Junior Achievement įžvalgos. Apsukrus ar pilietiškas: ką apie tai galvoja moksleiviai?

Dilema, kaip pasielgti – pilietiškai ar užsimerkiant prieš įstatymus – yra pažįstama ne tik mokesčius mokantiems, atlyginimus gaunantiems suaugusiesiems. Dar mokyklos suole esantys vaikai ir paaugliai prisipažįsta, kad apie kontrabandą, mokesčių slėpimą ir panašaus elgesio apraiškas savo aplinkoje girdi dažnai. Todėl ypač svarbu, kad jaunajai kartai pavyktų įskiepyti pilietiškai atsakingo ir vertybėmis besivadovaujančio žmogaus elgesio gaires, kuriomis ši galėtų vadovautis būdama savarankiška ir suaugusi.


Būtent todėl viešoji įstaiga „Lietuvos Junior Achievement“ organizuoja įvairias programas Lietuvos moksleiviams. Ši pasaulinė nevyriausybinė organizacija buvo įkurta tam, kad padėtų spręsti jaunų žmonių socialines ir ekonomines problemas, tam pasitelkdama edukaciją ir parodydama galimybes keisti savo ateitį.


Apibendrindami savo ir veiklose dalyvaujančių mokytojų patirtį, „Lietuvos Junior Achievement“ atstovai pastebi, kad mokyklose dar nėra tekę susidurti su klasėmis, kuriose mokiniai nebūtų girdėję apie šešėlinę ekonomiką. Dalis mokyklų auklėtinių prisipažįsta, kad tokia veikla egzistuoja arba yra toleruojama ir jų artimiausioje aplinkoje. Moksleiviai nedrąsiai prasitaria apie atlyginimus vokeliuose, kontrabandines cigaretes ir panašias tolerancijos šešėlinei veiklai apraiškas.

 

Daugiau, apie šešėlį mūsų šalyje ir įžvalgas, kaip su juo kovoti skaitykite lrytas.lt

 

Publikuota: 2016-11-14 13:33

Autorius: Julija Dagytė