LJA vasaros verslumo stovykla 2016

 

 

33 moksleiviai ir 5 mokytojai iš įvairių Lietuvos mokyklų rugpjūčio 22-27 dienas praleido Molėtų rajone. Prie organizatorių komandos prisijungė ir 5 Junior Achievement programų alumniai. Stovyklą aplankė ir žiniomis pasidalino net 6 įmonių ir organizacijų atstovai.

Vasaros naktys ilgėjo, mokslo žmonės ruošėsi naujiems darbams, o mes paskutines šiltas dienas sutikome su būriu aktyvių ir verslių mokinių bei mokytojų. Šią vasarą užbaigėme verslumo stovykloje, kurioje net 5 dienas mokėmės, kūrėme ir linksminomės.

Verslumo stovyklos dvasia – aktyvus jaunimas. Beveik savaitę prie ežero praleidę mokiniai turėjo galimybę geriau pažinti save ir atrasti vietą komandinėse užduotyse. Susipažinę su tokiu pat motyvuotu jaunimu, mokėsi iš stipriausių įmonių atstovų ir gerai praleido laiką kurdami bei mokydamiesi.

Kadangi į stovyklą susirinko moksleiviai ir mokytojai iš skirtingų Lietuvos kraštų, užsiėmimus pradėjome nuo savęs ir komandos pažinimo. Pirmoji mus aplankė atradimų trenerė Raminta Girdvainė, kuri žaidimu „Points Of View“ padėjo pažvelgti į save iš skirtingų gyvenimo prizmės kampų.

Antrąją dieną stovykloje svečiavosi CSC – pasaulinės IT kompanijos – atstovai Lietuvoje. Mokiniai buvo supažindinti su projektų planavimo ir vykdymo strategijomis iš kurių vieną turėjo įgyvendinti. Suskirstyti į komandas stovyklos dalyviai vykdė tariamo kliento iš Dubajaus užsakymą. Jie Lego kaladėlėmis projektavo Lietuvos žymių vietų žemėlapį, skirtą vienai iš Dubajaus salų. Paruoštus maketus moksleiviai derino su užsakovo agentu, aiškinosi tikslius norus ir simuliacijos būdu pardavinėjo produktus. Svečių įspūdžius iš užsiėmimų galite paskaityti čia.

 

Apsilankę svečiai iš „Barclays“ moksleiviams ir mokytojams pristatė savo sėkmingos karjeros istorijas. Komandoms buvo pateikta užduotis: sukurti naują technologinį produktą, kuris būtų skirtas darbo mokykloje gerinimui. Stovyklos dalyviai šiai užduočiai ruošėsi labai atsakingai: generavo idėjas, kūrė pristatymus ir mokėsi „parduoti“ savo idėją.

    

Kadangi aktyvus poilsis yra toks pat svarbus kaip aktyvus darbas, stovyklos dalyviai turėjo progą susipažinti su Capoeira kovos menu. Atvykusi komanda pristatė savo istoriją ir išskirtinę kovos menų filosofiją. Mokiniai ir mokytojai buvo mokomi pagrindinių šio meno judesių, o vakarą vainikavo bendras pasisėdėjimas prie laužo su Capoeira dainomis ir išskirtiniais instrumentais.

 

Stovyklos metu moksleiviai turėjo galimybę pabūti tyrėjais. Svečiai iš „Thermo Fisher“ mobiliosios bioklasės su savimi atsivežė visą laboratoriją. Joje dalyviai matavo, tyrė ir mokėsi apie DNR bei jos funkionavimą.

 

SEB banko svečiai jaunuolius supažindino su verslo idėjų generavimo procesu. Išklausę pagrindinę verslumo teoriją, moksleivių komandos ieškojo naujų minčių verslo vystymui ir jomis įtikinėjo SEB banko komandą.

Stovyklautojai dalyvavo ir LJA Alumnių inicijuotose veiklose, tokiose kaip susipažinimo žaidimai, rytinės mankštos, kurios buvo įvairios: pradedant žygiu ir baigiant flashmob‘u. Mokiniai rungėsi protmūšyje, žaidė ekonominius žaidimus, sportavo ir net laipiojo lynu kliučių ruože. Tikrų istorijų vakarą nuspalvino Junior Achievement Lietuva direktoriaus įkvėpiantis pasakojimas apie savo potyrius ultratriatlone IronMan. Itin smagi penktosios dienos užduotis buvo įgyvendinta ekonominėje pasakoje, kurioje komandos vaidindamos linksmai atvaizdavo stovyklos gyvenimą, į ją įpindamos ekonominius terminus.

   

 

Visos stovyklos metu moksleiviai dirbo komandose, kurios varžėsi dėl taškų. Paskutinį stovyklos vakarą taškai buvo konvertuoti į stovyklos pinigus, už kuriuos aukcione dalyviai pirko prizus.

Verslumo stovyklą, kurią organizavo Junior Achievement Lietuva komanda, moksleiviai ir mokytojai paliko su didžiulia nostalgija veide. Mes tikime, kad ne vienas čia atrado tikrų draugų ir ateities verslo partnerių.

