Alytuje daugėja jaunimo, žinančio, iš kur atsiranda pinigai

Dejonės dėl to, kad iš Alytaus traukiasi verslo įmonės, mieste nemažėja nedarbas ir žiauriai trūksta investicijų netrukus turėtų pritilti. Alytuje sparčiai daugėja verslaus jaunimo, anksti pradedančio savo verslą, o mokomąsias bendroves jau steigia net pradinukai.

 

„Auga jaunoji karta - visai kitokio požiūrio ir mąstymo žmonės, kurie žino, iš kur atsiranda pinigai ir visos kitos gyvenimo gėrybės, žino, kaip realizuoti save, ir tą puikiai daro jau mokyklos suole. Esu įsitikinęs, kad tie žmonės greitai užaugs, įgyvendins savo idėjas platesniu mastu, plės verslą ir mūsų miesto laukia puiki ateitis“, – teigė viešosios įstaigos „Lietuvos Junior Achievement“ Dzūkijos regiono vadovas Donatas Vasiliauskas.

Prieš keletą metų pirmųjų mokomųjų bendrovių steigimą Alytaus miesto mokyklose inicijavęs pedagogas šiandien džiaugiasi rezultatais, kuriuos vertindamas jis labai optimistiškai kalba apie Alytaus ateitį.

Šiais, 2016-2017 mokslo metais, visame Alytaus regione, o labiausiai – Alytaus mieste jaučiamas itin didelis moksleivių susidomėjimas verslo kūrimu. Regione veikia jau 36 mokomosios bendrovės, iš jų Alytaus mieste – 25, nors prieš keturis metus jų buvo tik viena – savo veikla ir pasiekimais išgarsėjusi „DecoDrink“, gaminusi dekoruotus puodelius bei stiklo gaminius ir pelniusi tarptautinį pripažinimą ir laurus Belgijos mieste Antverpene.

„Šiuo metu mokomųjų bendrovių skaičius Alytuje yra didžiausias šalyje. Mes lenkiame Vilnių, Kauną ir Klaipėdą. Proveržis yra labai didelis ir ryškus“, - džiaugiasi D. Vasiliauskas.

Jis pastebi, kad į jaunųjų verslininkų gretas Alytuje įsilieja vis jaunesni žmonės, mokomąsias moksleivių bendroves kuria ne tik gimnazijų, bet ir pagrindinių mokyklų moksleiviai.

Pirmą kartą bendrovės steigiamos Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje, Dzūkijos pagrindinėje mokykloje. Verslumo tradicijas atnaujino Likiškėlių pagrindinė mokykla, kuri kažkada pati pirmoji iš Alytaus mokyklų įsijungė į „Lietuvos Junior Achievement“ bendruomenę. Šiais mokslo metais šioje mokykloje yra net  septynios bendrovės, iš kurių dvi - pradinukų.

„Tai - pirmas atvejis Lietuvoje, kai mokomoji moksleivių bendrovė įkurta jau pradinėse klasėse. Pozityvių poslinkių yra ir Alytaus rajone -  Daugų Vlado Mirono gimnazijoje veikia net 8 bendrovės“, - geras tendencijas vardijo D. Vasiliauskas.

Anot jo, labai džiugu, kad mokiniai ne tik domisi verslu, bet užsiima ir praktine veikla: steigia mokomąsias bendroves, kuria įdomius produktus ir teikia paslaugas.

Verslūs moksleiviai labai išradingi ir kuria išties įdomius, kartais net unikalius produktus. Jie gamina ir prekiauja savo rankų darbo žvakėmis, vonios bombomis, varlytėmis, arbatomis, kepiniais, įvairiais papuošalais, riešinėmis, kepurėmis marškinėliais, kosmetika, įvairiais aksesuarais, kartais tokiais neįprastais produktais kaip „ stressballs“, o kai kurie - net ir baldais.

Jaunieji verslininkai ne tik užsiima gamyba, bet ir prekyba internete, teikia įvairias paslaugas, rengia nestandartines foto sesijas, kuria mobiliąsias aplikacijas.

„Alytaus miesto savivaldybės administracijos  Švietimo skyrius labai džiaugiasi, palaiko ir remia verslumo iniciatyvas mokyklose. Tai, kad moksleivių mokomųjų bendrovių skaičiumi mes pirmaujame visoje šalyje, rodo, jog mes dirbame kryptingai ir situacija mūsų mieste po keleto metų pradės keistis į gerąją pusę“, – sako Alytaus miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

Jaunųjų Alytaus verslininkų proveržis maloniai stebina ir viešosios įstaigos „Lietuvos Junior Achievement“ direktorių Justiną Noreiką.

„Sveikinu ir džiaugiuosi matydamas geometrine progresija augantį Alytaus regiono mokinių aktyvumą! Prieš keletą metų šis regionas buvo vienas pasyviausių Lietuvoje, tačiau itin iniciatyvios mokytojų bendruomenės dėka, įsteigus Junior Achievement atstovybę Dzūkijoje ir suorganizavus keletą verslumo renginių, šis regionas tapo vienu lyderiaujančių ir yra puikus sėkmės pavyzdys visai Lietuvai, o galbūt ir Europai“, - sakė J. Noreika.

Šiais mokslo metais, pavasarį,  Alytuje bus organizuojama jau trečioji mokomųjų mokinių bendrovių mugė, kuri tapo gražia mūsų miesto tradicija ir išskirtinumu.

„Miestas gyvas tiek, kiek jame yra pozityvaus jaunimo. Matydami tokią gausią armiją pozityvių ir verslių jaunuolių mūsų mieste, galime drąsiai teigti, jog mūsų mylimo Alytaus laukia šviesi ateitis“, - neabejoja D. Vasiliauskas.

 

Publikuota 8:38, 2016-11-19

Šaltinis http://alytusplius.lt/naujienos/alytuje-daugeja-jaunimo-zinancio-kur-atsiranda-pinigai