Verslumo ir inovacijų stovykla 2016

 „Lietuvos Junior Achievement“ kartu su Ūkio ministerija šiais metais organizuoja net keturias „Inovacijų ir verslumo“ stovyklas 

Kiekvienoje stovykloje dalyvauja po 35 motyvuotus ir verslius moksleivius. Suskirstyti į 7 komandas jie turi per 24 valandas sugeneruoti unikalią ir inovatyvią verslo idėją, paruošti detalų planą ir juo įtikinti „investuotojų“ komisiją.

„Stovyklų tikslas – ugdyti kūrybingą jaunimą. Siekiame moksleivius supažindinti su verslo kūrimo pagrindais, įkvėpti domėtis inovacijomis ir kasdien atsiveriančiomis naujomis galimybėmis.“, – kilnią misiją pristato „Lietuvos Junior Achievement“ direktorius Justinas Noreika.

Pristatant kūrybinį išradingumą, moksleiviai yra supažindinami su Techninių kūrėjų judėjimu (angl. makers). Makeriai– tai kuriantys, nuolat eksperimentuojantys ir besimokantys žmonės, kurie domisi ir dalinasi savo idėjomis technologijų, dizaino, meno, alternatyvių verslo modelių ir kt. srityse.

Stovyklos metu su moksleiviais dirba SEB banko komanda. Mentoriai padeda apsispręsti, kokią idėją vystyti. Diskutuojama apie visuomenėje esančias problemas, kaip inovacijos gali padėti jas spręsti. Jaunuoliai yra supažindinami su pagrindiniais verslo principais, rinkodaros procesais ir būtiniausiomis analizėmis, kurios yra reikalingos verslo vystymui.

 

Daugiau apie stovyklas iš dalyvių ir mentorių lūpų:

 

VERSLUMO IR INOVACIJŲ STOVYKLA MARIJAMPOLĖS RAJONE
Spalio 1-2 d.

Sodyba „Karaliaus krėslas“

 

Pirmoji šių metų stovyklą įvyko Marijampolės rajone. Moksleiviams pranešimą skaitė sodybos savininkas Žilvinas Geldota. Mentoriai iš Marijampolės regiono jaunųjų verslininkų klubo: renginių organizatorė Inga Rauluševičienė, klubo prezidentas Andrius Papečkys, Paulius Liškaukas - vadovaujantis partneris teisinių paslaugų įmonėje, padėjo kurti verslo planus.

 

„Manau,
kad kuo anksčiau moksleivis pradės lankytis tokiose stovyklose, tuo mažiau reikės sugaišti laiko ateityje kuriant savo verslą. Verslumo stovykla ne tik padeda įsisavinti teoriją, kurios mokina mokytojai, bet ir moko praktikos, kuri jiems bus nepamainoma ateityje. Tai pravers susiduriant su verslo planavimo, organizavimo, vadovavimo, kontrolės stadijomis bei sprendžiant problemas.“

 

 

 

 

Andrius Papečkys, MRJVK prezidentas

 

 

 

„Stovykla suteikė labai daug. Davė didesnį supratimą apie verslo įkūrimo procesą, kas yra svarbu jį kuriant ir į ką reikia atsižvelgti. Stovyklos metu buvo labai maloni atmosfera, kurioje visi specialistai noriai padėjo sustojus pusiaukelėje. Verslo įkūrimas - sudėtingas procesas, bet su reikiama pagalba viskas vyksta sklandžiai. 24 valandos yra mažas laiko tarpas, bet to pakanka. Praėjus tam laikui jautiesi pasisėmęs patirties. Stovyklos metu kūrėme idėjas ir tai tikrai įkvepia įkurti mokomąją mokinių bendrovę. Aš ir mano klasės draugai šiemet įkursime vieną MMB.“

 


Dalyvis, dvyliktokas Jokūbas Danilaitis iš Gražiškių gimnazijos

 

 

 