Štai kokiomis emocijomis gyvena ten buvę:

   JA Alumni Rasa Valaitytė 

   „Aš irgi norėjau pasidalinti mintimis.<...> Mums, alumniams, LJA yra kažkas daugiau. Galbūt šiuo metu Jums atrodys, kad tai buvo viso labo  paprasta  stovykla, kurioje linksmai praleidot laiką. Nė velnio, patikėkit manimi. Ką tokia stovykla Jums davė suvoksite vėliau, kai išeisite į savarankišką gyvenimą, į universitetus, o ten sutiksite stovyklautojus. Apart profesionalių prezentacijų rengimo, Jūs išmokote ir daug daugiau – pasitikėjimo savimi, gebėjimo įtikinti kitus, darbo komandoje, pasitikėjimo vieni kitais, kūrybinio mąstymo, laiko organizavimo ir improvizacijos. Tobulėjote kaip komandos ir kartu kiekvienas asmeniškai augote kaip asmenybės. O visą linksmą stovyklos nuotaiką susikūrėte patys. Mes tik padėjome pralaužyti ledus pradžioje. Manau, kad visi pasikrovėte daug pozityvios energijos ir teigiamų emocijų ateinantiems naujiems mokslo metas. Aš taip pat daug ko iš Jūsų išmokau ir supratau, kad esate šimtąkart kietesni už mane. Esate tikri ateities lyderiai. Nepamirškit ir mūsų ;).“
 
 
 

              Dalyvė Akvilė Būgaitė

  „Sveiki, noriu pasidalinti savo mintimis apie LJA verslumo stovyklą.Stovykloje supratau, kad net ir per trumpiausią laiką galima padaryti kokybiškus darbus jei dirbama komandoje, tiesiog reikia nepasiduoti – pasitikėti savimi ir savo komanda. Supratau, kad man tikrai patinka šnekėti auditorijai ir ne tai, ką esu „iškalusi“, bet tai ką noriu ar turiu pasakyti. Išmokau dar daugiau apie verslo kūrimą ir aplinkinių palaikymo svarbą. Džiugu, kad buvo daug galimybių susipažinti ir su kitų komandų nariais, tarp kurių susiradau labai gerų draugų.<...> Noriu padėkoti stovyklos organizatoriams LJA, kadangi jie padėjo mums visiems pamirštimokyklą,pamiršti, kad buvo likusi savaitė iki jos, ir tą savaitę praleisti puikiai. Būtent jūsų dėka, aš galiu sakyti, kad vasara buvo nuostabi. AČIŪ ir visiems dalyviams už tai, kad buvote ir esate šiame pasaulyje. Kiekvienas iš jūsų darėte stovyklą vis geresnę ir linksmesnę. Ačiū jums už klausimus keltus pristatymų metu, kad neleidote lengvai „praslysti“. Žinoma, esu dėkinga ir ALUMNIAMS. Jie plušėjo tiek pat daug kiek ir mes, tiek pat mažai miegojo, tvarkydavo mūsų paliktą netvarką.
Ačiū už bemiegęs naktis ir pukias dienas praleistas stovykloje, už mankštas ir žygį, už krikštynas, už kliūčių ruožą, už kūrybines užduotis, už filmą, kurio taip ir nepažiūrėjau, už linksmą aukcioną ir žurnalus ir už tai, kad visi buvote. Kas buvo ten ir turėjo būti, o savo draugams, tikrai grįžusi į mokyklą pasakosiu apie puikią paskutinę savaitę LJA verslumo stovykloje ir apie puikius ten sutiktus žmones. AČIŪ už paskutinio vakaro „žinutes“ ir žodžius, kuriuos parašėte, šypsojausi juos skaitydama. Jūs visi laaaaabai faini.“

Mokytoja Sandra Paštuolytė
  “Pabuvojus kartu su mokiniais savaitę LJA stovykloje dar kartą supratau, kad kai dalyvauji kartu su mokiniais bendroje veikloje, sprendi SEB arba Barclays pateiktas užduotis, žaidi krepšinį, bandai įveikti kliūčių ruožą, žaidi protmūšį ar orientacinį žaidimą, tiesiog būni kartu su mokiniais ir stengies spręsti iškilusias problemines situacijas, kad viskas juda teisinga linkme. MES mokomės: pozityviai, aktyviai, kūrybiškai ir įdomiai, o tai ir yra esminis mokymo(si) siekis. Labai džiaugiuosi radus laiko ir įsitraukus į šią veiklą. Ačiū LJA ir Alumni komandoms, kurie prisidėjo prie šios stovyklos organizavimo. Buvo šaunu - pasijust mokine J. Šilčiausi linkėjimai ir iki kitų renginių. Tariu visiems AČIŪ, kad buvote kartu!!!“

 

 

 

 

 

 

Mokinių pamėgta LJA Vasaros stovykla vėl "LIVE"!

LJAVerslumoStovykla

LJA Vasaros stovyklos darbotvarkėje – LJA kompiuterinio modeliavimo žaidimai, dalykinių situacijų analizė, paskaitos – susitikimai, ekonominiai žaidimai, viktorinos, laisvalaikio ir sporto renginiai. Stovyklos dalyviai turės galimybių:

  Sužinoti ir išmokti daugiau apie verslą

  Įgyti vadybos, tarpusavio bendravimo, darbo komandoje įgūdžių

  Susitikti su bendraamžiais iš visos Lietuvos, LJA absolventais, verslo įmonių atstovais

  Pagilinti JA programų žinias

  Pasidalinti patirtimi bei žiniomis

  Išmokti dirbti savarankiškai, planuoti savo laiką.

Dalyvių skaičius: apie 50 mokinių ir 10 mokytojų.

Kaina:  Mokiniui - 125 eurų (įskaitant maitinimą, apgyvendinimą, priemones veikloms ir stovyklos pravedimą)

            Mokytojui - 50 eurų (įskaitant maitinimą ir apgyvendinimą)

 

REGISTRACIJŲ LAUKIAME ŠIOMIS NUORODOMIS:

Mokiniai registruojasi nuorodoje http://goo.gl/forms/8LcSPi7Kgh

Mokytojai registruojasi nuorodoje http://goo.gl/forms/wWt9UNlZNt

 

Į stovyklą pakviestiems mokiniams ir mokytojams detalią informaciją išsiųsime individualiai, registracijos anketoje nurodytu el. pašto adresu.