Nacionalinis metų MMB konkursas

Kiekvieną pavasarį geriausios šalies mokomosios mokinių bendrovės susirenka į finalinę mugę. Šio renginio metu yra išrenkama geriausia MMB. Nugalėtoją renka kompetetinga komanda, sudaryta iš verslininkų ir kitų savo srities profesionalų. Geriausia mokomoji mokinių bendrovė nustatoma sumuojant surinktus taškus už tris konkurso dalis: MMB interviu, MMB stendą, MMB ataskaitą ir MMB prezentaciją.

Moksleiviška veikla ruošia rimtai ateities karjerai, todėl bendrovėms taikomi profesionalūs kriterijai. Interviu metu vertinamas gebėjimas parduoti prekę, supratimas apie prekės aktualumą, problemą ir konkurentus. Taip pat, labai svarbu komunikaciniai įgūdžiai, kurie leidžia greitai ir aiškiai atsakyti į komisijos klausimus. Vertinant stendą atsižvelgiama į bendrą vizualumą, įvaizdžio suderinamumą su produktu ir komandinę atmosferą. Ataskaitose svarbu jų teisingas pateikimas, išvados ir įgytos žinios bei ateities perspektyvos. Galiausiai, sėkmingam verslui yra labai svarbus teisingas prekės pateikimas, todėl daug dėmesio skiriama bendrovių prezentacijoms.  

Nacionalinėje mugėje moksleiviai turi progą atskleisti savo verslumo potencialą ir juo įtikinti kitus. Renginio metu galima betarpiškai susipažinti su bendrovių veikla, nusipirkti jų produkcijos ir užmegzti verslo ryšius.

Išrinkta geriausia metų mokomoji mokinių bendrovė laimi kelionę į tarptautinį Europos mokinių bendrovių konkursą, kuriame atstovauja savo šalį.

 

2017 metų nacionalinis Mokomųjų mokinių bendrovių konkursas

 

Gegužės 5 dieną, Vilniuje, PPC „Ozas“ vyko „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojama Nacionalinė Mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) mugė – konkursas. Renginyje dalyvavo net 43 moksleiviški verslai iš visos Lietuvos. Mugės – konkurso metu buvo išrinkta geriausia 2017 metų bendrovė, kuri liepos 11 d. vyks į Briuselį atstovauti Lietuvai visos Europos mokinių bendrovių konkurse. 

 

Šiais metas geriausias moksleiviškas startuolis – MMB C&te. Ši jaunų merginų komanda gamina plieno kamuoliukus, kurie vos per kelias minutes karštą gėrimą paverčia tinkamos gerti temperatūros. „Gegužės 5d. visai mūsų komandai buvo labai svarbi. Jai pradėjome ruoštis maždaug nuo tarptautinės mugės "JA Marketplace" Kaune. Neslėpsiu, tikrai norėjome laimėti, važiavome su aiškiu tikslu. Žinojome su kuo teks varžytis, kokios stiprios komandos dalyvių sąraše, todėl bandėme panaudoti visus įmanomus slaptus ginklus: pakeitėme stendo dizainą, susikonstravome optinės iliuzijos stalą, ataskaitą rengėme keturias dienas iki pat išnaktų, kartais tekdavo pasėdėti prie jos ir iki ketvirtos ryto. Tačiau buvo verta! Įrodėme sau, kad labai tikint ir dirbant galima pasiekti viską. Labai dėkojame tėvams, padėjusiems mokytojams, o ypač ekonomikos mokytojui Modestui Raudoniui. Jau turime daug idėjų tarptautinei mugei! Šis be proto didelis laimėjimas dar labiau užmotyvavo dirbti ir stengtis. Padarysime viską, kad Lietuva galėtų mumis didžiuotis!“ - džiaugsmo neslėpė MMB C&te prezidentė Greta Jarmalavičiūtė.