„Ši stovykla leido susirasti bendraamžių draugų, kurie mąsto labai panašiai ir yra kūrybingi, besidomintys verslo kūrimu ir be galo draugiški. Plačiau sužinojau apie „Lietuvos Junior Achievement“ organizaciją ir tikrai labai susidomėjau jų veikla. Išmokau dirbti komandoje, įgavau žinių apie verslo pradmenis ir supratau, jog nėra taip lengva kurti kažką savo, kaip atrodo. Taip pat pasiekiau asmeninę pergalę, atsistojau prieš daug žmonių ir kartu su komandos draugais pristatinėjau produktą. Labai džiaugiuosi, jog gavau galimybę atsidurti tokioje stovykloje. Ateityje planuoju aktyviai dalyvauti LJA stovyklose, bei renginiuose.“

 


Dalyvė, dešimtokė Paulina Mažulytė iš Marijampolės Sūduvos gimnazijos

 

Marijampolės stovyklos nuotraukas galite pamatyti čia

 

 

 

VERSLUMO IR INOVACIJŲ STOVYKLA KLAIPDĖDOS RAJONE
Spalio 8-9 d.

Sodyba Radailių dvaras

 

Antroji stovykla vyko vos 7km. nuo Klaipėdos nutolusioje sodyboje „Radailių dvaras“. Pranešimą moksleiviams skaitė Klaipėdos verslininkas Andrius Aušra. Šis netradicinių saviraiškos priemonių ieškantis verslininkas yra įkūręs Dinozaurų parką, kuriame riaumoja įspūdingo dydžio dinozaurai. Dar vienas neįprastas verslininko sumanymas - apverstas namas. Moksleiviai turėjo galimybę ne tik užduoti klausimus apie šių idėjų įgyvendinimą, bet ir patys aplankyti šiuos objektus.
Kurti savo verslo planus jaunimui padėjo 2 mentoriai: Aras Mileška - Klaipėdos verslininkas, įmonės Manager.LT dirbantis su personalo atranka bei mokymu ir Mindaugas Kieža - perspektyvus LJA alumnis, šiuo metu vadovaujantis įmonei „Be recepto“.

 

 

 

 


Jaunimo verslumo potencialas visada aukštas, svarbu palaikyti jaunimo motyvaciją kurti verslus.Manau per 24val. stovyklą tikrai nuveikiama daug, ne kiekvienas ekonomikos mokytojas sugeba tokį kursą išdėstyti per pusmetį (trūksta valandų). O ką jau kalbėti apie grupinį darbą, retai kurioje Lietuvos mokykloje (tiek vidurinėje, tiek aukštojoje) sutiksite grupines užduotis, kur moksleiviai sprendžia problemas 5-6 žmonių grupėse. Kita vertus stovyklos metu mokiniai gali konsultuotis su visa eile ekspertų profesionalų, tokių šviežių žinių negausite iš jokių vadovėlių. :) Tokios stovyklos turi būti Lietuvos kasdienybė, o ne laimingas atsitiktinumas. Be kita ko, stiprios ekonomiškai Lietuvos ateitis yra stiprus smulkusis verslas, o anksti jaunimas tapdamas verslininkais galės pasirūpinti savimi bei tapti nepriklausomi. Toks jaunimas tikrai neemigruos iš Lietuvos.“       

Aras Mileška, verslininkas

 

