų maisto atliekų kiekį, taip pat lengviau gaminti būtų pradedantiems „kulinarams“: programėlė kartu suteiktų tikslias instrukcijas, ką, kur dėti, taip pat nereikėtų nerimauti, jog kažkokio ingrediento bus įdėta mažiau ar daugiau, nei reikia. Moksleiviai teigė, kad labiausiai šis sprendimas būtų orientuotas į mamas su vaikais, tuo pačiu tai paskatintų mamas ir jų vaikus daugiau laiko praleisti kartu gaminant.

Regiono moksleiviams aktualios pasirodė ir ūkininkų problemos. Jie pasiūlė įrenginį, kuris skleisdamas aukšto dažnio bangas galėtų kontroliuoti ir reguliuoti karvių judėjimą. Pasak komandos “Canetis”, gyvuliai ausyse jaustų lengvą spengimą, kurį sukeltų aukšto dažnio bangos. Siekdamos išvengti spengimo, karvės trauktųsi ten, kur dažnio bangos yra silpnesnės. Taip ūkininkai galėtų lengviau pervesti gyvulių bandą iš nuganytos vietos į nenuganytą. 

Moksleiviai, dalyvavę 24 valandų stovyklose šiuo metu ruošiasi mokyklose suole kurti savo verslus – „Junior Achievement“ mokomąsias bendroves, įgyvendina savo sugalvotas idėjas, kurias pristato įvairiose mugėse, konkursuose, stovyklose. 

Artimiausia stovykla planuojama Utenoje, kur moksleiviai ir mokytojai iš šio regiono galės diskutuoti apie vartotojų poreikius ir problemas, įgauti dalį įgūdžių, kurie reikalingi kuriant verslą, ir pasivaržyti tarpusavyje pristatinėdami verslo idėjas. 

Akimirkas iš 24 val. verslumo ir inovacijų stovyklos galite rasti mūsų Facebook paskyroje.

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *