Kviečiame konsultuoti mokinių bendroves

MMB konsultanto registracijos forma - ČIA.

Galimybė kitokiu būdu dalintis žiniomis - ČIA.

Apie mokomųjų mokinių bendroves (MMB)

Mokomosios mokinių bendrovės (MMB) yra viena iš labiausiai Europos komisijos rekomenduojamų mokymo programų ugdant verslumą.
MMB – tai ne verslo žaidimas ar verslo simuliacija, tai realus verslas, kurį valdydamas mokinys patiria, kaip veikia verslas, taiko mokykloje įgytas žinias, mokosi panaudoti savo talentus ir gebėjimus kuriant ir valdant savo įmonę.
Įkurdami MMB mokiniai įgyvendina visą verslo valdymo ciklą: įkuria įmonę, sukaupia pradinį kapitalą, planuoja, kuria savo paslaugą arba produktą bei jį parduoda, vykdo rinkodarą ir uždaro įmonę.
MMB programa paprastai trunka kelis mėnesius, jos metu mokiniai įgyvendina visus tikros bendrovės gyvavimo etapus – nuo verslo idėjos iki jos praktinio realizavimo, nuo registracijos iki jos uždarymo, pasibaigus mokomajai veiklai.
MMB programa tai nepakartotina patirtis ir unikali praktika ne tik mokiniams, bet ir verslo konsultantui.

 

 

Pagrindiniai MMB bruožai:

 • MMB veiklą gali vykdyti LJA Ekonomikos ir verslo programos mokiniai.
 • Vienos mokinių bendrovės nariais gali būti tos pačios arba skirtingų klasių bei mokyklų mokiniai.
 • Vieną MMB įkurti gali ne mažiau kaip 4 mokiniai.
 • Mokinių bendrovei išduodamas leidimas veikti nustatytą laikotarpį (iki 9 mėn.).

 

Statusas:

 • LJA mokomoji mokinių bendrovė veikia pagal akcinės bendrovės modelį.
 • Visi mokiniai, įkūrę MMB, tampa direktorių valdybos nariais.
 • Akcininkai, nepriklausantys MMB įkūrusiai komandai, nėra direktorių valdybos nariai ir neturi sprendžiamojo balso.
 • Mokinių bendrovė vykdo tik leidime nurodytą veiklą ir veikia laikydamasi mokinių bendrovės įstatų.
 • Mokomoji mokinių bendrovė nėra savarankiškas juridinis asmuo.

11535807 957276860989784 3163592918131422825 n

"Lietuvos verslo lyderiai": jaunasis metų CEO - Martynas Grigonis, noobApps prezidentas 2015 (mokytojas Edmundas Kvederis, LJA direktorius Justinas Noreika, Martynas Grigonis, verslo konsultantas Aras Mileška ir LJA valdybos pirmininkas Vladas Lašas)

Kiekviena mokinių bendrovė privalo turėti verslo konsultantą, kuris padėtų mokiniams praktiniais ir strateginiais patarimais. Verslo konsultantai - žmonės sukaupę įvairios praktinės patirties versle. Šie žmonės šiuo metu dirba versle arba jau yra įkūrę savo verslą. Taip pat, konsultuoti padeda ir LJA alumni nariai, kurie mokykloje patys kūrė MMB ir sėkmingai vykdė savo veiklą.

Verslo konsultantams bus galimybė pasisemti žinių ir patirties iš didžiausių Lietuvos verslo įmonių vadovų, padedančių mokiniams ir verslo konsultantams geriau suprasti verslo kūrimo procesus bei rinkos situaciją Letuvoje.