Praėjusį savaitgalį turėjau progą vėl įsitraukti į LJA renginuką – stovyklą. Kadangi tai ne pirmas kartas, važiavau su didžiule viltimi vėl susitikti su senais pažįstamais, draugais, taip pat susipažinti su naujais, ir, kas be ko, pasisemti žinių, idėjų bei tiesiog linksmai praleisti laiką. Lūkesčiai iš dalies pasitvirtino. Viskam, ko gero, pritrūko laiko. Dienotvarkė, kaip ir stovykloje, buvo ypač įtempta – nenuostabu, juk turėjome dauuuug veiklos – SEB‘as, mentoriai, verslo plano kūrimas, o kur dar papildomos užduotys, kurioms, kaip visada, laiko nebuvo skirta ir jį susikurti bandėme patys. Kaip visuomet – sekė darbas grupėmis. Šį kartą, galiu pripažinti, teko suprasti, kokie žmonės gali būti skirtingi, ir jog šioje stovykloje ne vien verslo ypatybių išmokti galima, bet ir gyvenimiškų situacijų ir problemų sprendimo. Skirtingai nuo vasaros stovyklos, kuomet komandoje buvome visi pilni minčių ir idėjų, šį kartą jau teko ne kartą motyvuoti vieną kitą mokyklos išsunktą žmogeliuką, bet galiu pasakyti, jog galima tuo pasidžiaugti, nes mums vis vien pavyko – pasiekėme garbingąją antrąją vietą! Viskas buvo išties smagu, na, tik gal trūko daugiau laiko vienas kito pažinimui ir aktyviai veiklai, kurio vis tik netikėtai gavome po stovyklos, kai lankėmės šauniajame Dino parke. Taigi, reziume galėčiau pasakyti, jog likau sužavėta ir nė trupučio nenusivylusi savo pasirinkimu sudalyvauti ir 24 valandų LJA stovykloje. Didelis AČIŪ visai LJA komandai, mentoriams ir stovyklos dalyviams!"

Samanta Pukinskytė, Šiaulių profesinio rengimo centro moksleivė

 

Stovykla naudinga ir net labai! Tiesiog pasitikrinau save: ar gerai dirbu su mokiniais, praplėčiau žinių ,,bagažą“, aktyvių mokymų metodų panaudojimą ir pritaikymą, kolegišką bendravimą ir t.t.Tokio tipo stovykloje dalyvauju pirmą kartą. Patiko, nes parinkti tinkami lektoriai, mentoriai. Šaunu! Manau, kad moksleiviams būtinos tokios stovyklos, tiesiog visos veiklos skatina mokinių savarankiškumą, atsakomybę, pasijaučia suaugusiais  žmonėmis, su kurių nuomone skaitosi, tariasi, žavisi...  Mokiniai įgauna pasitikėjimo savimi pristatant grupinį darbą, mokosi apginti savo nuomonę.... Galiu pasakyti tik tiek, jei jos būtų, aktyvinčiau mokinius dalyvauti ir dalyvauti! Aišku dalyvauti norėčiau ir aš."

 

 

 Rita Milenčienė Žagarės gimnazijos Pagrindinio ir vidurinio skyriaus vedėja

 

Klaipėdos stovyklos nuotraukas galite pamatyti čia

 

 

 

 

VERSLUMO IR INOVACIJŲ STOVYKLA UTENOS RAJONE
Spalio 22-23 d.

Sodyba Alaušo slėnis

 

Prabėgo dar viena verslumo ir inovacijų stovykla. Šįkart verslo planus kūrėme vėjuotoje Utenoje prie Alaušo ežero! 7 komandos per 24 valandas dirbo ties verslo idėjomis, potencialiais klientais, rinkodaros ir įgyvendinimo planais. Utenoje mentoriais tapo Vytautas Jakštys ir Žilvinas Janukėnas, kurie aktyviai ir atsakingai atsakinėjo į moksleivių klausimus ir stengėsi juos nukreipti tinkama linkme. Donatas Gudelis savo žinute, skirta moksleiviams, parodė, jog jau būnant 25-erių galima turėti pelningą verslą, viskas priklauso, kiek dirbsime ir kokią patirtį semsime iki tol.

 

 

 

 

 

 Mokytojams taip pat yra naudinga ši stovykla, nes gali stebėti savo mokinius, pamatyti naujus jų talentus, pasimokyti kaip išgryninti idėją ir jos rinkodaros ir įgyvendinimo etapus. Darbas buvo labai intensyvus. Ir pranešėjai, ir praktinės užduotys buvo labai kruopščiai parengtos, todėl mokiniai galėjo nuosekliai viską aprašyti ir pristatyti. Mokiniams labai naudinga, nes ne tik atlieka užduotis, bet ir pabendrauja su kitų mokyklų mokiniais. Todėl ir idėjos įvairesnės ir atsiskleidžia kiekvieno kūrybiškumas.“        

