Mokinių bendrovių istorijos

Originalus gimnazistų verslas - iš gilzių gaminamos ausinukės

Originalus gimnazistų verslas - iš gilzių gaminamos ausinukės

„Nemaniau, kad verslininkų darbas yra toks sunkus“, – nuoširdžiai prisipažino Gražiškių gimnazijos (Vilkaviškio rajonas) dešimtokė Miglė Miglinaitė, su dar trimis bendramoksliais dalyvaujanti Mokomosios mokinių bendrovės (MMB) veikloje. Moksleivė neslėpė, jog iki tol jai atrodė, kad gražiais kostiumais pasipuošę verslininkai dirba be didelių problemų.

Gražiškių gimnazijoje pagal „Junior Achievement“ programą pirmoji bendrovė buvo įkurta prieš ketverius metus.

Produkcija turėjo puikią paklausą

Iš pradžių moksleiviai susibūrė į bendrovę „TermoLiux“ ir polimeriniu moliu dekoravo bei pardavinėjo stalo įrankius. Visi šaukšteliai buvo unikalūs, jų puošyba – rankų darbo.

Daugiau apie: Originalus gimnazistų verslas - iš gilzių gaminamos ausinukės

Alytiškiai jau gali atsisiųsti programėlę „Alytus in action“

Alytiškiai jau gali atsisiųsti programėlę „Alytus in action“

Alytiškiai ir miesto svečiai, telefone turintys „android“ operacinę sistemą, jau gali atsisiųsti programėlę „Alytus in action“. Išmaniesiems telefonams skirtoje programėlėje galima rasti mieste vykstančius renginius, viešojo transporto tvarkaraščius, kavinių bei restoranų darbo laikus.

Programėlę sukūrę Alytaus Putinų gimnazijos moksleiviai dalinasi įspūdžiais iš mokinių mokomųjų bendrovių Lietuvos Junior Achievment mugės, kurioje jų sukurtas produktas laimėjo technologiškai pažangiausios bendrovės nominaciją.

Raimonda Kiverytė, MMB „TapIT“ prezidentė, pasakoja: „Į mugę važiavo penkios Putinų gimnazijos bendrovės. Visos pasirodė iš tiesų šauniai, nes pardavė nemažai savo produkcijos. Kadangi mes su savo bendrove „TapIT“ laimėjome technologiškai pažangiausios bendrovės nominaciją, kuri suteikė mums galimybę visą dieną praleisti BARCLAYS įmonėje, esame labai laimingi. Mugė buvo labai gerai organizuota. Šaunu, kad suteikė galimybę mugei įvykti būtent „Studijos 2016“ metu. Dalyvavo daug žmonių, todėl turėjome progą reklamuoti savo programėlę „Alytus in Action“. Įspūdžiai patys geriausi, įgijome dar daugiau patirties ir nekantraujame dalyvauti kitose organizuojamose mugėse“.

 

Daugiau apie: Alytiškiai jau gali atsisiųsti programėlę „Alytus in action“

Abiturientės keičia Kauno veidą ir pristato unikalų išradimą

Abiturientės keičia Kauno veidą ir pristato unikalų išradimą

Dvi abiturientės – Vaiva Žukauskaitė ir Guoda Majauskaitė – nustebino kauniečius netikėtomis verslo idėjomis. Merginos sukūrė stilingas išmaniąsias apyrankes, kurios jau po Naujųjų metų turėtų pakeisti Kauno miesto viešojo transporto elektroninio bilieto kortelę.

„Norime tobulinti Kauną, kad gyventume geriau. Jei mažais žingsneliais jį keisime, tai visi eisime į priekį“, – žvelgdama į savo kūrinį sakė V.Žukauskaitė.

Kauniečių apyrankė sulaukė ir premjero Algirdo Butkevičiaus dėmesio. Jis sveikino merginas už originalumą. Vyriausybės atstovai įsitikinę, kad tokios idėjos reikėtų ir sostinei.

Prakalbo apie gyventojų patogumą

Daugiau apie: Abiturientės keičia Kauno veidą ir pristato unikalų išradimą

Merginų pagaminta produkcija keliauja į Europos šalis

Merginų pagaminta produkcija keliauja į Europos šalis

Žmonės per amžius bando išspręsti klausimą, ar egzistuoja jaunystės eliksyras. Tokį klausimą taip pat gvildena ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos dešimtokės. Moksleivės gamina lietuvišką muilą, kuris gydo, gaivina, jaunina odą, ir su šiuo gaminiu bando užkariauti Europą.

„Šis muilas yra su šlamučiais. Galima sakyti, kad tai geriausias moters draugas, kuris atgaivina ir jaunina odą“, – paėmusi į ranką ir glausdama prie nosies rodo Gabija Lapinskaitė.

Merginų pagaminta produkcija pardavinėjama ne tik Lietuvoje, bet keliauja ir į kitas Europos šalis – Italiją, Norvegiją, Didžiąją Britaniją ar Vokietiją. Muilo kaina svyruoja nuo 3,5 iki 5 eurų.

Tik lietuviškos žolelės

Daugiau apie: Merginų pagaminta produkcija keliauja į Europos šalis