JA TITAN turnyras Utenoje. Arba: kaip suorganizuoti kokybišką renginį?

 

Jau net 23 metus „Lietuvos Junior Achievement“ dirba tam, kad mūsų šalyje augtų verslus jaunimas. Per beveik ketvirtį amžiaus moksleivius ir mokinius kvietėme į šimtus renginių. Verslumą matydami kaip įgūdžių, reikalingų sėkmingam asmeniniam ir profesiniam augimui visumą, moksleivius skatiname visokeriopai savirealizacijai.

Galiausiai, išaušo metas kai ne tik patys rengiame mokymus, seminarus ar čempionatus, tačiau esame kviečiami kaip svečiai į moksleivių iniciatyva suorganizuotą renginį. Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje Spalio 13 d. įvyko mokinių organizuotas ekonomikos ir verslumo renginys „JA TITAN turnyras“, kuriame dalyvavo 15 komandų.

LJA projektų vadovas ir pagrindinis JA TITAN kuratorius Lietuvoje, Martynas Žurauskas, turėjo progą šiame renginyje užimti svečio rolę. Prieš turnyrą gausus būrys mokinių išklausė Martyno paskaitą, kurioje jis pristatė organizacijos suteikiamas galimybes. LJA atstovas negailėjo gerų žodžių organizatoriams: „Utenos Adolfo Šapokos gimnazistai ilgai ruošėsi šiam JA TITAN turnyrui. Tai buvo matyti visur – dalyvių ir rėmėjų gausa, puiki dienotvarkė, informacijos sklaida ir komunikacija buvo aukščiausio lygio. Organizatoriai pasistengė, kad turnyras būtų smagus tiek dalyviams, tiek svečiams iš Junior Achievement.“

 

Apie organizavimą, rėmėjų paiešką, sunkumus ir pergales pasakoja turnyro organizatoriai.

 

Kam ir kodėl atėjo į galvą mintis surengti JA TITAN turnyrą?

Turnyro organizatoriai susirinko visai netikėtai. Šių metų birželio mėn. mes trise, vieni daugiau kiti mažiau pažįstami, dalyvavome projekto „Daugiau žinių - daugiau galimybių “ I-ojoje sesijoje, įvadiniuose mokymuose „AŠ“, kur pasirinkome gilintis į verslo sritį Utenoje. Sugalvojome suorganizuoti veiklą, skatinančią jaunus žmones gilintis į verslo subtilybes, taigi, pasirinkome turnyrą „JA TITAN“. Pavasarį du komandos nariai – Augustas ir Gediminas jau buvo išbandę savo galimybes tokiame turnyre. Kartu su savo komanda „3Nations“ jaunuoliai dalyvavo nacionaliniame „JA TITAN“ čempionate ir užėmė 2-ąją vietą Lietuvoje, tad pamanėme, kad tokį turnyrą surengti mūsų mieste būtų gera idėja. Pagrindinę organizatorių komandą sudarė 11-tokai Augustas Žvirblis ir Gediminas Kazokas bei abiturientė Živilė Paškonytė. Prie turnyro įgyvendinimo prisidėjo ir kiti „Daugiau žinių - daugiau galimybių“ dalyviai bei projekto vadovė, Eurodesk atstovybės Utenoje koordinatorė Silvija Telksnytė. Dalyvauti turnyre kvietėme visų Utenos gimnazijų 9-12 klasių moksleivius. 

 

Kaip viskas klostėsi?


Po pirmojo susitikimo ir idėjos sumanymo mokymuose, vasaros pabaigoje prisiminėme, kad turime šią idėją išgryninti iki galo ir sukurti produktą – suorganizuoti viešą renginį. Taigi, visas ruošimasis prasidėjo rugpjūčio mėnesio antroje pusėje ir tęsėsi iki renginio pradžios - spalio 13d. Įsibėgėti dirbti pirmiausia trukdė pasibaigę vasaros atostogos ir prasidėjusi mokykla, todėl teko vėl priprasti prie užimtumo ir planuoti laiką. Kadangi, laisvalaikiu dar aktyviai dalyvaujame po pamokinėje veikloje, esame jaunimo organizacijų nariai, ruoštis renginiui bei spręsti iškilusius sunkumus tekdavo vakarais bendraujant internetu. Mums pasisekė, nes Živilė turėjo patirties su rėmėjų paieškomis, tad prie jų ir kibo nuo pat pradžių, todėl jau rugsėjo 2-ąją dieną turėjome pirmus turnyro rėmėjus, kurie nutarė prisidėti savo indėliu. Kiti komandos nariai ėmė kurti vizualiką, kontaktuoti su žmonėmis, rinkti dalyvius, tartis dėl patalpų ir pan.


Ar viskas ėjosi kaip „sviestu patepta“?

Turbūt daugiausia sunkumų kilo dėl laiko stokos, nes, visi esame užsiėmę visuomenine veikla, mokykla.

 

Turnyrui profesionalumo suteikė pasirinkti gerai žinomi partneriai.
Kodėl nusprendėte ieškoti rėmėju ir kaip sekėsi?

Rėmėjai atrodė savaiminis veiksnys, kodėl žmonės gali norėti dalyvauti tokiame renginyje be tų, kurie tikrai domisi verslu, ekonomika ar lanko pasirenkamas ekonomikos pamokas mokyklose. Kadangi turėjome Živilę, o ji daug patirties ties partnerių paieškomis, nusprendėme ieškoti jų, nes norėjome išskirtinio turnyro su puikiais prizais. To rezultate, realybė pranoko lūkesčius. Živilė užmezgė bendradarbiavimą su daugybe įmonių atstovų, kurie nutarė prisidėti ir visiems 53 turnyro dalyviams užteko prizų. Ta proga, norime padėkoti įmonėms: „Šviesa“, Playpro.lt, „Gudobelė“, Vaiduokliai.lt, „Game on - žaidimų kultūros šou“, „Tarzanija“, „Vero cafė “, „Iliustruotas mokslas“ bei Utenos Adolfo Šapokos gimnazijai už suteiktas patalpas.


Ar pastangos pateisino lūkesčius?

Nors girdime įvairiausių atsiliepimų, esame tikrai patenkinti pasiektu rezultatu.


O kas toliau?

Turnyrą įgyvendinome pagal projektą „Daugiau žinių – daugiau galimybių“, todėl šiemet tikrai tokios iniciatyvos neorganizuosime, juolab, kad komandoje yra abiturientų, tačiau tikrai simuliacinio žaidimo „JA TITAN“ ir verslo srities nežadame pamiršti ir, galbūt, ateityje dar nustebinsime. 


Nuoširdus organizatorių patarimas tiems, kurie labai nori, bet vis nesiryžta.

Tereikia žengti pirmąjį žingsnį. Vėliau viskas atsitiks savaime – susipažinsite ir bendrausite su įvairiausiais žmonėmis, investuosite savo laiko, sieksite tikslų, idėjos įgaus formatą ir anksčiau ar vėliau taps realybe.

 

 

   

 

                     

 

  

 

Nuotraukos iš organizatorių asmeninio archyvo