Lietuvos Junior Achievement kartu su partneriais  įgyvendina įvairius projektus ir renginius.

Jau ne pirmus metus iš eilės kviečiame dalyvauti 5 projektuose, kurie vyksta skirtinguose Lietuvos regionuose.

24 valandų inovacijų ir verslumo stovyklos

Jau ketvirtus metus iš eilės Lietuvos Junior Achievement kartu su Lietuvos Respublikos ūkio ministerija, JAV ambasada Lietuvoje, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru ir SEB banku 9 – 12 tų klasių moksleivius kviečia į 24 valandų Inovacijų ir verslumo stovyklas.

Rugsėjo – lapkričio mėnesiais vykstantys mokymai naujai verslo pradžiai paruošia beveik 150 moksleivių. Suskirstyti į komandas jaunuoliai turi per 24 valandas sugeneruoti unikalią ir inovatyvią verslo idėją, paruošti detalų planą ir juo įtikinti investuotojų komisiją.

„Per vieną parą mes sau išsikeliame iššūkį padėti jaunimui suprasti jų stiprybes, gebėjimus, vaidmenis komandoje ir pasižiūrėti į savo svajones inovatyviai bei pabandyti jas įgyvendinti ten, kur niekas nebaudžia ir suteikia laisvės klysti“, – stovyklų misiją pristato „Lietuvos Junior Achievement“ direktorė Andželika Rusteikienė.

Trečius metus iš eilės prie stovyklos organizatorių jungiasi Lietuvos Junior Achievement mecenato – SEB banko komanda. Stovyklos metu jie supažindina moksleivius su inovacijomis ir padeda rasti verslo idėją, kuri būtų paremta pagrindiniais realaus startuolio principais.

Šių mokymų metu parengti realų verslo planą padeda mentorių komanda. Jaunuoliai bus supažindinami su pagrindiniais verslo principais, rinkodaros procesais ir būtiniausiomis analizėmis, kurios yra reikalingos verslo vystymui.

2018 metų stovyklų tvarkaraštis:

LJA 24 val. verslumo ir inovacijų stovykla Marijampolės apskrityje 2018 m. rugsėjo 29 – rugsėjo 30 d.
LJA 24 val. verslumo ir inovacijų stovykla Klaipėdos apskrityje 2018 m. spalio 13 – 14 d.
LJA 24 val. verslumo ir inovacijų stovykla Utenos apskrityje 2018 m. spalio 27 – 28 d.
LJA 24 val. verslumo ir inovacijų stovykla Alytaus apskrityje 2018 m. lapkričio 10 – 11 d.

VĮP jaunojo kolegos savaitė

Nuo 2007 m. organizuojama „Jaunojo kolegos savaitė“ skirta 9 -12 kl. mokiniams. Tiems, kam studijų ir profesinio kelio pasirinkimas – jau čia pat.

Pagrindinis renginio tikslas: sudaryti galimybę mokiniams pabendrauti su įvairių sričių specialistais ir išgirsti bei pamatyti kaip atrodo potencialios, juos dominančios organizacijos bei jų darbo vietos. Taip pat sužinoti, kokių įgūdžių ir žinių mokiniui reikia, norinčiam ateityje sėdėti tam tikro specialisto kėdėje.

Prasidėjusi kaip pilotinė iniciatyva, įtraukusi 5 verslo įmones 16-oje šalies miestų, „Jaunojo kolegos“ diena kasmet sulaukia vis didesnio mokinių bei įvairių verslo, valstybinių ir privačių įstaigų susidomėjimo. Pavyzdžiui 2017 m. renginyje dalyvavo jau daugiau kaip 500 mokinių iš 24 Lietuvos miestų bei miestelių ir net 25 įmonės ir įstaigos.

„Prisijungti prie „Jaunojo kolegos savaitės” įmonei labai paprasta – nereikia turėti dedikuoto biudžeto, pakanka bent vieno motyvuoto darbuotojo, norinčio ir galinčio skirti keletą valandų bendravimui su mokiniais. Bendravimas su žingeidžiais moksleiviais, savo darbo pristatymas veiksmu neįtikėtinai motyvuoja ir pačius darbuotojus “,  – teigia Vladas Lašas, Junior Achievement valdybos pirmininkas, verslininkas, filantropas.

Šiais metais pojekte kviečiame dalyvauti  Verslo įgūdžių pasą (VĮP) išlaikiusius mokinius, jiems suteikdami išskirtines praktikos vietas mūsų partnerių įmonėse.

Verslas jauniems

Litexpo parodos „STUDIJOS“ metu Lietuvos Junior Achievement kviečia į „Verslas jauniems“ erdvę.

Kiekvienas savo kelio beieškantis moksleivis atrado kažką „Verslas jauniems“ erdvėje – ar tai būtų įkvėpimas, ar idėja, vieno ar kito įgūdžio svarbos suvokimas, o galbūt didesnio supratimo apie tai, kad verslas yra atsakomybė, kuri reikalauja žinių, drąsos ir atkaklumo, kad problemų sprendimus siūlantis verslas kuria vertę visuomenei. Tikros ugdančios istorijos, įkvepiantys pokalbiai ir gyvas susipažinimas su mokomųjų mokinių bendrovių programa buvo naudingi kiekvienam šiuolaikiniam jaunam žmogui, siekiančiam atrasti savo kelią.

Šiais mokslo metais jau 4-tą kartą kviesime kartu pasisemti motyvacijos iš sektinų pavyzdžių ir susipažinti su verslu ir verslumu.

Inovacijų ir verslumo vasaros stovykla

Lietuvos Junior Achievement kviečia 15-18 metų jaunuolius vasaros pabaigą praleisti kartu – dalyvauti tradicinėje Junior Achievement inovacijų ir verslumo vasaros stovykloje.

Sekanti stovykla – 2019 metų vasarą. Daugiau informacijos laukite jau netrukus.

Stovyklos metu mokiniai kūrė savo startuolį mokydamiesi iš realių inovatyvių Lietuvos verslo patirčių. Stovyklos dalyviai sprendė kasdienius iššūkius, su kuriais susiduria šių dienų Lietuvos verslai. Visi stovyklos dalyviai pasirinko skirtingas roles, imitavo tikrąsias darbo pozicijas, taip pažindami savo stipriąsias savybes. Kiekviena komanda sprendė problemas, su kuriomis verslai susiduria realioje praktikoje, ir kūrė savo verslo idėją pagal Design thinking modelį bei susipažino su pasaulyje plačiai naudojama Business canvas metodologija.