Išaiškėjo "Hyundai Brilliant Young Entrepreneurs 2013" laimėtojas

2014 m. sausio 16 d. Brilliant Young Entrepreneurs 2013 konkursas sėkmingo verslo pradžios paramai gauti, skirtas universitetų studentams ir absolventams, pasiekė finišą.

Konkurso nugalėtojais tapo Julius Pauliukevičius (Kauno technologijos universitetas) ir Simas Jaskutėlis (Vilniaus universitetas) už verslo idėją „GoHisto“ ir laimėjo 15000 eurų paramą verslo plano įgyvendinimui.

 

Reet Johannson (Hyundai Motor Baltic OY) ir konkurso laimėtojai - S. Jaskutėlis ir J. Pauliukevičius

 

Bendradarbiaudamos su 15 šalių nacionalinėmis Junior Achievement organizacijomis šį konkursą rengia JA-YE Europe ir kompanija Hyundai. Lietuva yra vienintelė iš Baltijos šalių, kurios studentai ir absolventai dalyvauja šiame konkurse. Pasiteiravus Hyundai atstovės Reet Johannson, kodėl buvo pasirinkta Lietuva, jos nuomone: „Lietuvos Junior Achievement organizacija yra aktyviausia ir našiausiai dirbanti su universitetais bei skatinanti nebijoti realizuoti savo sumanymų.“

Brilliant Young Entrepreneurs 2013 tikslas yra padėti studentiško verslo idėjoms tapti realybe, suteikiant finansinę ir konsultacinę paramą besikuriančioms jaunoms verslo įmonėms.

„Konkurso idėja gimė, kai pastebėjome, kad ekonomikos situacija nieko gero nežada. Jauniems žmonėms yra labai sunku susirasti darbą, kai jie baigia mokyklą, universitetą. Todėl nusprendėme, kad norime padėti, paremti juos, kad jie surastų save, išmoktų tai, ko nei mokykla, nei universitetas nemoko. Suteikdami jiems galimybes ir padrąsindami norime, kad jaunimas pasibandytų ir išliktų versle“, - kalbėjo Hyundai atstovė.

100 % iš istorijos egzamino – dabar tai įmanoma kiekvienam

„GoHisto“ – tai istorijos korepetitorius internete. Programa leis vartotojams spręsti geriausių Lietuvos istorijos mokytojų sudarytas užduotis, kurios bus sukurtos atsižvelgiant į istorijos valstybinio egzamino programą. Programos vartotojas spręs testus, o programa bus sukonfigūruota taip, kad mokinys, spręsdamas užduotis, galės matyti savo progresą, pasirinkti laikotarpius ar temas, į kurių klausimus jam sekėsi atsakyti sunkiausiai, ir tobulinti savo žinias ten, kur buvo surastos individualios mokinio spragos.

Brilliant Young Entrepreneurs 2013 konkursas vyko kelias etapais. 1 etapas - Verslo planų pateikimas, 2 etapas – Nacionalinis finalas, kuriame buvo pristatomi septyni geriausi verslo planai, kurie atitiko konkurso kriterijus.J. Pauliukevičiaus ir S. Jaskutėlio verslo planas iš septynių finalininkų buvo išrinktas laimėtoju. Vaikinai neslėpė susijaudinimo ir džiaugsmo: „Dar vis netikime. Turi praeiti kažkiek laiko, kad suprastume, kas įvyko.“ Šiandieną savo laimėtų 15000 eurų paramą vaikinai pamirš ir ruošis rytojaus egzaminams, bet po jų laukia daug malonių darbų: „Pirmieji žingsniai įgyvendinimo link yra programos užsakymas ir turinio kūrimas. Beta versija startuoja kovo 10 dieną, kuri bus bandomoji ir ją galės išbandyti visi norintieji“, – sakė laimėtojai.

Konkurso finale buvo pristatyta ir daugiau originalių idėjų: galimybė klientui susikurti originalaus dizaino garso kolonėlę Your Sound, lietuviška internetinė komiksų parduotuvė Herojus.lt, projektas knyga.lt, internetinė parduotuvė/socialinė platforma Hobis Tau, greito maisto restoranas Weight, Take & Go bei mobilioji aplikacija Coffee or Tea, kuri padėtų susirasti draugiją išgerti kavoa ar arbatos bei susipažinti su žmonėmis, turinčiais panašių pomėgių. Savo idėjas pristatė studentai iš septynių Lietuvos aukštųjų mokyklų.