Naujienos

Inovatyvus verslas 2017

Inovatyvus verslas 2017

Jau kovo 23 dieną Kauno miestą sudrebins didžiausias jaunimo verslumo renginys Lietuvoje – „JA Marketplace 2017“. Tai jau tradicija tapęs renginys, gyvuojantis Estijoje, Latvijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, kasmet pritraukiantis vis daugiau moksleivių iš skirtingų Europos šalių, kurio metu jaunuoliai varžosi dėl geriausiųjų bei inovatyviausiųjų Europoje vardo.

Tiek Europoje, tiek ir Lietuvoje jaunimo verslo iniciatyvos nėra naujiena. Mūsų šalies moksleiviai jau nuo 1993 metų sėkmingai kuria bendroves pagal „Junior Achievement MMB“ (Mokomųjų mokinių bendrovių) programą.

Pasak Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Vilijos Adaškevičienės, Lietuvos jaunimas, kartu su savo idėjomis bei jau sukurtais produktais, gana dažnai tampa lyderiais Europoje, kas parodo puikų mūsų mokinių pasirengimą, jų kūrybiškumą, savarankiškumą bei atsakomybės jausmą. Tokie projektai suteikia praktinių gebėjimų kurti, mąstyti, veikti čia ir dabar. Šios programos dalyviai turi galimybę išbandyti savo jėgas skirtingose srityse ir atrasti tai, kas yra arčiausiai jų širdies.

Galiausiai, tai padeda užmegzti santykius su sėkmingais verslininkais, organizacijų vadovais, kurie yra visuomet pasiruošę ištiesti pagalbos ranką pradedančiajam verslininkui. Pašnekovė teigia, jog tai yra lyg XXI amžiaus mokykla, kuri kuria ir plėtoja bendravimo, bendradarbiavimo, mokymosi kartu ir vieniems iš kitų kultūrą.

Daugiau apie: Inovatyvus verslas 2017

Moksleivių kuriami verslai: nuo kavos iki peteliškių

 Moksleivių kuriami verslai: nuo kavos iki peteliškių

Vasario 28 d. Klaipėdoje buvo surengta verslumo mugė, kurioje savo verslus pristatė uostamiesčio ir kitų miestų moksleiviai. Jaunimo idėjas vertinę komisijos atstovai pasidžiaugė, kad jaunieji verslininkai jau išaugo iš "pirk-parduok" marškinių ir kasmet sugalvoja šviežių idėjų.

"Džiugu, kad mokiniai dabar labiau orentuojasi į gamybą. Jie suvokia, kad tai geriausia ateitis - kurti patiems produktą ir jį parduoti. Tikrai pasiektas jau kitas lygmuo", - pasidžiaugė Klaipėdoje vykusio renginio organizatorius, "Smeltės" progimnazijos direktorius Edmundas Kvederis.

Jam antrino ir Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro direktorius Vytautas Krutulis.

"Smagu, kad išnyko tokie elementarūs buitiniai versliukai, kaip savo gamybos muilas ar pyragėliai. Idėjos dabar įdomesnės ir šviežesnės. Smagu ir tai, kad jos nesikartoja kelerius metus iš eilės", - sakė V. Krutulis.

Daugiau apie: Moksleivių kuriami verslai: nuo kavos iki peteliškių

Alytiškės moksleivės ėmėsi verslo ir neprašovė: sėkmė garantuota

Alytiškės moksleivės ėmėsi verslo ir neprašovė: sėkmė garantuota

Ar šokoladas būna tik juodas ir baltas? Ne! – užtikrintai atsako trys jaunos alytiškės, sukūrusios traškaus pilkojo šokolado receptą ir pagal jį gaminančios originalų gardėsį, kuriuo stebina visus smaližius.

Pagrindinio šio šokolado ingrediento merginos neišduoda, bet savo kūrybos vaisių drąsiai vadina dangiško skonio.

Mokomąją moksleivių bendrovę „Pegasas“ įkūrusios Karolina Slavinskaitė, Ema Kuniutytė ir Ema Matačinskitė džiaugiasi, kad prieš du mėnesius įkurta bendrovė jau sulaukė populiarumo. Kodėl „Pegasas“? Kaip teigė linksmai nusiteikusios merginos – nes ir šokoladas dangiško skonio.

„Net pačios nesitikėjome, kad mūsų gaminami šokoladai taip greitai bus įvertinti, pamėgti. Bendrovė įsikūrė gruodžio mėnesį, prieš pat šventes. Žmonės pirko gražiai įpakuotus šokolado gabalėlius norėdami padovanoti juos artimam žmogui. Kiek teko girdėti, skoniu nė vienas nenusivylė“, – kalbėjo K. Slavinskaitė.

Daugiau apie: Alytiškės moksleivės ėmėsi verslo ir neprašovė: sėkmė garantuota

Utenoje moksleiviai kuria verslą

Utenoje moksleiviai kuria verslą

Utenoje gimnazijoje pelningai veikia dvyliktoko atidaryta maisto produktų parduotuvė. Tai – tik vienas iš daugelio Lietuvoje veikiančių mokomųjų mokinių bendrovių projektų. Savos veiklos ėmęsis jaunasis verslininkas ateitį sako siejantis su Lietuva.

Šalia valgyklos įkurtoje dvyliktoko parduotuvėje, prekiaujančioje sausainiais, sultimis, sūreliais ir kitais skanėstais, pirkėjų netrūksta.

„Gera vieta pasėdėti, su draugais pabendrauti“, – sako vienuoliktokas Gintaras Jotka.

Gimnazistai sako, kad kainos nesikandžioja, o parduotuvės savininkas, prieš metus verslo pradžiai skyręs vos du šimtus eurų, jau dabar skaičiuoja pelną. Parduotuvėje dirba trys darbuotojai, jiems mokamas atlyginimas pagal išdirbtas valandas.

„Nors valandų nesusidaro labai daug jų darbo, bet vis tiek valandinis didesnis nei minimalus. Aš sau išsirašau, kadangi kaip akcininkas ir kaip prezidentas, gaunu gan nemažą mane patenkinantį atlyginimą, kurio užtenka savo reikmėms“, – džiaugiasi parduotuvės Utenos A. Šapokos gimnazijoje įkūrėjas Mantas Andrašius.

Daugiau apie: Utenoje moksleiviai kuria verslą

„Jaunojo kolegos savaitės“ metu 611 moksleivių apsilankė 46 Lietuvos įmonėse

„Jaunojo kolegos savaitės“ metu  611 moksleivių apsilankė 46 Lietuvos įmonėse

Juk neužtenka tik išgirsti, norisi prieiti ir pamatyti! Kas dieną eidami į darbą ir atlikdami užduotis, net nesusimąstome, kad moksleiviai, kurie mokyklos suole turi pasirinkti ateities profesiją, dažnai net neįsivaizduoja, kaip atrodo darbo diena, kokias užduotis turi atlikti skirtingų specialybių atstovai.

       

 

Dėl šios priežasties "Lietuvos Junior Achievement" kartu su iniciatyva „Kam to reikia?!"  2016 m. balandžio 4 - 8 dienomis įgyvendino „Jaunojo kolegos savaitė" projektą. Projektas, startavęs dar 2007 metais, šiemet atšventė dešimties metų jubiliejų. Projekte dalyvavo 611 mokinių iš 42 Lietuvos mokyklų. Į savo įmones moksleivius pakvietė ir su savo veikla supažindino net 46 įmonės.

Jaunojo kolegos savaitė 2016" projekte dalyvavusioms įmonėms:

Daugiau apie: „Jaunojo kolegos savaitės“ metu 611 moksleivių apsilankė 46 Lietuvos įmonėse

Parduotuvę įkūręs moksleivis gauna pelną, o darbuotojams moka didesnį atlyginimą nei minimalus

Parduotuvę įkūręs moksleivis gauna pelną, o darbuotojams moka didesnį atlyginimą nei minimalus

 

„Geras verslas yra toks, kai išvyksti metams, prie jo neprisilieti, o grįžęs verslą randi taip pat gerai veikiantį arba veikiantį netgi geriau“, – apie principą, kuriuo vadovaujasi plėtodamas mokyklos parduotuvės veiklą, kalba uteniškis dvyliktokas Mantas Andrašius.

Jis prieš metus, vasario 4-ąją, paragintas ekonomikos mokytojo, įkūrė Mokomąją mokinių bendrovę (MMB) „SMOLŠOPAS“ ir nenaudojamose Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos patalpose įsteigė parduotuvę, kurioje prekiauja užkandžiais – itališkomis apkepėlėmis, sūreliais, vafliais, sausainiais, sultimis, vandeniu.

 

 

Daugiau apie: Parduotuvę įkūręs moksleivis gauna pelną, o darbuotojams moka didesnį atlyginimą nei minimalus

Verslo nišą įžvelgė konstruodamas lempinius garso stiprintuvus

Verslo nišą įžvelgė konstruodamas lempinius garso stiprintuvus

                                    

Man smagu, kai visi stebisi: toks jaunas, savamokslis ir dar gana nedaug elektronikos srityje patyręs vaikinas sugeba sukonstruoti tokius sudėtingus elektronikos prietaisus“, – džiaugiasi „DK Vacuum Tube Audio Design“ įkūrėjas kaunietis Domantas Kilda (18). Su juo aptarėme sunkumus ir iššūkius, kylančius kuriant savo verslą.