 

Tikslai/lūkesčiai

 • Susitikti su mokiniais įvadiniam pokalbiui dėl MMB veiklos krypties.
 • Nusistatyti su mokiniais abiems pusėms patogiausią bendravimo būdą (el.paštas,
 • socialiniai tinklai, telefonas, verslo susitikimai ir pan.).
 • Kiekvieną mėnesį gyvai ar virtualiai susitikti ir apžvelgti mokinių rezultatus ir planą
 • kitam mėnesiui.
 • Konsultuoti mokinių sukurtą verslą – patarti priimant sprendimus, palaikyti mokinių
 • idėjas, padrąsinti ir skatinti veikti, padėti suprasti, kaip veikia verslas, pateikti
 • mokiniams praktinių patarimų.
 • Pasidalinti savo praktinėmis žiniomis.
 • Drąsiai nukreipti mokinių idėjas gera linkme.
 • Skatinti mokinius kritiškai vertinti tam tikrus teorinius dalykus, kurie konsultanto
 • nuomone versle ne visuomet suveikia.
 • Padėti mokiniams pasiruošti mugėms ir konkursams

 

MMB mugės

Šalies mokomosios bendrovės kasmet dalyvauja ir rungiasi regioninėse (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Alytuje) bei respublikinėse MMB mugėse. Patyrusių verslininkų komisija MMBveiklą vertina keliolikoje nominacijų kategorijų: sėkmingą bendrovių veiklą, idėjas, moksleivių pristatymo gebėjimus, inovatyvumą, socialinės atsakomybės aspektus, kita.

Konkurso metu vyksta ir visuomenei atvira mugė, kurioje prekiaujama bendrovių produkcija. Tai puiki galimybė mokiniams užsidirbti pinigų bei didinti vardo žinomumą.

Respublikinės mugės vyksta geriausios šalies mokomosios mokinių bendrovės konkursas. Bendrovės varžosi dėl Lietuvos geriausios metų bendrovės vardo ir galimybės atstovauti Lietuvai Europos Junior Achievement mokomosios mokinių bendrovės konkurse, kur susirenka įvairių Europos šalių geriausios mokinių bendrovės.

MMB mugės ir geriausios MMB konkursas iššūkis ne tik mokiniams, bet ir verslo konsultantui, kuris tikrai gali padėti mokiniams pasiruošti tinkamai atsakyti į komisijos klausimus, parduoti savo prekes atsitiktiniams praeiviams ar atkreipti dėmesį į savo produktą.

 

2015-2016 mokslo metai

 

 

2015-2016 mokslo metais Lietuvoje veikė 162 MMB. 2015-2016 mokslo metų geriausios mokinių bendrovės konkurse (MMB mugėje) gegužės 6 dieną PC "Ozas" dalyvavo 44 mokinių bendrovės, 250 mokinių, mokytojų bei kviestinių valstybinių institucijų ir verslo organizacijų atstovų. Be pagrindinės nacionalinės mugės vyko dar 2 kalėdinės mugės Vilniuje ir Kaune, 5 regioninės mugės Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Šiauliuose, Alytuje ir Vilniuje, bei pirmą kartą Lietuvoje organizuota trijų dienų tarptautinė mugė Kaune! 2015 m. „Verslo žinių“ organizuojamame „Metų CEO“ renginyje pirmą kartą buvo apdovanotas ir jaunasis metų CEO. 2016 m. „Jaunojo metų CEO“ apdovanojimą gavo MMB „Foamita“(kuria laikiklius daiktams bagažinėje) prezidentas Paulius Kiaušas. „Jaunojo metų CEO“ nominacija moksleiviams yra pripažinimas, jog ir mokyklos suole galima pasiekti profesionalumo ir sėkmės. Per Nacionalinę mugę pripažinta geriausia Lietuvos MMB „Foamita“ atstovavo Lietuvą
Europos mugėje, kuri vyko liepos 25-28 d. Lucernoje, Šveicarijoje.

2014-2015 mokslo metai

2014-2015 mokslo metais Lietuvoje veikė 157 MMB 2014-2015 mokslo metų geriausios mokinių bendrovės konkurse (MMB mugėje) gegužės 15 dieną dalyvavo 60 mokinių bendrovių, 325 mokiniai, mokytojai bei kviestiniai valstybinių institucijų ir verslo organizacijų atstovai. Be pagrindinės nacionalinės mugės vyko dar 5 regioninės mugės: dvi Kaune, po vieną Klaipėdoje, Alytuje ir Vilniuje.

11222888 1011372905569975 4169781559918189386 n IMG 0478

Lietuvos geriausios mokinių bendrovės pristatymas               Lietuvos nacionalinio MMB konkurso 2015 atidarymas -
Europos metų MMB 2015 konkurse.                                    Algirdo Butkevičiaus kalba.