JA Europe metų MMB konkursas

Ar žinai kas jungia 3,5 mln. žmonių išsibarsčiusių po 39 Europos šalis?

Verslumas, aktyvumas ir noras gyvenime nuveikti daugiau. Būtent tiek Junior Achievement programų moksleivių 2015-aisiais metais buvo suskaičiuota Europoje.

Kasmet, vasarą, kiekvienos Europos šalies geriausios mokomosios mokinių bendrovės susitinka tarptautiniame konkurse. Čia moksleiviai turi galimybę pamatyti kas vyksta aplink juos, kokios tendencijos vyrauja kitose šalyse ir pasimokyti vieni iš kitų. Geriausios bendrovės konkursas yra galimybė užmegzti tarptautinius ryšius ir veiklą pradėti plėsti kitose šalyse.

Šis išskirtinai Europos šalims skirtas konkursas jungia perspektyviausias tų metų jaunimo komandas. Tarptautinės konkursinės mugės metu vyksta intensyvios užduotys ir pristatymai, kurie padeda surasti potencialius ateities partnerius, tačiau vakarinė – pramoginė dalis visada tampa atpildu už triūsą ir draugų atradimu. Patį renginį dalyvavę moksleiviai lygina su aukščiausios klasės muzikos apdovanojimais, kuriuos yra tekę stebėti per televiziją.

Geriausią metų Europos mokomąja bendrovę išrenka kompetentinga pasaulinio lygio verslininkų komisija. Nors pirma vieta skiriama tik vienai komandai, tačiau apdovanojimą – patirtį ir verslo lyderių konsultacijas, gauna kiekvienas.

 

Komandos yra vertinamos pagal 3 kriterijus:

Interviu - verslo komunikaciją konkurso metu;

Viešą prezentaciją;

Veiklos ataskaitą.

 

Geriausios ataskaitos:

2015 m.

Vokietija (skaityti)

Izraelis (skaityti)

Latvija (skaityti)

 

2016 m.

Danija (skaityti)

Slovakija (skaityti)

Jungtinė Karalystė (skaityti)

 

 

2017 m. liepos 11-13 dienomis Briuselyje (Belgija) vykusiame geriausios 2017 m. Europos mokinių bendrovės konkurse Lietuvai atstovavo Alytaus rajono, Daugų Vlado Mirono gimnazijos antrokės, įkūrusios C&te. Šešios moksleivės sukūrė ir pačios gamino nerūdijančio plieno kamuoliukus, kurie vos per kelias minutes karštą gėrimą atšaldo iki tinkamos gerti temperatūros. 

 

„Pats konkursas buvo tikrai įspūdinga patirtis. Pirmą dieną turėjome uždarąjį interviu, kuriame, manau, pasirodėme tikrai gerai. Buvome pasiruošusios sudėtingiems klausimas, tačiau, mūsų nuostabai, vertintojai buvo nusiteikę labai draugiškai ir didelį dėmesį skyrė ne teorinėms žinioms, o išmoktoms praktinėms pamokoms. Antrą konkurso dieną pristatėme savo idėją viešai ir turiu pripažinti, kad ant scenos su kolege Alvita tikrai jautėmės stiprios. Į pasirodymą buvo įtraukta visa komanda, žinojome ką norime pasakyti.  Paskutiniuoju iššūkiu tapo interviu prie stendų ir tai buvo, tikriausiai, greičiausiai prabėgusios trys valandos mano gyvenime! Jautėmės nuostabiai, bendravimas ėjosi sklandžiai, iš visų atsivežtų kamuoliukų, namo parsivežėme tik vieną, o tai jau parodo didelę paklausą ir gerą prekybą“,- įspūdžiai iš konkurso dalinosi C&te“ merginos. 

 

 

Geriausia Europos 2017 metų mokomąja mokinių bendrove pripažinta bendrovė iš Estijos.

OFICIALIĄ 2017 METŲ RENGINIO BROŠIŪRĄ IR VISŲ DALYVIŲ APRAŠĄ RASITE ČIA.