 

 

Asta Adiklienė Utenos Dauniškio gimnazijos mokytoja

 

Savanoriauju tiek dėl to, kad galiu pasidalinti patirtimi su jaunesniai žmonėm bet ir dėl to, kad tai man naudinga yra. Lavinami viešo kalbėjimo įgūdžiai, gebėjimas paaiškinti sąvokas, surasti suprantamus pavyzdžius, skatinti mąstyti klausiant reikiamų klausimų. Manau, kad jei sugebi paaiškinti ekonomikos/verslo pagrindus 16 metų jaunuoliui, tai sugebėsi ir profesinėje aplinkoje efektyviai komunikuoti. 

Žilvinas Janukėnas, mentorius, verslo atstovas

 

 

LJA stovykloje praleidau dvi labai įdomias ir žinias plečiančias dienas. Užsiėmimai buvo informatyvūs. Varginantys, bet informatyvūs. Susipažinau su begale bendraminčių- inovatyviu ir versliu jaunimu. Kūrėme savo verslus, kam reikėjo turėti plačią vaizduotę, loginį mąstymą bei šaltus nervus. Buvo įdomu išmėginti save šiame projekte, kuris man buvo toks pirmas. Rekomenduočiau draugams ir nedraugams.“ 

 

 Anykščių Jono Biliūno gimnazija 11 klasės moksleivė

 

 

VERSLUMO IR INOVACIJŲ STOVYKLA ALYTAUSRAJONE
Lapkričio 12-13 d.

Sodyba Dzūkijos perlas

 

Verslumo ir inovacijų stovyklų maratoną uždarėme Alytaus apskrityje. Paskutinėje šio sezono stovykloje įsitikinome, kad mūsų programų moksleiviai ir mokytojai nepaliauja stebinti savo kūrybiškumu sumanumu ir motyvuotu darbu. Tradiciškai stovyklą papildė jau mūsų gerais draugais tapusi SEB Lietuvoje banko komanda,kuri supažindino su inovacijomis, jų tendencijomis ir padėjo atrasti savo inovatyviausias idėjas. Mentorių rolę šią stovyklą užėmė Marius Kamorunas, Ieva Guzė ir Simonas Lyvas. Šiltai priėmė nepakartojamo jaukumo sodyba Dzukijos Perlas. Dėkojame visiems dalyvavusiems!

 

 

 

Nauda didžiulė!!! Man: nauji kontaktai, nauji žmonės, idėjų ir patirties sklaida. Išmokau pinti išgyvenimo apyrankes ir sužinojau, kodėl jos taip vadinamos, kokia jų paskirtis:) „Pasitreniravau“ Titaną. Bet didžiausia nauda buvo mentorių darbas. Labai gerai organizuota veikla, išdėstyta mokomoji medžiaga. Jaučiausi, lyg stebėdama atvirą pamoką, kurioje pati kai ko išmokau ir sužinojau:) Mokiniams nauda panaši. Daug koncentruotos medžiagos, darbo komandoje, atsakomybės pasidalinimas ir verslo idėjos išgryninimas iki paskutinio taško. Pamokose to nespėjam vienu prisėdimu padaryti:)
 
 
Laura Stašauskienė Vilniaus Gabijos gimnazios mokytoja
 
 
 
Ačiū už galimybę dalyvauti LJA verslumo stovykloje, kurios metu galėjau įsikrauti ir būti įkvėpta moksleivių neišsemiamais energija, entuziasmu, polėkiu kuriant naujas verslo idėjas. Kuo ilgiau būni versle - tuo dažniau reikėtų sau priminti, kaip viskas prasidėjo. Mano pradžia buvo lengvesnė, nes šalia turėjau žmones, kurie padėjo, konsultavo - todėl esu be galo laiminga galėdama bent truputėlį pagelbėti moksleiviams, kuriantiems savo verslus.
 
 
 
 
 
Mentorė Ieva Guzė