 
Jaunasis terminatorius

Prieš kelerius metus pabaigta muzikos mokykla ir įgyta estradinio dainavimo specialybė leido vaikinui nuodugniai susipažinti su muzikos sritimi. Save jis vadina muzikos entuziastu: „Ši mano savybė buvo pastebima nuo mažų dienų: mėgau klausytis visų žanrų, bet, žinoma, tik kokybiškos muzikos.“

„Viskas įvyko gana netikėtai: nuo mažų dienų, kai man buvo maždaug ketveri, pradėjau masiškai ardyti visus namie po ranka pasitaikiusius elektronikos prietaisus. Tėvai mane praminė terminatoriumi“, – pasakoja D. Kilda.

Daugiau apie: Verslo nišą įžvelgė konstruodamas lempinius garso stiprintuvus

7 pirmadieniai su Junior Achievement Alumni

Pokalbių ciklas „7 pirmadieniai su“

 

Su kiekvienu projektu augame ir stiprėjame. Lietuvos Junior Achievement, gerai žinoma kaip viena iš didžiausių nevyriausybinių organizacijų, skirta spręsti pagrindines jaunų žmonių socialines ir ekonomines problemas, šviečiant bei suteikiant žinių, praktikos galimybes dar mokyklos suole, šiandien jungia nemažą Alumnių klubą, kur sėkmingai realizuojame savo idėjas. Neseniai praūžęs visiškai mums naujas projektas – pokalbių ciklas „7 pirmadieniai su“ – leido pasisemti patirties ir neišsiimamų emocijų: nuo plačiausių šypsenų iki didžiausio nuovargio.

Du mėnesiai įtempto, kruopštaus, tačiau smagaus darbo: pradedant lapkričio septinta diena, baigiant jau beprasidedant šventiniam laikotarpiui – gruodžio 19-ąja. Sulaukėme dažno klausimo, kodėl, iš pirmo žvilgsnio ekonominė organizacija, į savo pirmadieninius pokalbius kviečia su ekonomika kai kada visiškai nesusijusius žmones – tokius kaip: Jurgis Didžiulis, Paulius Gritėnas, Unė Kaunaitė, Jolita Vaitkutė, Rokas Bernatonis ir tik vos du pašnekesiai buvo susijusia tema – su Mykolu Majausku ir Tomu Poška bei Tadu Tursa? Mus, JA Alumni, jungia jau ne tik ekonominiai ar socialiniai siekiai. Esame visi baigę šią programą, lankydami 11 – 12 klasės ekonomikos pamokas. Dabar susibūrę visi į pasaulį žvelgiame platesniu žvilgsniu: ieškome naujų atsakymų, potyrių, patirties įvairiose srityse taip plėsdami savo akiratį ir pasiruošę pagelbėti moksleiviams plečiant savąjį.

 

Daugiau apie: 7 pirmadieniai su Junior Achievement Alumni

Europos verslumo skatinimo apdovanojimas „Lietuvos Junior Achievement“

Europos verslumo skatinimo apdovanojimas „Lietuvos Junior Achievement“

Šį rudenį įvyko jubiliejiniai - dešimtieji Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimai, kuriuose skambėjo ir „Lietuvos Junior Ahcievement“ vardas. Smulkių ir vidutinių įmonių asamblėja vyko Bratislavoje (Slovakija), šio renginio tikslas – skatinti inovatyvų požiūrį ir kūrybiškas idėjas, spartinti verslų kūrimąsi Europoje. Renginį organizuoja Europos komisija ir kasmet kviečia į susitikimą vis kitoje šalyje.

 

2016 m. lapkričio 25 d.Bratislavoje vykusiuoseEuropos verslininkystės skatinimo apdovanojimuose dalyvavo LJA, kuri tapo laimėtoja Lietuvoje nominacijoje „Verslumo dvasios skatinimas“. LJA konkurso nominacijoje „Verslumo dvasios skatinimas“ dalyvavo su projektu „Lietuvos Junior Achievement“ mokomoji mokinių bendrovė (MMB) programa bei šios programos respublikiniai ir tarptautiniai konkursai.