 

Geriausiomis bendrovių veiklos ataskaitos išrinktos šios:

 

2017 metų nacionalinės mugės rezultatai:

 

 

2016 metų geriausios MMB konkursas ir nominantai

 

Geriausios 2015 - 2016 mokslo metų Lietuvos mokomosios mokinių bendrovės konkursas (MMB mugė) vyko 2016 metų gegužės 6 dieną Prekybos centre „Ozas“, Vilniuje. Konkurse dalyvavo 44 mokinių bendrovės, 250 mokinių, mokytojų iš 30 mokyklų, 12 miestų ir miestelių bei kviestinių valstybinių institucijų ir verslo organizacijų atstovai, LJA darbuotojai ir LJA Alumni.

Geriausia 2016 metų Lietuvos mokomoji mokinių bendrovė, Kauno LSMU gimnazijos MMB „Foamita“, š.m. liepos 25-28 d. atstovavo Lietuvai Liucerna (Šveicarija) vykusiame Europos mokinių bendrovių konkurse.

2016 metų nacionalinės mugės rezultatai:

 

 

2015 metų geriausios MMB konkursas ir nominantai

 

Geriausios MMB konkurso nacionalinis finalas vyko gegužės 15 dieną, Vilniuje, PC "Ozas" patalpose (Ozo g. 18):

Geriausia 2015 metų MMB:  Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos mokinių bendrovė noobAppskuri atstovaus Lietuvai 2015 m. geriausios Europos Junior Achievement MMB konkurse, kuris vyks Belyne liepos 28–31 dienomis.

Geriausios MMB bendrovės vadovas Martynas Grigonis buvo nominuotas „Jaunuoju metų CEO“ „Verslo žinių“ drauge su partneriu „Nordea“ organizuotame iškilmingame „Lietuvos verslo lyderiai“ renginyje, kuris vyko birželio 10 d. Valdovų rūmuose.

 

2015 nugaletojai     11391427 957275754323228 3445956636124582309 n

 

Visi konkurso nugalėtojai:

Nominacija

Mokinių bendrovė

Mokykla

Geriausia MMB, 1 vieta

noobApps

Klaipėdos Ąžuolyno gimnazija

Geriausia MMB, 2 vieta

Ratas

Kauno Saulės gimnazija

Geriausia MMB, 3 vieta

BLACK AND RED

Šiaulių profesinio rengimo centras

Už geriausią interviu

noobApps

Klaipėdos Ąžuolyno gimnazija

Už geriausią stendą

DOPS

Alytaus Putinų gimnazija

Už geriausią prezentaciją

Ratas

Kauno Saulės gimnazija

Už geriausią ataskaitą

GRAŽU(☺)LIŲ DUONA

Vilkaviškio rajono Gražiškių gimnazija

Švietimo ir mokslo ministerijos speciali nominacija

EcoSun

Kauno Saulės gimnazija

Ūkio ministerijos speciali nominacija

LEDon

Kauno Saulės gimnazija

VšĮ „Versli Lietuva“

Meškutis

Vilniaus Antakalnio gimnazija

UPS įgalioto atstovo Lietuvoje “Skubios siuntos” speciali nominacija

ECO SOAP

Kauno LSMU vidurinė mokykla

AB „Kauno tiltai“ speciali nominacija

Ratas

Kauno Saulės gimnazija

Restoranas „Lokys“

Tautos paveldas

Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla

UAB „Likora“ speciali nominacija

Inspiration

Kauno rajono Garliavos Jonučių gimnazija

UAB „Civitta“ speciali nominacija

Top Toy

Klaipėdos Žaliakalnio gimnazija

Įmonių grupės „TOPO grupė“ speciali nominacija

FOTOM

Klaipėdos Ąžuolyno gimnazija

Prekybos centro „Ozas“ speciali nominacija

Kaktusas

Vilniaus Viršuliškių mokykla

VšĮ „Technopolis mokslo ir technologijų parkas“

EcoSun

Kauno Saulės gimnazija

DELFI simpatijų prizas

LEDon

Kauno Saulės gimnazija