 

 

2016 m. liepos 25-28 dienomis Liucernoje (Šveicarija) vykusiame geriausios 2016 m. Europos mokinių bendrovės konkurse Lietuvai atstovavo Kauno LSMU gimnazijos MMB „Foamita“ atstovai. Šie mokiniai sukūrė specialų laikiklį, kuris prilaiko daiktus automobilio bagažinėje ir neleidžia šiems išsibarstyti.

„Foamita“ atsiliepimas iš tarptautinės mugės:

 

"3 dienos. 36 geriausios kiekvieno Europos JA komandos. Daugiau nei 200 motyvuotų, žingeidžių ir draugiškų moksleivių.
Geriausios Europos MMB konkuse Liucernoje idėjomis keitėmės ne tik su bendraamžiais, kitų šalių JA valdybos nariais ir CEO, bet ir su Citi, UBS, Disney, Nestle ir Porsche kompanijų atstovais. Už tokią galimybę norime asmeniškai padėkoti mūsų palydovams: mokytojai Kristinai Celiešiūtei, Lietuvos Junior Achievement Valdybos pirmininkui Vladui Lašui ir CEO Justinas Noreika. Ačiū, kad padedate mums augti!"

 

 

Geriausia Europos 2016 metų mokomąja mokinių bendrove pripažinta bendrovė iš Danijos.

OFICIALIĄ 2016 METŲ RENGINIO BROŠIŪRĄ IR VISŲ DALYVIŲ APRAŠĄ RASITE ČIA.


 

2015 metų geriausios Lietuvos MMB "NoobApps" atsiliepimai po Europos metų MMB konkurso Berlyne:

 

Trys griausios Lietuvos mokinių bendrovės MMB noobApps komandos nariai (Martynas Grigonis, Jonas Bartašius ir Laura Masiliauskaitė) liepos 28 – 31 dienomis dalyvavo Europos metų MMB konkurse Vokietijoje, Berlyne.

„Dalyvavimas Company of the year competition 2015 Berlyne buvo viena iš geriausių patirčių mūsų gyvenimuose. Pasiruošimas konkursui prasidėjo dar būnant Lietuvoje.  Iš pradžių reikėjo parašyti ataskaitą na, o po to sekė pasiruošimas prezentacijai ir stendo pristatymui. Išvykome į Berlyną naktį, kelionė buvo ilga, bet labai maloni turėjome galimybę pabendrauti su  Junior Achievement valdybos pirmininku Vladu Lašu bei CEO Justinu Noreika.  Keturios dienos Berlyne prabėgo nepastebimai greitai. Kiekviena diena buvo pilna įspūdžių ir skirtingų veiklų. Dienomis vyko konkursinės dalys tokios kaip interviu su komisija, prezentacijos ar stendo pristatymas, o vakarais turėjome galimybę pabendrauti su kitų šalių atstovais bei dalyvauti įvairiausiose veiklose tokiose kaip tinklinio turnyras,  ekskursijos vakaras po Berlyną ar apsilankymas tradicinėje Vokietijos  užeigoje. Žinoma, didžiausią įspūdį paliko apdovanojimų vakaras su įspūdingiausiais pasirodymais bei patiekiama aukščiausios klasės vakariene tikrai neatsiliko nuo pasaulinių muzikos ar kino filmų apdovanojimų. Galimybė sudalyvauti šiame konkurse yra didelis laimėjimas, neišdildomi prisiminimai bei neįkainojama patirtis išliks visam gyvenimui, o nauji draugai iš kito Europos krašto  ir įdomūs vakarai atpirko visus pasiruošimo darbus“ - pasakojo bendrovės prezidentas.

 

11816859 1011372902236642 6482146079620481552 n    11870744 1011372988903300 2454128437496020644 n    11836729 1011372898903309 535283840799087767 n

 

OFICIALIĄ 2015 METŲ RENGINIO BROŠIŪRĄ IR VISŲ DALYVIŲ APRAŠĄ RASITE ČIA.