Mokinių bendrovė – tai mokyklinis verslo laboratorinis darbas, kurio metu mokiniai praktiškai dalyvauja savo įkurtos įmonės veikloje, pasiūlydami rinkai savo prekę ar paslaugą. Savo mokomosios bendrovės produktą reikia sugebėti sėkmingai parduoti už realius pinigus. MMB programa paprastai trunka kelis mėnesius, jos metu mokiniai įgyvendina visus realios bendrovės gyvavimo etapus – nuo verslo idėjos iki jos praktinio realizavimo, nuo registracijos iki jos uždarymo, pasibaigus mokomajai veiklai. Mokinių mokomosios bendrovės pagal LJA programą šalies mokyklose kuriamos jau kelis dešimtmečius.

Daugiau apie: Europos verslumo skatinimo apdovanojimas „Lietuvos Junior Achievement“

Junior Achievement įžvalgos. Apsukrus ar pilietiškas: ką apie tai galvoja moksleiviai?

Junior Achievement įžvalgos. Apsukrus ar pilietiškas: ką apie tai galvoja moksleiviai?

Dilema, kaip pasielgti – pilietiškai ar užsimerkiant prieš įstatymus – yra pažįstama ne tik mokesčius mokantiems, atlyginimus gaunantiems suaugusiesiems. Dar mokyklos suole esantys vaikai ir paaugliai prisipažįsta, kad apie kontrabandą, mokesčių slėpimą ir panašaus elgesio apraiškas savo aplinkoje girdi dažnai. Todėl ypač svarbu, kad jaunajai kartai pavyktų įskiepyti pilietiškai atsakingo ir vertybėmis besivadovaujančio žmogaus elgesio gaires, kuriomis ši galėtų vadovautis būdama savarankiška ir suaugusi.


Būtent todėl viešoji įstaiga „Lietuvos Junior Achievement“ organizuoja įvairias programas Lietuvos moksleiviams. Ši pasaulinė nevyriausybinė organizacija buvo įkurta tam, kad padėtų spręsti jaunų žmonių socialines ir ekonomines problemas, tam pasitelkdama edukaciją ir parodydama galimybes keisti savo ateitį.


Apibendrindami savo ir veiklose dalyvaujančių mokytojų patirtį, „Lietuvos Junior Achievement“ atstovai pastebi, kad mokyklose dar nėra tekę susidurti su klasėmis, kuriose mokiniai nebūtų girdėję apie šešėlinę ekonomiką. Dalis mokyklų auklėtinių prisipažįsta, kad tokia veikla egzistuoja arba yra toleruojama ir jų artimiausioje aplinkoje. Moksleiviai nedrąsiai prasitaria apie atlyginimus vokeliuose, kontrabandines cigaretes ir panašias tolerancijos šešėlinei veiklai apraiškas.

 

Daugiau apie: Junior Achievement įžvalgos. Apsukrus ar pilietiškas: ką apie tai galvoja moksleiviai?

MMB mugės

NORI KURTI MMB? KĄ DARYTI? Nepražiopsok puikios progos geriau pažinti Junior Achievement MMB programos mokykloje, leidžiančios moksleiviams praktiškai išmėginti jėgas versle ir darbe, VIDEO žemiau. Jeigu nori kurti MMB ir dalyvauti tokiose mugėse pats, papasakok apie šią Junior Achievement programą savo ekonomikos mokytojui.

2015 m. Nacionalinė MMB mugė kartu su LR premjeru Algirdu Butkevičiumi:

 

 

Daugiau apie: MMB mugės

Alytuje daugėja jaunimo, žinančio, iš kur atsiranda pinigai

Alytuje daugėja jaunimo, žinančio, iš kur atsiranda pinigai

Dejonės dėl to, kad iš Alytaus traukiasi verslo įmonės, mieste nemažėja nedarbas ir žiauriai trūksta investicijų netrukus turėtų pritilti. Alytuje sparčiai daugėja verslaus jaunimo, anksti pradedančio savo verslą, o mokomąsias bendroves jau steigia net pradinukai.

 

„Auga jaunoji karta - visai kitokio požiūrio ir mąstymo žmonės, kurie žino, iš kur atsiranda pinigai ir visos kitos gyvenimo gėrybės, žino, kaip realizuoti save, ir tą puikiai daro jau mokyklos suole. Esu įsitikinęs, kad tie žmonės greitai užaugs, įgyvendins savo idėjas platesniu mastu, plės verslą ir mūsų miesto laukia puiki ateitis“, – teigė viešosios įstaigos „Lietuvos Junior Achievement“ Dzūkijos regiono vadovas Donatas Vasiliauskas.

Prieš keletą metų pirmųjų mokomųjų bendrovių steigimą Alytaus miesto mokyklose inicijavęs pedagogas šiandien džiaugiasi rezultatais, kuriuos vertindamas jis labai optimistiškai kalba apie Alytaus ateitį.

Daugiau apie: Alytuje daugėja jaunimo, žinančio, iš kur atsiranda pinigai